No niin arvoisa hameväki... kalju vai ei ? Tummat hiukset vai bald ? Kumpi kampaus kolisee- kovempaa ?
Rohkeasti omia mielipiteitä kaivataan.
Rohkeasti omia mielipiteitä kaivataan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
ehdottomasti.
eli erittän lyhyt siili, etenkin jos luonnostaan tummat hiukset!! ei mielellään täysin kaljua...
hehe ihme että joku tykkää tällasesta meikäläisen hiustyylistä!
Mul ei oo yhtään frendii intis :(
aiheesta lisää
http://ilvespoika. spreadshirt. net/-/-/Shop/
:=)
Tyhmä kysymys, ei siis todellakaan kaljua tai tummahiuksista, vaan ilmanmuuta vaaleamies minulle, kiitos.
Tumma ja semmoset sopivan pitkät hiukset
pitkät hiukset, jees.
No entäs mies jolla kaikki merkit viittaavat siihen suuntaan että tupee kasvaa niinkuin sisäänpäin. Fleda on persuuksiin asti, ainakin takapuolta pyyhkiessä tuntuu jos jonkilaista takatukkaa. Nenästä ja korvistakin pukkaa melkoista pehkoa. Kallo on kuitenkin kuin nahkapallo.
mä en kyllä nyt ajatellut muuten kuin joko tai. Pengotaan asiaa, lisätään syitä ja seurauksia, niin päästään siihen, että kokonaisuus ratkaisee. Ihmisestä viehtyminen ei ole kiinni yhdestä seikasta.
...tietysti!!
Kun mies on miehen kokoinen ja näköinen, kalju on kuin loistava piste koko ihanuudelle... Kyllä kummasti on tullut särmää kaikenmaailman samuel-l-jacksoneihin ja bruce-williksiin, kun turhanpäiväiset karvat lähtivät päästä! *smack*
Ja nauravat ruskeat silmät.kolahti pahus.
kalju! Ei mitään höylällä ajeltua kaljua, vaan ihan pieni sänki.
ehdottomasti kalju :D
Täytyy myöntää että vastaukset, joita olette antaneet niin, jossainmäärin yllättivät täysin. Te vastanneet taidatte kuulua ns. pieneen " marginaali ryhmään ", jotka " diggailevat " kaljua. Itse olen ollut nyt kaljuna reilun pari- vuotta. Kaljuhan sopii minulle erittäin hyvin, siitä asiasta ei voi edes kiistellä.
Kuitenkin nyt on ruvennut lähiaikoina tuntumaan, että mieluummin kasvattaisin taas komean tukan päähäni. Ihan vaihtelunkin vuoksi, sanotaan että eilen " höyläsin " pääni viimeisen kerran. Kuukauden päästä oma ilme, onkin jo aivan toinen.
Pirun nopeasti se kasvaa... tosin mistään sängestä en, edes haaveilekkaan vaan, ihan kunnon " fledasta ".
Mitä olen jutellut naispuolisten ystävieni kanssa niin, lähes poikkeuksetta kaikki ovat sanoneet- yhteen ääneen: kasvata hiukset päähän, kalju on inhottava !!!!
jos muuten natsaa.
Kalju/parransänki,siis kalju/parransänki
HUOM! jos ne sinulle sopivat
ja tuuheat, ehdottomasti! Harvalle miehelle sopii kalju.
...ei kalju sovi!
Jos sällillä on pää kuin puikulaperuna tai kallo on muuten vaan muotopuoli, niin on parempi, ett sen peittää kunnon pehkolla ja hätätilassa vaikka tätivainaan tupeella!
Eihän se kalju oikeesti munattomasta miestä tee - mutta kun tyypistä löytyy alunperinkin kunnon äijämeininki, niin kalju on se extramauste kaupanpäälle...
muuta mutta ei kalju!
Ite aina katsonnu ekana miehen hiukset, ennenko mtn muuta =).
eniten viehätti lyhyehköt "hyppyri"-tyyppiset ratkasut, tai muukin jos vaan sopii ko. miehelle.
eli hiusfani ehdottomasti.
Mut kävi sit niin hassusti et tapasin ihanan, hauskan ja sexyn kaljun miehen. nyt ihan ihastunut, eikä haittaa tippaakaan et tukka puuttuu =).
Kun avataan keskustelupalsta jossa käsitellään miesten ongelmallista kaljuuntumista ja siitä seuraavaa itsetunnottomuutta, niin kaljut miehet ovat isolla joukolla nostamassa itseään esille kehumalla itseään. Ei näitä kehu juttuja tänne naiset kirjoittele vaan kaljuudesta kärsivät miehet.
Kaljut miehet eivät vielä edelleenkään hyväksy itseään, kun ovat menettäneet hiuksensa.
bullshittiä puhut. ite ainakin tykkään (ja tiedän monia tykkää) nimenomaan kaljuista.
monia jotka tykkää siis.
hirveintä on, jos joku kaljuuntuva yrittää väkisin pitää niitä säälittäviä hiuksiaan päässään, vaikka hiusraja olis miten ylhäällä. sillon mielellään kannattais vetää kaikki pois. kaikille se ei tietenkään sovi, mutta on kokonaan kalju aina paremman näköstä ku hiukset a la juice
Ehdottomasti hiukset. Ei liian pitkät, mutta sellasset mihin voi hyvin upottaa sormensa :D
Yhden edelliseen mielipiteeseen eli hiukset pitää olla, ei tosiaan liian pitkät muttei mikään siilitukkakaan. Värillä ei ole väliä..
Kaljut on hotteja
siili, ei mitään värjäilyjä (turhan neitimäistä miehelle minun mielestä.)
riippuu naamasta ja pään muodosta. kumpikin (bald or not bald) voi olla tosi jees tai tosi plääh. toisille sopii kalju, toisilla taas on parempi et on tukkaa päässä.
Kumpikin käy.Eräs mies jota olen katsellut,on vetänyt 2 millin sängen,upea näky! Ja vielä kun leuassa on sänkeä...olen täysin myyty!Pilke sinisissä silmissään.
Toinen komea mies jota olen nähnyt harrastuksen merkeissä,onkin eri näköinen.Tummanruskea,ns.yipitkä letti.Upeat ruskeat silmät ja huumorintajua.
Kumpikin komeita,mukavia miehiä.Ei hiustyyli ollut se ratkaisevin tekijä herättämään kiinnostusta,se tuli sitten ylimääräisenä bonuksena.
Hiukset pitää olla, mun mielestä kaljut eivät ole hyvän näköisiä.
Kaljutkin on hyvännäköisiä!! Samalla kuntosalilla kuin minä käy yksi järjettömän hyvännäköinen kalju mies. Ja kun lihaksissakin löytyy, niin kuolaan joka kerta kun hänet näen. Erittäin puoleensavetävä mies!
Kalju on vanhus. Ei kiva.
En oikeen tykännyt hiuksettomista miehistä, kunnes yks tyyppi jäätävän sinisine silmineen muutti mieleni. Hiukoillaan sitä kaverin kanssa, kaiken lisäksi se tietää että tuijotetaan sitä aina ja kehoilee kun tulee jossain vastaan. paska, sillä on eukko ja vissii lapsiaki. Ja ihan vitun hyvännäkönen veli. Joka myös tietää että tuijotetaan sitä, ja joka myös kehoilee mutta ei oo kalju. Kyllä, kalju sopii vaan niille joilla on asennetta ja sopivat kasvonpiirteet.
No. Minä olin osakalju, enkä menestynyt sosiaalisessa elämässä sen koomin, kuin naisten mielenkiinnon herättämisessäkään. Ihmiset olivat silminnähden pettyneitä hyvän tukan rikkoutumisesta. Tulin johdonmukaisesti siihen lopputulokseen, että asia kuuluu hovikirurgilleni. Nyt kasvaa hiuksia joka paikassa ja elämänlaatu on huomattavasti parempi. Jos mies on überalfa niin tukalla ei ole väliä. Ehkä jos ihmiset yleisesti tietäisivät näistä leikkauksista, niin kaljut pääsisivät helpommalla.
Meinaan, että tällaiset "kaljunpeittelyyritys" ja "leikkais hiuksensa vaan suosiolla pois"-tyyliset kommentit eivät ole tätä päivää.
Ei voisi olla vähempää väliä. Jos ihmistä rakastaa...
mikä muu tahansa,muttei kalju... joo,sopii joillekkin,mut oon hiusihmisiä :] ja haluun kosketella ja upottaa sormia sinne hiuksiin,en haluu silitellä kaljua..