Vittumainen vakityöntekijä tehtaassa

Joka huutaa kaikista mahdollisista virheistä ja mm. kyselee että osaatko sinä lukea niin mitä tällaisen kanssa olisi syytä tehdä.
51063
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sama täällä. Vittumainen logistiikka alan henkilö kaupassa. Jätkä ei kunnolla näyttänyt varastoa ja sitten testataan surpoamista. Ei kai muuta voi tehdä kuin olla ärsyttämättä pomoa ja tehdä kunnolla työ.

Äänestä

tehdastyöläinen joka on ollut jo vuosia töissä ja opetettavana on ollut jo liiankin monta oppilasta ilman mitään eri korvausta jo muutenkin huonon palkan päälle vaikka opetettava on siinä vastuksina pyörimässä ja hidastamassa tuotantoa. Pienen palkan päälle saattaa saada sen tuotantopalkkion jos tuotanto yltää tiettyyn tasoon joten tumpeloiva oppilas vaarantaa senkin vähäisen palkanlisän.
Muutamalle ensimmäiselle jaksaa neuvoa vielä asialliseen sävyyn mutta kun sama vaan jatkuu tarpeeksi pitkään niin alkaa vituttamaan samat jaaritukset ja virheet jokaisen kohdalla...

Vittu kun maksaisivat edes kelvollista palkkaa niin ei työläistä vituttaisi koko ajan kaikki...

Äänestä
  • Mukava olisi, jos tällaiset suivaantuneet ja työhönsä täysin väsähtäneet laitettaisiin yleisen viihtyvyydenkin nimissä uusiin hommiin. Saisivat olla joskus itsekin sillä opettelupuolella.

    Äänestä

  • vaihtaa työtä... kirjoitti:

    Mukava olisi, jos tällaiset suivaantuneet ja työhönsä täysin väsähtäneet laitettaisiin yleisen viihtyvyydenkin nimissä uusiin hommiin. Saisivat olla joskus itsekin sillä opettelupuolella.

    Monihan ottaakin vuorotteluvapaata. Masentuneimmat irtisanoutuu.

    Äänestä

  • Mikä on kohtuullinen palkka?

    Jokainen esimies/työnantaja tietää että uusia on opetettava ja silloin asiat eivät tapahdu samalla vauhdilla. Turha sinun on siitä itseäsi syyttää.
    Meillä vähennetään oppilaan ja opettajan tunnit bonuslaskuista, ehdota teillä samaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hmm..... kirjoitti:

Joka huutaa kaikista mahdollisista virheistä ja mm. kyselee että osaatko sinä lukea niin mitä tällaisen kanssa olisi syytä tehdä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu