Hei Chevrolet pick-upin omistajat!
Tarvittais uusi pressu tai lavakate.
Malli pitkä lava, vanha 80-luvun peli.
Vähän hintatietoja ja ostopaikkoja kaipailisin.
Sit toi kiinnityssysteemi, millainen olis kätevin?
Meil oli ennen metalliset tee-se-itse lenkit.
Mistä Chevyyn uusi lavapressu tai kate?
13
6342
Vastaukset 13
- ad hoc
En ole omistaja, mutta googlella löytää firmoja, jotka tuollaisia mittojen mukaan tekevät. Varmasti vastailevat ystävällisesti tiedusteluihin.
Pressun luulisin saavan noin 150 eurolla. - sama kysymys
Ihan sama ongelma mulla. Pressun tarttisin Chevyyn.Tosin lahjaksi kaverille. Nais-ihmisenä en edes tiedä mistä googlettaisin,siis vain sanalla pressu? Katoinkin jo,niin tuli jotain raskasliikennettä.Siis minkätyyppisissä kaupoissa nitä myydään? Asun aika maalla,joten oisko joku maatalouskauppa tai rakennustarvikeliike oikee osoite? Pitäs varmaan alka soitella.Ajattelin ,että täältä ne tiedot löytyy tostavaan.
- ad hoc
avainsanoja voisi olla pressu, lavasuoja, lavakate, pick up, avolava yms. Eiköhän raskaan kaluston liikkeet palvele myös pakettiautoasiakkaita.
Itse jos saisin vaimoltani lahjaksi pressun pickuppiin, haluaisin olla mukana valitsemassa pressua. kiinnityssysteemit pitäisi varmistaa, samoin pressun laatu (ei mitään liian kevyttä), värivalikoimakin on lähes rajaton. Riski on suuri, että jos joku muu valitsee, ei se vastaa ihan odotuksia, jolloin vain harmittaa koko pressu. - veskuksi
Moro! Olis El Camino kate.suht siisti. Katso tori.fi..stä kate.ym.tiedot.
- kysyä
täältä www.ala-peite.com
- mistäpäin
...Suomea olet, mutta Tampereella ainakin muotopeite tekee pressuja mittojen mukaan ja myös korjaa vanhoja. Itse olen muutamaan kertaan työn puolesta sorakasettiauton pressuja käynyt tuolla korjauttamassa ja teettämässä. Löytyy Hervannan teollisuusalueelta.
- Nimetön
Moro Kemissä olis 2 katetta voisi luopua!
- www.norwet.fi
Klikkaahan tuo www.norwet.fi. Porin puolessa oleva vanha firma, tekee lavapressuja kaikkiin pikappeihin kaikkine helyineen.
Mitsu L200 tasopressu taisi maksaa jotain 80,-
Tuntevat automallit ja lavakoot, vaikka kannattaa ne mitat itsekin mainita.
Pressu tulee matkahuoltoon hyvin pian. Pressu on muistaakseni 640g/m2 eli ammattikamaa. - ad hoc
mainos oli äsken sivun alareunassa:
http://www.garant.fi/auto/azienda.asp trikatex on firma kokkolassa joka non erikoistunnu pressu rakenteisiin kannatta kysyä.ne omat lenkit monesti parhaat lenkit
- chevyman78
moi..mulla olis lavakate chevyyn,mut se sopii 88-98.
- LINEX ok usa
oletko tutustunut amerikkalaiseen LINEX pinnoitteeseen tehty yli 2,5miljoonaa pick-up autoa ja nyt saatavilla suomesta vihdoinkin! olen nähnyt ekat suomessa tehdyt malli autot,tuote on todella hieno vakuutan että vanhemmanki auton ulkonkö paranee huomattavasti!!
- line-x
uusi käsite on LINE-X!
LINE-X mullistaa lattia- ja seinäpinnoituksen! Se antaa täysin saumattoman, iskunkestävän ja vedenpitävän pinnoitteen myös teollisuuden raskaaseen käyttöön. LINE-X on ollut markkinajohtaja maailmalla yli 10 vuotta.
LINE-X pinnoitteet ovat vastustuskykyisiä useimmille liuottimille, kemikaaleille ja hapoille, joka tekee niistä ihanteellisia useimpiin kohteisiin, joissa korroosio on yleistä. Käyttämällä LINE-X ruiskutettavaa pinnoitetta laajennetaan merkittävästi laitteiden ja ajoneuvojen elinikää. Sen suuri kovuusluokitus tarjoaa erinomaisen iskunkestävyyden ja vetolujuuden. Pinnoitteen nopea(10sek.) kuivumisaika mahdollistaa tilojen nopean käyttöönoton!
LINE-X perheen kaikki tuotteet ovat kaksikomponenttituotteita. Kun LINE-X ruiskutetaan, se on valmis vedenpitävä sinetti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j811233- 42824
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga72719Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden240717Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35591- 46575
Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️77560- 37512
- 24505
- 26482