Paljonko on lähihoitajan peruspalkka oulussa? Siksi kyselen oulun palkkoja, kun eikö esim. helsingissä makseta ihan eri luokkaa kuin esim. oulussa..? Tietääkö joku tuleeko lähiaikoina korotuksia lähih. palkkoihin?
LÄHIHOITAJAN PALKKA (oulu)
12
6209
Vastaukset
- että....
Semmoset 1500-1700 euroa/kk lisät
- Pirkanmaa
mulla on palkka bruttona 1754,16 / kk ,lisät korottaa tietty jonkinverran.
- Oulussa olisi
Pirkanmaa kirjoitti:
mulla on palkka bruttona 1754,16 / kk ,lisät korottaa tietty jonkinverran.
Oulussa olisi 1900€//kk:ssa. Siellä on kovat palkat.
- Hoitaja
Oulussa olisi kirjoitti:
Oulussa olisi 1900€//kk:ssa. Siellä on kovat palkat.
itsellä vielä opinnot kesken ja teen keikkaa, jos alle 2vk/kk teen niin palkka 11,50/h. Kesäksi meenen töihin niin kk palkka 1800e/kk. lisät päälle ja tuosta on peruspalkasta on vähennetty -5%, koka opinnot vielä kesken.
- Lähäriopiskelija22
Oulussa olisi kirjoitti:
Oulussa olisi 1900€//kk:ssa. Siellä on kovat palkat.
Niin jos menee yksityiselle. Kaupungin paikassa yli 2000
- On on
Luokkaa 2800-3200€/kk lisin.
Alalla reilu 10-vuotta.
Siskoni joka on juuri aloittanut (-08 syksyllä)
Olin juuri hänen luonaan ja hän oli hankkinut 12750€ 5kk:een eli 2550€/kk 2-vuoro työssä.
Lisien osuutta ei kannata väheksyä.- VastausLöytyyVasemmalta
Vaikka näin vanhaan kuin venäjä kirjoitukseen kommentoinkin, niin tässähän on vuorotyön totuus.
Vuorotyössä se peruspalkka on mitä on, ansiot tehdään niilllä lisillä. Jostakin syystä hoitajat ovat mieltyneet siihen peruspalkkaan, ja unohtavat ansioista kokonaan lisät. Vaikka itse en ole hoitoalalla töissä niin lisien ansiosta kuukausipalkka on käytännössä samakuin nettotulot.
Älkää tuijottako sitä peruskuukausipalkkaa, vaan kuukausi ansioita. Noilla kahdella on huomattava ero, vaikka sitä ei julkisessa keskustelussa haluta noteerata.
- Kymissä
n.31000€ (2008) ja tänä vuonna tulee isompi ansio.
- asiasta kiinnostunut
minkälainen nykytilanne on palkkojen suhteen Oulussa?
- LH, oulu
riippuu missä on töissä, yksityisellä vai kunnalla... OYSillä kuulemma hyvät palkat.
- Anonyymi
Aika vanhoja vastauksia täällä. Asun Oulussa ja mun peruspalkka lähihoitajana on palkkakuitin mukaan 2317€. Lisien kanssa 2739€. Siitä kun napataan verot niin tilille napsahtaa 1917€.
- Anonyymi
Montako vuotta sinulla on kokemusta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi455643Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3205477Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934691Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692511Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y92176Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt541945Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva181928Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu351883Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont331833Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi841762