Olimme olleet suhteessa yli vuoden. En jaksanut enää toista kesälomaa niin, ettei miehestä kuulu sanaakaan. Hän ei tosiaan ottanut yhteyttä ikinä, kun oli lomalla tai kun oli viikonloppu tai muu pyhä - eikä tietenkään kuulukaan, sehän on perheen omaa aikaa. En myöskään itse ottanut häneen yhteyttä tuolloin. Ajan kanssa ihastuin mieheen niin, että aloin kärsiä tilanteesta; siitä, että kaiken piti olla niin supersalaista, ja monta tapaamista peruuntui perhesyiden vuoksi. Ja tietenkin perhesyyt menevät kaiken edelle, sitäkään en kiistänyt. Aloin vaan kärsiä, kun kaipasin miestä, enkä voinut olla häneen yhteydessä. Oman hyvinvointini vuoksi jätin hänet. Jännää, että mies oli aivan paniikissa, kun jätin hänet - en tuntunut merkitsevän hänelle panoa enempää ja silti jäi itkemään perääni. Turha itkeä, ei kaksoiselämä ole mistään kotoisin. Yrittäköön tehdä nyt jotain aviosuhteensa eteen, mutta veikkaan, että uuden kakkosen etsii. Ihanaa kesää kaikille, mä en oo enää kenenkään panopuu!
Jätin varatun miehen
ennen kesäloman alkua
32072
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mies on ilmiselvästi tyyppiä, joka pitää kakkosta itsetunnon pönkittäjänä ja sehän on miehelle isku, kun ihminen, jonka luulee häntä palvovan sanookin : Good bye!
Se näissä ihan naurattaa. Perhettä ei halua menettää, varjelee, että vaimo ei saisi mitään tietää ja sitten vollottaa, kun toinen nainen antaa kenkää. Raakileita ihmisiä.
ennenkaikkea oman itsesi kannalta.
Suhteen jatkaminen olisi tarkoittanut, että kärsimyksesi olisi vain pahentunut. Olit jo tunteella kiinni varatussa miehessä, joka halusi pitää perhekulissit pystyssä ja sinut siististi
sivussa ja olla kanssasi silloin, kun se hänelle sattui sopimaan. Mutta vain ainoastaan hänen ehdoillaan. Jouti saada kenkää eikä yhtään liian aikaisin.
Toivon, että kohtaat kumppanin, jonka kanssa voit elää avoimesti täyttä elämää!
löydät vapaan miehen, joka kuuluu vain sinulle, siihen suhteeseen ei kuulu tuska.