Ikuisesti Sinkku

jorma-..

Olen 41v mies. en ole koskaan seurustellut muutamia yrityksiä on ollut vuosien varrella on ollut mutta ei niistä ole mitään tullut.nyt jo hieman vanhempana olen jo mukautunut osaani että en koskaan seurustele tai ole sukupuolisella tasolla tekemisissä naisten kanssa . vaikuttavina osa alueina ujous pelko että epä onnistun sukupuolisessa kanssa käymisessä näin on aiemmin käynyt. ja muut pettymykset kun olen lähestynyt naista en ole saanut vasta kaikua . kai tässä täytyy olla osaansa tyytyväinen mitä on saanut. että tälläinen avautuminen

5

912

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lady x

      Naisissa on myös useita yksineläjiä, jotka ovat kauniita, menestyneitä jne. mutta ovat päättäneet olla yksin, koska kunnollista seuraa ei ole löytynyt. Joten ikisinkut olkaamme siihen tyytyväisiä mitä meillä on esim. hyvä terveys, hyvä talous, hyvät ystävät ja läheiset, mielenkiintoinen työ yms. On elämässä muutakin kuin parisuhde, eikä se tee kaikkia onnelliseksi kuitenkaan!

      • liiga

        "Naisissa on myös useita yksineläjiä, jotka ovat kauniita, menestyneitä jne. mutta ovat päättäneet olla yksin, koska kunnollista seuraa ei ole löytynyt."

        Eri asia. Nainen on yksin, koska sille ei ole kukaan kelvannut, mies on yksin, koska ei ole kellekään kelvannut. Naisen on paljon helpompi olla, koska tietää, että OLISI saanut miehen, jos olisi halunnut.


    • Serpico

      Oletkin jo varmaan kuullet monelta mitä pitäisi tehdä. Olet kuullut monelta millainen olet ja olet tehnyt omia johtopäätöksiä. Minulla on silti radikaali uskon asenne, joka tarkoittaa siis sitä, että minusta jokaisen ihmisen elämä voi muuttua rajusti. Ihmisen elämä voi muuttua hyvään suuntaan yhtä hyvin kuin huonoon.

      Ajattele jos voisit jättää kaiken taaksesi. Ajattele jos voisit riisua itsestäsi sen kuoren joka sinua väsyttää, sen joka sinua rajoittaa, sen joka sinua painaa. Voisit riisua sen kuin raskaan rinkan selästäsi. On se mahdollista. Varmasti on niin, että maailmassa on paljon esimerkkejä siitä, että elämä ei ole koskaan muuttunut, vaan jäänyt urilleen. Mutta: on vastakkaisia esimerkkejä. Minua kiinnostaa etsiä esimerkkejä tapauksista joissa ihmisten elämä on muuttunut radikaalisti parempaan suuntaan. Kenelläkään ulkopuolisella ei ole valtaa lannistaa minua tai määritellä elämääni. Voin ihan vapaasti etsiä kannustavia esimerkkejä, ohjeita, neuvoja.

      Tiedän, että kun olen kirjoittanut tämän, palstalle lehahtaa pahanilmanlintuja kertomaan kuinka älytön olen. Meillähän on sellainen perinne, että on järkevämpää ja "älyllisempää" uskoa kaikesta mahdollisimman huonoja asioita. On houkuttelevaa jäädä valittamaan, koska se ei vaadi mitään. Siinä saa myös paljon vertaistukea. Mutta se saa ihmisen katkeroitumaan ja syyttämään toisia. Lopulta se myrkyttää ihmisen.

      Onhan se selvää, että tässä vaiheessa lähtökohdat ovat erilaiset kuin parikymppisellä. Mutta eihän sitä ole pakko miettiä. Asia on niin ja se siitä. Katse eteenpäin. Yksi hyvä (ja tiedetään, kuulostaa pinnalliselta) ohje on nauttia elämästä. Pitää hauskaa, kekisä uusia asioita joita voi kokeilla. Uusista jutuista kannattaa kysellä muilta ihmisiltä, vaihtaa kokemuksia ja sitä kautta tottua jutusteluun. Ihmisen elämä voi muuttua radikaalisti. Mutta mikäli ihminen tekee kaiken kuin ennenkin, on suuri todennäköisyys, että kaikki tulee sujumaan kuin ennen.

      • katja

        Tosi fiksusti :)


      • Harm

        kirjoittaa asiaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4138
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3067
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2330
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1338
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      901
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe