Onko olemassa polttavaa vinyylilevysoitinta ?? Ja kuinka paljon enemmän semmoinen maksaa kuin tavallinen ?? Vastauksia Kiitos. =D
Polttava vinyylilevysoitin ?????????
HölöpötipöÖ
81652
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
hahahhahahahha. tämä tästä vieä olikin lukematta.
jos laitat kynttilän levylautaselle ja sytytät sen ja laitat käden siihen päälle niin jo on kumma jos ei polta.
niin tietääkseni mitään simppeliä kotikäyttöön soveltuvaa laitetta ei ole olemassa, linkissä kuva kaivertimesta yksinkertaisimmillaan ja muutakin informaatiota aiheesta.
http://www.jtsstudio.co.uk/pages/vmaster.htm
katso tämä video ja sen jatko niin ymmärrät mistä on kysymys.
http://www.youtube.com/watch?v=xUGRRUecBik
mitä ihan tarkkaan tarkoitit mutta on olemassa semmoisia tietokoneen USB -porttiin kytkettäviä levysoittimia joilla ne biisit saa siirrettyä koneelle ja sillä koneella voi niistä sitten poltella CD -levyn. Semmoiset levarit maksaa muistaakseni jotain 80 - 200 euron välillä?
tosiaan, tarkoitit ehkä usb levysoitinta, tm on testannut kolme mallia
http://www.tekniikanmaailma.fi/kuva-ja-aani/vertailut/tm-vertailu-usb-liitannalla-varustetut-levysoittimet-150400-euroa
joukosta puuttuu stanton t90usb jonka itse valitsisin koska siinä on kolmas nopeus, hintaluokka suomessa vähän reilu 300,-
http://reviews.cnet.com/turntables/stanton-t-90-usb/4505-7860_7-32417457.html
Juu, kiitoksia mutta saakohan jollakin poltettua biisejä vinyylille?
niitä poltettua. Kiikutat ne biisisi jotka haluat polttaa jonnekin vinyylilevykaivertamolle joka leipoo ensin masterin niistä ja "polttaa" sinulle siitä levyn. Eli kyllä onnistuu mutta saattaa maksaa sen verran että ei ehkä ole järkeä mutta eipä tuossa alkuperäisessä kysymyksessäkään kauheasti järkeä ollut eli sitä saa mitä tilaa.
ota yhteyttä t5kati00 (ät) students.oamk.fi niin kerron lisää