Ikuisesti Sinkku

jorma-..

Olen 41v mies. en ole koskaan seurustellut muutamia yrityksiä on ollut vuosien varrella on ollut mutta ei niistä ole mitään tullut.nyt jo hieman vanhempana olen jo mukautunut osaani että en koskaan seurustele tai ole sukupuolisella tasolla tekemisissä naisten kanssa . vaikuttavina osa alueina ujous pelko että epä onnistun sukupuolisessa kanssa käymisessä näin on aiemmin käynyt. ja muut pettymykset kun olen lähestynyt naista en ole saanut vasta kaikua . kai tässä täytyy olla osaansa tyytyväinen mitä on saanut. että tälläinen avautuminen

5

911

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lady x

      Naisissa on myös useita yksineläjiä, jotka ovat kauniita, menestyneitä jne. mutta ovat päättäneet olla yksin, koska kunnollista seuraa ei ole löytynyt. Joten ikisinkut olkaamme siihen tyytyväisiä mitä meillä on esim. hyvä terveys, hyvä talous, hyvät ystävät ja läheiset, mielenkiintoinen työ yms. On elämässä muutakin kuin parisuhde, eikä se tee kaikkia onnelliseksi kuitenkaan!

      • liiga

        "Naisissa on myös useita yksineläjiä, jotka ovat kauniita, menestyneitä jne. mutta ovat päättäneet olla yksin, koska kunnollista seuraa ei ole löytynyt."

        Eri asia. Nainen on yksin, koska sille ei ole kukaan kelvannut, mies on yksin, koska ei ole kellekään kelvannut. Naisen on paljon helpompi olla, koska tietää, että OLISI saanut miehen, jos olisi halunnut.


    • Serpico

      Oletkin jo varmaan kuullet monelta mitä pitäisi tehdä. Olet kuullut monelta millainen olet ja olet tehnyt omia johtopäätöksiä. Minulla on silti radikaali uskon asenne, joka tarkoittaa siis sitä, että minusta jokaisen ihmisen elämä voi muuttua rajusti. Ihmisen elämä voi muuttua hyvään suuntaan yhtä hyvin kuin huonoon.

      Ajattele jos voisit jättää kaiken taaksesi. Ajattele jos voisit riisua itsestäsi sen kuoren joka sinua väsyttää, sen joka sinua rajoittaa, sen joka sinua painaa. Voisit riisua sen kuin raskaan rinkan selästäsi. On se mahdollista. Varmasti on niin, että maailmassa on paljon esimerkkejä siitä, että elämä ei ole koskaan muuttunut, vaan jäänyt urilleen. Mutta: on vastakkaisia esimerkkejä. Minua kiinnostaa etsiä esimerkkejä tapauksista joissa ihmisten elämä on muuttunut radikaalisti parempaan suuntaan. Kenelläkään ulkopuolisella ei ole valtaa lannistaa minua tai määritellä elämääni. Voin ihan vapaasti etsiä kannustavia esimerkkejä, ohjeita, neuvoja.

      Tiedän, että kun olen kirjoittanut tämän, palstalle lehahtaa pahanilmanlintuja kertomaan kuinka älytön olen. Meillähän on sellainen perinne, että on järkevämpää ja "älyllisempää" uskoa kaikesta mahdollisimman huonoja asioita. On houkuttelevaa jäädä valittamaan, koska se ei vaadi mitään. Siinä saa myös paljon vertaistukea. Mutta se saa ihmisen katkeroitumaan ja syyttämään toisia. Lopulta se myrkyttää ihmisen.

      Onhan se selvää, että tässä vaiheessa lähtökohdat ovat erilaiset kuin parikymppisellä. Mutta eihän sitä ole pakko miettiä. Asia on niin ja se siitä. Katse eteenpäin. Yksi hyvä (ja tiedetään, kuulostaa pinnalliselta) ohje on nauttia elämästä. Pitää hauskaa, kekisä uusia asioita joita voi kokeilla. Uusista jutuista kannattaa kysellä muilta ihmisiltä, vaihtaa kokemuksia ja sitä kautta tottua jutusteluun. Ihmisen elämä voi muuttua radikaalisti. Mutta mikäli ihminen tekee kaiken kuin ennenkin, on suuri todennäköisyys, että kaikki tulee sujumaan kuin ennen.

      • katja

        Tosi fiksusti :)


      • Harm

        kirjoittaa asiaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      175
      1957
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      36
      1685
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1312
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      224
      1139
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      56
      1136
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      15
      1015
    7. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      59
      918
    8. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      903
    Aihe