Tamppis

suurempi ihme minusta on puolalaisten mansikoiden muuttuminen routtalaisiksi
ja peräti SUOMALAISIKSI erään kaupan edessä. Varmaan Evirakin ihmettelee Harrin ja kumppanien
taitoja.
1988
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei kukaan pystyisi piettämään sellasta tavaramäärää myytävänä jos ei säästä jossakin. Eli tamppis säästää henkilökunnassa. Luulis että kaikessa siinä rojumäärässä on aika paljon rahaa kiinni. Miettikää vähän syvemmin asioita. Eihän sinne ole pakko mennä jos niin häiritsee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muka ihmekauppa kirjoitti:

suurempi ihme minusta on puolalaisten mansikoiden muuttuminen routtalaisiksi
ja peräti SUOMALAISIKSI erään kaupan edessä. Varmaan Evirakin ihmettelee Harrin ja kumppanien
taitoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu