Miten se ilmenee? Onko samanlaista kuin heteroilla? Mitä seuraa kun esim. naispuolisella tyttöystävällä onkin toinen nainen? Meneekö kissatappeluksi vai onko säyseämpää kun kuviossa ei ole miestä. Entäs jos puoliso on ollut hetero mutta alkaakin kiinnostua saman sukupuolen edustajasta? Onko kenelläkään kokemuksia tästä? ;)Tämä nyt vaan tuli mieleen kun täällä taitaa olla vain keskustelua uskottomuudesta heterosuhteissa.
Onko homo- tai lesbosuhteissa uskottomuutta?
onko kukaan miettinyt...
6389
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
samanlaisia ongelmia
lesbo ja homo suhteissa on.
Heteronaiselle luulisin on vielä
loukkaavampaa jos saa miehensä kiinni
toisen miehen kanssa.
Sillon siis huomaa tulleensa petetyksi
huijatuksi myös siinä suhteessa ettei
ole tiennyt miehen bi taipumuksesta.
En ole kokenut siis vaan nyt mutu tuntumalla
arvioin miten itsellä tuntuisi.
Naisten suukotteluun ja kädestäpitämiseen
suhtaudutaan suomessa suopeammin.
Jos minulla olisi mies ja yllättäisin hänet
kiihkeästi suutelemasta miestä/naista
kumpivaan pysäyttäisi mutta suudelma
miehen kanssa voisi olla vaan rankempi
hyväksyä.
homot ja lesbot pitäis kaikki lastata rekkalavalle ja kipata kaatopaikalle...etoo koko sakki raamattukin sen jo kieltää,ettei homo ja lesbopareja suvaita...
pitäisi kipata.
Entinen mieheni alkoi epäillä seksuaalista suuntaustaan rankasti(kertoi tämän aikonaan itse),ja yritti pönkittää/pönkittää edelleenkin vahvasti heteropuoltaan useilla nuorilla naisilla.
Itse Bi:na olisin hyväksynyt paremmin pettämisen ja kokeilut siellä toisella puolella,josta hänellä ei ollut kokemusta mutta kuitenkin vahvat taipumukset..
Seurustelimme ja pahin vitsini toteutui, miehelläni oli seksisuhde ollut jo kauan vanhempaan ukkomieheen. Ihmettelin kahden miehen liian useasti soittelua, kyläilyä (mieheni kävi tuon miehen luona), asenteli sille kalusteita ja mitä hittoa. Tutkin mieheni puhelimen ja viesit olivat hiton kaipaus viestejä tuolta toiselta ukolta joka oli ihastunut hyvännäköiseen itseään nuorempaan kaveriin. Hankin pre-paid liittymän ja juotin miehelle viiniä ja viestin hänelle, että mitä naisesi mahtaa meistä nyt tuumia. Kännispäissään ei tajunnut, että viesti tuli vieraasta numerosta ja exäni vastasi, että mitäs sinun. No, otin selvää tuon ukon vaimosta ja kilautin hänelle, että tiesikö hän, että toisella paikkakunnalla asuva miehensä homoilee. Raukka piipitti vain, että kuinka minä hänelle soittelen ja löi luurin kiinni. No mies lähti luiskalle ja enää en vitsaile sillä, että vieraan naisen vielä sietäisi mutta vielä miehen kanssa. Nyt juttu enää naurattaa mutta kyllä se hitto vieköön pahalta tuntui.
Jatkossa olen kysynyt aina, että oletko bi ja kiinnostaako miehet. Jos yhtään mies empii niin se on moro. En ymmärrä kahdesta kuormasta syöviä ainakaan omana kumppaninani. Yäk.
on.
Jokuhan on joskus väittänyt että homokulttuuri vaikuttaa suuresti myös heterokulttuuriin mm. muodin ja monien muiden asioiden myötä.
Homokulttuurissa vaihtelua on aivan kuten heterokulttuurissa eli osa etsii pitempiaikaista ja osa lyhempi aikaista seuraa ja yleensä ongelmat johtuvat siitä että nämä sekoittuvat ja he valehtelevat toisilleen.