Poliisin henki 3,5v, poliitikon pilkka 2,5v

8273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

lähteä kortti pois loppuiäksi, mutta eiköhän se ole jo ehtinyt palata takataskuun, kun yksityinen autolla ajo on valtion erityissuojeluksessa.

Äänestä

En näe mitään syytä miksi henkilön tulisi elää tuon homman jälkeen tai vähintään viettää 25 vuotta jossakin muualla kuin ihmisten ilmoilla.

Tämä oikeuslaitos on vitsi, se ei suojele edes sen omia suojelijoita.

Äänestä

Länsimainen ihmisarvon ylikorostaminen on vähän höhlää, koska maapallolla on liikaa ihmisiä.

Äänestä
  • mutta Suomessa ei ole. Suomessa on kuulema liian vähän ihmisiä. Suomessa on paljon vettä, joka ei tarkoita sitä ettäkö jossain muualla kuivuutta ja veden puutetta pidettäisi ihan aiheellisestikin isona ongelmana. Ja joo, tasapainoa ei palauta ja poliisia korvaa yksi tai muutama kehitysmaan maahanmuuttaja, silla se taas aiheuttaa lisätarvetta poliiseille.

    Äänestä

ajetaan humalassa se on vakavampi rikkomus, kuin se, että poliisi ajaa taviksen yli, se on lieventävä asianhaara.

Äänestä
  • suojatumpi kuin poliisi?

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    suojatumpi kuin poliisi?

    kysymys.

    Ensimmäisenä tulee mieleen:
    Alinpana aloittelevat politiikot
    siitä sitten mitä korkeammalla pallilla, sitä "arvokkaampi" on.

    Kuten nyt nähtiin tossa Arkadiamäen ahdisteluasiassa ja näissä vaalirahoitussotkuissa.
    Molemmat siististi pyyhitään maton alle ja jatkavat kuin mitään ei olisi tapahtunut.

    Kyllä poliitikko, etenkin Arkadiassa je vielä enemmän ministerinä oleva on suuremmassa suojelussa mitä poliisi.

    Sinänsä on turhanpäiväistä haukkua perusteettomasti politiikkoa siaksi pelkän käytöksen perusteella.

    Sinänsä, jos samaisessa tilaisuudessa yksi henkilö ampuu ministerin ja toinen henkilö poliisin. Millaisia tuomioita kyseiset henkilöt saisivat?

    Ajatellaan vielä, että ampujilla on samankaltainen taustaelämä, hyvästä perheestä jne.

    Äänestä

Voi vittu taas. Sit se murhaaja vielä pohtii valittaiskos hovioikeuteen, kun sai noi mitättömän kakun. Vuosiko ehdollista olisi tyydyttänyt arvon vamma-aivoista kusipäätä?

Tuostakin tuomiosta se on ulkona vankilasta 1,5-2 vuoden päästä.

On tää oikeuslaitos pelkkä vitsi. Sen nyt olen tiennyt jo kauan mutta silti se jaksaa välillä hämmästyttää täydellä välinpitämättömyydellään ja kyvyttömyydellä edes yrittää suojella kansalaisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuomiota kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200806160131848_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu