auttaako kädellä..

kysyisin asiasta,että jos parisuhteessa nainen ei aina halua,niin onko miehestä mukavampaa,kun nainen auttaa omalla kädellään?
81991
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

.. ainakin tyydyttää mut kädellä jos ei itse muuten halua.. Ainakin minä tykkään.. :)

Äänestä

kyllä!!!!!!!!!!!!!paitsi tietysti jos nainen tekee sen vittuuntunut ilme naamalla..

Äänestä
  • Meillä muija ottaa suihin jos ei muuten halua, ja tykkää hommasta.

    Äänestä

Mieluummin silti suulla tai pikkusiskon kädellä, mutta kaunis ajatus kumminkin

Äänestä

Mitä teet tällä tiedolla? Jos etsit ratkaisua omaan tilanteeseesi, niin ainoa oikea kohde tuolle kysymykselle on oma miehesi, kukaan muu ei voi hänen puolestaan vastata. Tosin ymmärrän, jos sinun on vaikea kysyä asiaa häneltä, kun et edes tänne anonyyminä uskalla kirjoittaa asioista niiden oikeilla nimillä.

Äänestä
  • mitäkö teen näillä tiedoilla?..mielenkiinnon vuoksi,oman miehen kannan tiedän jo.seksistä keskustellaan avoimesti kyllä hänen kanssaan,mutta on onhan täällä muitakin kyselijöitä ollut ja mitä asioiden puhumisesta oikeilla nimillä tulee,niin tiedostetusti jätin pois,koska moni ymmärtää asian muutenkin.Ja jos totta puhutaan tein tilastoa mikä aihe kiinnostaa otsikoissa ihmisiä ja oikeassa olin..paljon lukijoita parissa tunnissa.kiitos kaikille!

    Äänestä

Meillä minä tyydytän mieheni suulla tai kädellä. Yleisimmin suulla. Yleensä käy kuitenkin niin että kun luulen olevani liian väsynyt ja otan hänet suuhuni, samassa kiihotun itsekin niin paljon että...yhdynnäksi se menee ja hyvä niin ;) Mutta silloin harvoin kun en todella jaksa, käsi tai suu tyydyttää. Ja meillä ainakin mies ei ole valitellut vaan päinvastoin...toisella kun on yleensä vahvemmat tarpeet kuin toisella, on itsekästä ajatella että jos itse ei halua ei silloin pidä toisenkaan haluta. Harvoin ne halut aina niin yhteen menevät. Harva mies voi vastustaa suuseksiä, mieheni mielestä suuseksi on ajatuksenakin jo kiihoittavampaa kuin käden kanssa...mutta kaikkihan on makuasioita.
Ja jos taas käy niin että mieheni on väsynyt, hän tyydyttää taas minut suullaan tai kädellään. Näin tämä tyydyttäminen ei ole yksipuolista :)

Äänestä

Avomiehini ei kiihotu eikä välitä suuseksistä, minä kyllä innostun,en kylläkään aina..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainen-35 kirjoitti:

kysyisin asiasta,että jos parisuhteessa nainen ei aina halua,niin onko miehestä mukavampaa,kun nainen auttaa omalla kädellään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu