Onko tämä pelkkä valituspalsta?
Eikö saa kertoa onnistumisen kokemuksia?
Kun alkoi tämä valitusbuumi niin siihen jotkut vastasivat ihan hyviä vinkkejä antaen. Ne kaikki viestit on poistettu. Miksi?
Joku antoi stailausvinkkejä. Joku kehotti hyviin harrastuksiin. Joku kehotti työskentelemään ahkerasti.
Miksi juuri ne viestit sensuroitiin joissa oli käytännön ohjeita valittajille? Haluaako ihmiset lukea vaan sitä jos toisilla menee huonosti?
Miksi hyvät vihjeet on poissa?
8
518
Vastaukset
- femakkojen käsikassara
Ylläpito on pelkkä bilelutkien ja terriristi-femakkojen käsikassara, totta kai kaikki positiivinen poistetaan.
- poistojen syistä
Sen enempää tietämättä tapauksia epäilisin poistettujen viestien olleen asiattomia tai sitten joku poistaa kiusallaan. Kaikki eivät välttämättä huomaa, että hyvääkin tarkoittavan viestin voi muut kokea asiattomana riippuen siitä, miten asia on kerrottu. Tällöin ei auta muu kuin yrittää ilmaista itseään paremmin. Jotkut voivat myös poistaa kiusallaan omia viestejään jolloin myös vastaukset katoavat, joten kannattaa tehdä oma aloitus jos haluaa varmuutta siitä, ettei viesti lähde niin helpolla.
- kiribati
ja sen alle tulee 20 asiallista vastausta, niin kaikki ne asialliset vastaukset poistuvat samalla kun se asiaton viesti poistetaan. Eli turha tuhlata panoksia asiattomiin viestiketjuihin.
- kunhan kysyn
...,joka sait nuo viestit katoamaan. Joukkoon kuului Lord Boredomin hyvä aloitus jonkun kirjoittama juttu, jossa mies kertoi, että oli naisten metsästyksen sijaan hankkinut jonkun harrastuksen, jossa sai auttaa muita ihmisiä? Noissa viesteissä ei ollut mitään asiatonta.
Ei tuohon sensurointiin kai tarvita muuta kun klikat tuota ilmoita asiattomasta viestistä ja kirjoittaa perustelu.
Jotenkin arvelin, että se olit sinä Kiribati joka tämän teit, koska valitit ensin, että puhuttiin liikaa seksistä. Oli ihan oikein poistaa noi liian suorapuheiset aloitukset, mutta kun mukana meni tosi hyviä aloituksia, joita ei pitkään aikaan tällä palstalla olekaan näkenyt. Sääli sinänsä. - kiribati
kunhan kysyn kirjoitti:
...,joka sait nuo viestit katoamaan. Joukkoon kuului Lord Boredomin hyvä aloitus jonkun kirjoittama juttu, jossa mies kertoi, että oli naisten metsästyksen sijaan hankkinut jonkun harrastuksen, jossa sai auttaa muita ihmisiä? Noissa viesteissä ei ollut mitään asiatonta.
Ei tuohon sensurointiin kai tarvita muuta kun klikat tuota ilmoita asiattomasta viestistä ja kirjoittaa perustelu.
Jotenkin arvelin, että se olit sinä Kiribati joka tämän teit, koska valitit ensin, että puhuttiin liikaa seksistä. Oli ihan oikein poistaa noi liian suorapuheiset aloitukset, mutta kun mukana meni tosi hyviä aloituksia, joita ei pitkään aikaan tällä palstalla olekaan näkenyt. Sääli sinänsä.aamupäivällä edes kotona, lähdin kaupunkiin jo kahdeksan aikoihin aamulla ja palasin joskus yhden pintaan.
- joskus turhaa
"Eli turha tuhlata panoksia asiattomiin viestiketjuihin."
Jos se olisikin noin, niin se olisi reilu peli. Täältä kuitenkin katoaa usein täysin asiallisia ketjuja ja sen tietää jokainen, joka tätä säännöllisesti seuraa. Sinunkin pitäisi se tietää. - sherlock Holmes
kiribati kirjoitti:
aamupäivällä edes kotona, lähdin kaupunkiin jo kahdeksan aikoihin aamulla ja palasin joskus yhden pintaan.
...mutta voitko todistaa sen?
- kiribati
sherlock Holmes kirjoitti:
...mutta voitko todistaa sen?
Siellä, missä vietin aamupäiväni, oli vajaat 20 ihmistä, ainakin osa heistä muistanee minut. Neljän kanssa tutustuin ja juttelin niin, että he muistavat varmasti. Yksi lupasi lainata minulle erään kirjan, jos tavataan ensi sunnuntainakin.
Kello 8:39 Hakaniemestä lähteneen bussin kuljettaja saattaa muistaa minut myös, koska juoksin pää punaisena ehtiäkseni bussiin ja hän armollisesti otti minut kyytiin, vaikka oli jo lähtenyt pysäkiltä (mutta seisoi punaisissa valoissa). Valitsin istumapaikkani sellaiselta paikalta, missä ei vieressä istunut ketään, ei olmia eikä YTM:ää.
Kello 11:50 olin Yliopiston apteekissa asematunnelissa, siitä on kuitti. Sen jälkeen kävin eräässä toisessa liikkeessa, josta ei ole pelkästään kuittia vaan takuutodistukset ja muut eli siitä näkee, että kyseessä olin nimenomaan minä eikä joku muu (jouduin todistamaan henkilöllisyyteni). Paluumatkani rekisteröityi varmaan HKL:n kortille josta sen pystynee jollain laitteella lukemaan.
Tarvitsetko seuraavaksi kotietsintäluvan vai toimitanko vain läppärini tutkittavaksi, jotta näet millä sivuilla olen käynyt? ;-D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.962191Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n452142Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501855Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751380- 901326
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311130Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men621093- 68969
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285920