Minkälainen iskuyritys tehoaa sinuun parhaiten? Millaisesta jää hyvä jälkifiilis vaikka joutuisit antamaan pakit (jos olet vaikka varattu tai muuten sillä hetkellä kykenemätön enempään tuttavuuteen)? Millainen on huono?
Hyvä iskuyritys?
6
393
Vastaukset
neutraali lähestyminen ja huono omalle reviirille, eli käsiksi käyminen. Hyvin paljonhan kaikki tietty riippuu siitä, että minkälainen se iskuyrityksen tekijä on olemukseltaan tai, että tykkääkö itte siitä iskuyrityksen tekijästä.
- Yksinkertainen blondi
Jos vaikuttaa siltä, että toinen ihminen on vilpittömästi kiinnostunut minusta ja ajatuksistani. Ei haittaa vaikka olisi kömpelö tai ujo lähestyminen. Muuten vierastan sanaa iskeminen ja iskettävänä oleminen. Ei kai kukaan lähde iskemään toista ihmistä vain ulkoisen olemuksen vuoksi? En minä ainakaan. Eikö se kiinnostus yleensä herää (jos herää) kun on vähän aikaa juteltu. Eli sellanen on kai huono yritys: "mä meen nyt iskemään ton blondin". Jos tuollainen jo etukäteen tehty päätös huokuu olemuksesta, niin se kyllä herättää torjuntareaktion.
- dayum
jos toiseen yritetään tutustua, niin päätös lähestymisestä tehdä monet kerran ulkoisten ominaisuuksien perusteella? Siis tuntemattomien kesken. Jos/kun päästään juttelu-asteelle, niin kiinnostus joko lisääntyy tai sitten ei. Mutta tästä huolimatta, siis kun toinen on avannut suunsa ja jos sieltä tuleekin pelkkiä sammakoita, osa voi silti jatkaa iskuyritystään josko vaikka saisivat pokan aikaan. Jos se ulkoinen viehätys on olemassa, tai vaikkei olisikaan, niin pano voi silti olla taka-ajatuksena. Noin sen väittäisin ainakin miesten kohdalla olevan.
- Yksinkertainen blondi
dayum kirjoitti:
jos toiseen yritetään tutustua, niin päätös lähestymisestä tehdä monet kerran ulkoisten ominaisuuksien perusteella? Siis tuntemattomien kesken. Jos/kun päästään juttelu-asteelle, niin kiinnostus joko lisääntyy tai sitten ei. Mutta tästä huolimatta, siis kun toinen on avannut suunsa ja jos sieltä tuleekin pelkkiä sammakoita, osa voi silti jatkaa iskuyritystään josko vaikka saisivat pokan aikaan. Jos se ulkoinen viehätys on olemassa, tai vaikkei olisikaan, niin pano voi silti olla taka-ajatuksena. Noin sen väittäisin ainakin miesten kohdalla olevan.
noin. Jotenkin ajattelin sellaista vakavampaa seurustelukumppaniksi "iskemistä" (yök, mikä sana) mutta yhden illan jutut on tietysti eri asia, voi olla että silloin on parempi vain, ettei liian hyvin synkkaa, tai en mä tiedä, mulla on vähän kokemusta tosta osa-alueesta. Mut on saatu "iskettyä" vain tyttöystäväksi yleensä, jos on saatu ylipäätään...
- dayum
yllättävä koukku leukaperiin.
Yksinkertaisesti vastattuna vilpittömyys on pop. No, olisihan sekin hyvä, että myös asia kävisi selväksi mitä kyseinen henkilö on tekemässä. Huono on tietenkin sellainen, että jos homma ei menekään yrittäjän toiveiden mukaan, niin siitä saisi jotain solvauksia / arvosteluja osakseen. Sellainen, josta käy varmasti selväksi toisen kiinnostus, mutta jonka voi tarvittaessa torjua toista loukkaamatta. Vastaavasti huono on sellainen, jota en "iskuyritykseksi" ymmärräkään tai sitten sellainen, josta on vaikea perääntyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17012945
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545458Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454810Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392798Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1211969Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1121715Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3661638Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1081538Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481