Millasia ovat kakskerran lenkit.. 16km ja 38 km ? Millanen asfaltti? Onko paljon mäkiä/risteyksiä? Entä muuten järjestelyt? Kiitos jo etukäteen :)
Kakskerran lenkki
7
1591
Vastaukset
- LocalRecreationalSkater
Kakskerran reiteistä 16 km on helppo, ei isoja mäkiä eikä pahoja risteyksiä. Reittihän on edestakainen josta ensimmäiset ja viimeiset 5 km on hyväkuntoista pyörätietä. Reitin keskivaiheilla on Satavan kaupan jälkeen noin 6 km vähän kerkeampaa pintaa mutta sekin on ihan luisteltavaa.
Pidemmän reitin alku ja loppu om samaa kuin 16 km matkalla. Loppuosalla reitistä on sitten 20 km erittäin hyvää 2007 laitettua asfalttia. Tämä osuus on kumpuilevaa maastoa, ei kuitenkaan mitään suuria mäkiä.
Satavan ja Kakskerran saarten välillä on reitin suurin näki ja siinä vauhti nousee yleensä yli 50 km/h. Mäki on kuitenkin suora ja pinta hyvä, jotenka sen pystyy normiluistelija ihan helposti menemään.
Järjestelyt on muilta osin "normaalia" suomalaista tasoa ;-)
Tervetuloa!
http://www.traxmeet.com/traxmeet/TraxmeetPlayer.html?performanceid=67304165&josso_assertion_id=03A727F97827B612- slim
mukaan KaksKerran lenkille, Aurinkoista, eikä edes kovin tuulista säätä luvassa. Kaikille sauva-sm osallistumista harkitseville, nyt jos koskaan kannattaa osallistua. Kaikki viime vuoden kärki sauvailijat ei taida erinäisistä syistä osallistua.
- Kati / TuUL
Tulokset foorumissa
http://foorumi.tuulluistelu.com/- J.M.J.
Oikein mukava tapahtuma. Lähes ainoat puutteet löytyivät omista reisistä ja hartioista,sillä kumpuileva maasto ei ollut ihan kevyt luistella. Maisemat ja reitin pinta olivat upeat. Onneksi edes sade ei pilannut kisaa. Pahimmat kurvit olis sateella varmaan olleet vaarallisia. Yksi mukavammista tapahtumista, jossa olen ollut.
- Alamäkien erikoismies
Tapahtuma oli erittäin ammattitaitoisesti järjestetty ja sääherrakin oli kisailijoiden puolella. Kiitokset kaikille järjestelyihin osallistuneille. Erikoismaininta rinneautojen kokeilumahdollisuudesta, joka tuotti nuorimmille osallistujille runsaasti lisäriemua. Tunnelma kaiken kaikkiaan todella mukava, näitä lisää!
- nolo@rähjä
Alamäkien erikoismies kirjoitti:
Tapahtuma oli erittäin ammattitaitoisesti järjestetty ja sääherrakin oli kisailijoiden puolella. Kiitokset kaikille järjestelyihin osallistuneille. Erikoismaininta rinneautojen kokeilumahdollisuudesta, joka tuotti nuorimmille osallistujille runsaasti lisäriemua. Tunnelma kaiken kaikkiaan todella mukava, näitä lisää!
Reitti mahtava, liikenteen ohjaus mahtava, kelikin oli ihan hyvä.
Pesupaikat ei niin mahtavat, eikä pöytä notkunut herkuista, vaikka jotenkin mainostettiin, että olisi herkkupöytä maalissa.
Mutta ilman muuta ensi vuonna uusiksi ja herkkuja maistelemaan.
Kiitoksia järjestäjille yhdestä parhaimmista tapahtumista, jossa olen mukana ollut! - kohdallaan
Alamäkien erikoismies kirjoitti:
Tapahtuma oli erittäin ammattitaitoisesti järjestetty ja sääherrakin oli kisailijoiden puolella. Kiitokset kaikille järjestelyihin osallistuneille. Erikoismaininta rinneautojen kokeilumahdollisuudesta, joka tuotti nuorimmille osallistujille runsaasti lisäriemua. Tunnelma kaiken kaikkiaan todella mukava, näitä lisää!
Meikeläisen urheilujuomapullokin oli tuotu lähtöpaikalta palkintojenjakopaikalle (vähemmän tärkeä asia).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1693319Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732141Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii482048- 411951
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321471Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3851075Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1141003- 45864