Meille

Jos puhutaan tapauksesta, ettei ole yhteistä osoitetta, niin kumman vaihtoehdon valitsisit?

Miksi?
18787
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

mä oon varattu.

Äänestä

Vastaa.. jos oikeasti puhutaan, niin vastaus on eri teille. Meikä odottelee vaan kuolemaa jonka olen päättänyt tehdä oman käden kautta noin viiden vuoden päästä jos tilanteeni ei ole parantunut. Sen vuoksi ei miehiä kannata katsella :)

Jos taas ajatellaan entisiä aikoja eikä olisi lapsia, niin sitten meille. Mun suihkussa käyntikin vaatii jo sen verran purnukoita, että niiden roudaamiseen menisi hermot. Parempi olla meillä, miehethän pärjää yleensä vähemmällä varustuksella yökylässä.

Äänestä
  • viisvuotissuunnitelma on. Eikös sitä kuolemaa jouda odottamaan pidempäänkin? Se kaveri ei petä. Jossain vaiheessa tulee vastaan varmasti.

    Äänestä

  • Huru-ukko kirjoitti:

    viisvuotissuunnitelma on. Eikös sitä kuolemaa jouda odottamaan pidempäänkin? Se kaveri ei petä. Jossain vaiheessa tulee vastaan varmasti.

    Se oli pakko tehdä jotta saa kohtuullisen rauhassa olla edes sen viisi vuotta.. ettei nyt aikaisemmin ala sohiin. Voihan tää joskus muuttua :)

    Äänestä

että on se yhteinen osoite.

Äänestä

teille kahvilan kautta.

Äänestä
  • ennen kuin on muutettu virallisesti yhteen asumaan? aika tiukka linja.

    Äänestä

  • iltoja kirjoitti:

    ennen kuin on muutettu virallisesti yhteen asumaan? aika tiukka linja.

    kysymyksen niin,että tapaus oli uusi tuttu.Ja linjani on aina ollut tiukka ;D

    Äänestä

oman tukikohdan sijaintia ei ole hyvä paljastaa.

Äänestä

Tuon vai. Mie omaan kotiin ja sie omaasi.

Äänestä

kullan kallis, siis meille. Eiks se sitäpaitsi muutenkin mene silleen et miehen luokse noissa yhden yön härdelleissä aina yleensä ekaksi päädytään.

Muutenkin on paljon mukavampaa herätä kämpiltä missä on omat hammasharjat ja muut vastaavat tarvikkeet eikä tarvi lähteä ihmisten ilmoille pikku krapuloissa ja pelkotiloissa.

Äänestä

Mä en voi jättää kissoja kovin pitkäks aikaa yksin.

Äänestä

meille tulee kyseeseen mikäli majoitteeseen on sijoitettu muitakin siviilejä, muussa tapauksessa tukeudutaan taisteluparin tukikohtaan.

Äänestä

Jollei ole olennaista eroa, ja kyseessä on tuttavuus, jolle ei odoteta jatkoa, niin hänen luokseen... helpompi liueta omaan tahtiin kuin saada toinen tajuamaan milloin oma seura alkaa olla paras seura.

Äänestä

...mie en siin mielesä ainekaa lähtisi kumpasellekkaa..kotio itteksein ja passittasin toisenki kottiisa..siksi ko mie olen akka immeinen..mies kavereita miulla on liuta..myö nähhää meillä ja heillä..millo missäkii..mu puhtosesti kavereina vuoan..

....mie taisin viiä miun ukkelin sillo tapailu aikoihin meille..miun kottii..juu..sittehää myö ravattii vuoronperrää toisillaa kyläilemässä..

...nelisen kuukauttako myö sit ravaamista tehtii ko myö muutettii yhteen..tänne miun kottii..joka on nytten meitin molempien koto..

Äänestä

harvat ja valitut korkeintaan, eli mielummin sit varmaan "heille". Tosin sama se, jos tarvetta ja haluja on ni aina se yöpymispaikka jostain on löytynyt vaikka sit kaverin luota. Mut mieluiten meen kyl omaan kotiin ja mies etsii majapaikkansa muualta.

Äänestä

On helpompi poistua aamulla kuin poistaa toinen. Ja pidän erittäin paljon yksityisyydestäni.

Äänestä

...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


vai teille kirjoitti:

Jos puhutaan tapauksesta, ettei ole yhteistä osoitetta, niin kumman vaihtoehdon valitsisit?

Miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu