Puolen vuoden saldo

kokemuksia&kysymyksiä

Olen mies, vajaa 30v ja pitänyt profiiliani Suomi24 Treffeissä nyt reilu 6 kuukautta ja ajattelin keräillä tähän vähän kokemuksiani. Olisi myös mielenkiintoista lukea muiden vastaavia.

Päätin jo aluksi etten itse lähetä ensimmäistä viestiä jos ei tule älyttömän erinomaista profiilia vastaan. No, ensimmäiset pari kuukautta sainkin sitten olla ihan rauhassa. Kävijöitä profiilissa kuitenkin oli, reilu 50 kuukaudessa. Yllättävää itselleni oli, että ainakin 90% tuli ja tulee yhä etusivulta naamakuvan perusteella.

Voin myöntää että profiilitekstini oli aluksi huono, kun kirjoitin sen uusiksi sainkin jo samana
päivänä ihka ensimmäisen flirttini, jonka toki hyväksyin. No se olikin sitten siinä, ei siitä naisesta muuta kuulunut. Tämä sama toistui vielä toisenkin kerran, tuli flirtti, hyväksyin, ja taas ei mitään.

Vajaa kolme kuukautta sitten sain ensimmäisen ihan oikean viestin oikealta naiselta, olin kuulemma saanut profiilitekstilläni jopa nauramaan, kumma miten ne thaimaalaiset ja venäläiset naiset jotka aikaisemmin olivat minua viestillä lähestyneet, pitivät sitä kovin liikuttavana ja halusivat heti muuttaa minun kanssani asumaan.

No, muutamia viestejä vaihdettiin, sitten ei kuulunutkaan enää vastausta.

Aika pian tuon jälkeen toinen nainen otti yhteyttä, vastasin viestiin, sen jälkeen ei kuulunut mitään.

Kolmaskin otti yhteyttä, tällä kertaa näytti jo paremmalta, viestejä vaihdettiin useampia viikkoja, välillä tuli viesti neljänneltäkin naiselta, mutta treffit oli edellisen kanssa jo sovittu. Sitten taas ihan yllättäen viestit vain loppuivat.

Olisi kiva jos joku voisi tuota käytöstä valaista. Yhdistävänä tekijänähän noissa tapauksissa olen tietysti minä, joten voisi olettaa että vika on täällä päässä, mutta kaikissa tapauksissa tuo vastaamatta jättäminen tapahtui ihan eri vaiheessa viestittelyä. Olen nyt näiden kokemusten jälkeen kahden vaiheilla otanko profiilin pois, vai yritänkö vielä.

Loppukevennyksenä mainittakoon, että sain minä myös chattikutsun mieheltä, mikä oli ihan imartelevaa vaikka hetero olenkin, mutta se että heteromies oli lisännyt minut suosikeihinsa oli jo aika erikoista.

12

2926

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vietiketjuja...

      Tästä alaspäin niin saat vastauksen sinun kysymykseen eli ota profiili vain pois, ei tuolta kunnollisen miehen kannata naista hakea ainakaan tos.tarkoituksella!

    • -Mies-

      Omia kokemuksia 7kk ajalta: (kuvallinen prof.)

      Yllättävän laiskoja ovat naiset etsimään. (itse saavat päivittäin yht.ottoja, joskin varmaan suurin osa "mitäs mimmi"-tyyliin, tai seksi-ehdotuksia, mutta Paljon enemmän vakaviakin yht.ottoja. Tunnen muutaman naisen, jotka kertoneet, ja olen myös sivuilta saanut kavereita/ystäviä)
      Sivuilla siis käydään "nappaamalla" kuvallinen profiili etusivulta, ehkä n. 90%. Näin "hakevat" naiset.
      Sivullani käy n.100 naista viikossa (osa kahteen kertaan). Ihmettelen miksi sinun siv. käy noinkin vähän?? Näistä ehkä 1-2 ottaa yhteyttä jollain tapaa. Flirttikutsuja, "mitäs mies"-tyylillä, tai jopa kolmen rivin viesteillä.
      Koko tänä aikana on tullut kaksi vakavampaa yht.ottoa. (vaikea sanoa, kuka on vakavissaan, voihan olla että kyseessä on usein nainen, joka ujostelee, eikä kehtaa laittaa enempää itseään peliin kuin kysymällä "mitäs mies"?)
      Suurin osa yht.otoista on itseäni vanhemmilta naisilta.

      Olen 7kk aikana tavannut 5 naista. Kaksi kertaa jo luulin, että tässä se nyt on. Lopulta esteinä oli toisen kohdalla pelottava ex-mies (hullu, arvaamaton), toinen käyttäytyi "kotibileissä"
      lapsellisesti="nuoleskeli" muita miehiä.
      Kyseessä yli 40v. naiset.(joka kerta)

      Itse olen kirjoittanut ehkä n.15 naiselle.(mennyt hommasta maku, koska niin moni jättänyt vastaamatta)
      Vastauksia olen saanut ehkä 5-7. Ja kirjoitan asiallisesti enemmän kuin 3 riviä. Ja huum.tajua sekä kirjoitustaitoa löytyy. (kirjoitan hieman eri tyyliin kuin nyt, kevyemmin)

      Vaikea sanoa mikä naisia vaivaa?? Profiilini kuitenkin kehuttu hyväksi ja kuvissakaan ei
      niin suurta vikaa, ettenkö olisi kelvannut kauniillekin naisille. (mikä nyt ei kovin paljon tietenkään vielä kerro, kunhan haluan valottaa, että kyseessä ei tosiaankaan ole peräkammarin poika tms.:) Tyyliäkin löytyy jne.

      Oma mielipiteeni on mm. se, että naiset ovat tolkuttoman varovaisia ja että vallalla on edelleen käsitys, että yht.otto on yksinomaan miesten tehtävä, jota se ei todellakaan ole tänä päivänä, tai sen ei kuuluisi olla.

      Kesken jääneitä "keskusteluja" tietenkin tulee, mutta silloin pitäisi kertoa, että miksi!!

      Olen iältäni huomattavasti sinua vähemmän "markkina-ikäinen":) Joten ei voi kuin hämmästellä naisten käytöstä. (miesten käytöstapoja sen kummemmin puolustelematta)

    • +2v deittaillu

      Ensinnäkin oon lähettäny valehtelematta n.100 naiselle viestiä.. vastausprosentti on ollut 40 tienoilla! kahta viestiä enempää ei ole laittanut kuin muuan hassu naikkonen.. yksillekkään treffeille tämä ei oo johtanu mutta yhden ainoan messanger osotteen oon saanut kalastettua! jopa irc gallerian kautta oon päässy treffeille vaa en treffipalvelusta! parempi vissiin unohtaa "tosi tarkoitukset" ja rueta juoksemaan pillun perässä niinku muutkin

    • hra47

      kuin lapset karkkikaupassa- eli ottasko ton vai ton -tai ei sittenkään kun ton -eipäs,kun kokeilen ainakin vähän ensiks tota -ehkä senjälkeen vois tsekata ton ,jos viitsii --- sit toiset VAAN katselee -ja MIKÄÄN ei kelpaa

      jopa profiilien alotusteksteissä saattaa lukea :en oikeastaan etsi mitään --siis seuranhakupalstalla !!

      tämän jälkeen voivat sittte tyttöprukassa todeta ettei sieltä netistä MITÄÄN löydä t-turhaa hommmaa

      näin se menee

    • n30

      Mulla on ollu profiili nyt noin 10 kuukautta. Kuvaton, eli yhteydenottoja tulee vähemmän ja niistäkin suurin osa ihan ala-arvosia. Oon muuttanu profiilin tekstiä moneen kertaan, lisänny tai poistanu informaatioo, sen mukaan minkä oon arvellu hyödyttävän tai haittaavan. Rehellinen oon yrittäny olla, ettei kenellekään tulis mitään pettymyksiä, mutta oletettavasti oon useimmille miehille numeroitten perusteella liian lihava (baarista saan kyllä seuraa, mutta kännissä kai kelpaa sit vähän rumempikin).

      Oon ollu yksillä treffeillä, jotka meni kyllä ihan hyvin, mutta ei kuitenkaan sytyttäny oikeen kumpaakaan sen kummemmin.

      Suurin osa miehistä, joitten kanssa oon vaihtanu useamman viestin, katoaa vaan jäljettömiin mitään selittämättä. Parhaimmat juttelee niin kauan kun pysyy online-tilassa, mutta seuraavan kerran sisäänkirjautuessa huomaa tulleensa blokatuks. Mahtava tunne. Oikeesti fiksut tyypit on kertonu rehellisesti löydettyään jonkun kiinnostavamman tytön.

      Mutta turha siitä on pelkästään naisia syyttää, jos ei nettideittailu toimi. Samaa paskaa tulee niskaan tälläkin puolella.

      • on??

        Olet ollut jopa yksin treffeillä?

        - koko sukuko siellä pitäis olla mukana?

        "Rehellinen oon yrittäny olla"

        - Ja mä luulin että ihan tositarkoituksella...

        "baarista saan kyllä seuraa, mutta kännissä kai kelpaa sit vähän rumempikin"

        - Taisi olla paremminkin luulo kuin tieto?!

        LOPPUUNVETO:

        Sä puhut paskaa niin että korvat heiluu, eihän tuota sun juttuas usko kukaan todesta!


      • n30
        on?? kirjoitti:

        Olet ollut jopa yksin treffeillä?

        - koko sukuko siellä pitäis olla mukana?

        "Rehellinen oon yrittäny olla"

        - Ja mä luulin että ihan tositarkoituksella...

        "baarista saan kyllä seuraa, mutta kännissä kai kelpaa sit vähän rumempikin"

        - Taisi olla paremminkin luulo kuin tieto?!

        LOPPUUNVETO:

        Sä puhut paskaa niin että korvat heiluu, eihän tuota sun juttuas usko kukaan todesta!

        Ja mistähän hyvästä arvon nimimerkki päätti mun tekstini kimppuun hyökätä? Käykä niin kovin harmittamaan, kun se vika ei olekaan vain ja ainoastaan naisissa?

        "Olet ollut jopa yksin treffeillä? - koko sukuko siellä pitäis olla mukana?"

        Opettele nyt vaikka ihan ensimmäiseks lukemaan ennenkö alat riehua. Kirjotin olleeni YKSILLÄ treffeillä (ja selvennetään nyt vielä, että siis tällä yrittämällä näin netin kautta tapaamani miehen kanssa, muutakin sosiaalista elämää on ollu. Tässä nyt vaan kokoilin omia kokemuksiani, kun alkuperänen kirjottaja niitä kyseli).

        ""Rehellinen oon yrittäny olla"

        - Ja mä luulin että ihan tositarkoituksella..."

        Tolla tarkotin sitä, että mun mielestä kirjotetussa tekstissä on todella vaikea olla täysin totuudenmukanen, vaikka kuinka kertois ittestään rehellisesti.

        ""baarista saan kyllä seuraa, mutta kännissä kai kelpaa sit vähän rumempikin"

        - Taisi olla paremminkin luulo kuin tieto?!"

        TIEDÄN saavani baarista seuraa jos haluan. Vai mitä muka tarkotit?

        "LOPPUUNVETO: Sä puhut paskaa niin että korvat heiluu, eihän tuota sun juttuas usko kukaan todesta!"

        Joo, vedä sä ihan mitä huvittaa.

        Onneksi olkoon, onnistuit provossasi. Keskenkasvunen ääliö.


    • puuhaa

      Kuulostaa tutulta. Alotin nettideittailun kuusi vuotta sitten. Aivan samanlaista aluksi. Ekan puolen vuoden aikana sain kasaan yhdet treffit peräti.

      Mutta kokemus kasvaa ja kikkoja keksii. Nykyisin vauhti on, että mulla on n. 30 sokkotreffit puolen vuoden aikana. Hävikkiä toki on, eli naisia edelleen katoaa, mutta kyllä niitä treffejä riittää. Eli nettitreffailussakin voi kehittyä sanaa ammattilainen.

      • tyytyväinen nainen

        ihan fiksuilla treffeillä, joista toisissa jopa päädyttiin miellyttävään seksiin ;)olen eronnut vasta vuoden alussa, joten kovin moraaliton en liene, kun tämä siis oli eka seksikokemus yli 10 v avioliiton jälkeen. En ole lähestynyt miehiä itse, joskus katselen kyllä profiileja. Mun sivuilla pyörii 10-15 miestä päivittäin, osittain samat miehet kylläkin. Olen kirjoitellut varmaan n 10 miehen kanssa pidempään, eli päivittäin n 1-2 viikon ajan. En todella ehdi vastailla kaikille ja esim kovin nuorille miehille en vastaa, kun siellä mun hakuosuudessa kuitenkin ikähaarukka on 30-45v ja sellaiset 25v ei kiinnosta. Vain yksi mies on kökösti kuvan saannin jälkeen jättänyt vastaamatta ja näyttämättä omaa kuvaansa. En ole mikään missi ja reilusti olen ilmoittanut olevani pyöreä, kuvan on saanut pyydettäessä. Kummatkin treffini oli sokkosellaiset. Joten kuvien lähettely ei vaikuta kannattavalta. Musta tää on mitä parhain tapa flirttailla ja kirjoitella hauskojen miesten kanssa. Miehille neuvoisin, että koittakaa oikeasti miettiä millainen se nainen on profiilinsa perusteella, mä aina ilahdun kun joku on keksinyt jotakin kommentoitavaa siitä. Pitää olla hauska, pitää olla flirtti, mutta ei saa edetä noihin seksipuheisiin liian nopsaan, ellei siihen tule vihreetä valoa. Jotkut superhyvännököiset pääsee loistamaan baareissa, kai tää paikka on kirjallisesti lahjakkaille..


      • nainen...
        tyytyväinen nainen kirjoitti:

        ihan fiksuilla treffeillä, joista toisissa jopa päädyttiin miellyttävään seksiin ;)olen eronnut vasta vuoden alussa, joten kovin moraaliton en liene, kun tämä siis oli eka seksikokemus yli 10 v avioliiton jälkeen. En ole lähestynyt miehiä itse, joskus katselen kyllä profiileja. Mun sivuilla pyörii 10-15 miestä päivittäin, osittain samat miehet kylläkin. Olen kirjoitellut varmaan n 10 miehen kanssa pidempään, eli päivittäin n 1-2 viikon ajan. En todella ehdi vastailla kaikille ja esim kovin nuorille miehille en vastaa, kun siellä mun hakuosuudessa kuitenkin ikähaarukka on 30-45v ja sellaiset 25v ei kiinnosta. Vain yksi mies on kökösti kuvan saannin jälkeen jättänyt vastaamatta ja näyttämättä omaa kuvaansa. En ole mikään missi ja reilusti olen ilmoittanut olevani pyöreä, kuvan on saanut pyydettäessä. Kummatkin treffini oli sokkosellaiset. Joten kuvien lähettely ei vaikuta kannattavalta. Musta tää on mitä parhain tapa flirttailla ja kirjoitella hauskojen miesten kanssa. Miehille neuvoisin, että koittakaa oikeasti miettiä millainen se nainen on profiilinsa perusteella, mä aina ilahdun kun joku on keksinyt jotakin kommentoitavaa siitä. Pitää olla hauska, pitää olla flirtti, mutta ei saa edetä noihin seksipuheisiin liian nopsaan, ellei siihen tule vihreetä valoa. Jotkut superhyvännököiset pääsee loistamaan baareissa, kai tää paikka on kirjallisesti lahjakkaille..

        Mä katoan usein jonkun keskustelussa esiin tulleen asian takia, mutta eiköhän ne miehetkin, jotka minulta katoaa, katoa samasta syystä. Eli mies kertoo minulle tai minä kerron miehelle itsestäni tai elämästäni jonkun asian, joka ei miellytä vastapuolta. Jos luettelen omalta puolelta esiin tulleita syitä, niin niitä on olleet ei-nappaava ulkonäkö, uskovaisuus, miehen halu vaan chattailla eli ei osaa kirjoittaa oikein kunnolla mitään, "työnarkomania", treffit johonkin 200 km:n päähän ja mun pitäisi matkustaa, jatkuva onlinessa roikkuminen jne. Vastapuolella on varmaan ollut sitten mm. nämä samat asiat toisin päin ja muutama muu itsestäni esiin tuoma asia plus se, etten lähetä kuvaa heti (myöhemmin kyllä, enkä lähetä, jollen ole saanut mieheltä ensin... siis kuvaa, öhöm:).


      • chevy76
        nainen... kirjoitti:

        Mä katoan usein jonkun keskustelussa esiin tulleen asian takia, mutta eiköhän ne miehetkin, jotka minulta katoaa, katoa samasta syystä. Eli mies kertoo minulle tai minä kerron miehelle itsestäni tai elämästäni jonkun asian, joka ei miellytä vastapuolta. Jos luettelen omalta puolelta esiin tulleita syitä, niin niitä on olleet ei-nappaava ulkonäkö, uskovaisuus, miehen halu vaan chattailla eli ei osaa kirjoittaa oikein kunnolla mitään, "työnarkomania", treffit johonkin 200 km:n päähän ja mun pitäisi matkustaa, jatkuva onlinessa roikkuminen jne. Vastapuolella on varmaan ollut sitten mm. nämä samat asiat toisin päin ja muutama muu itsestäni esiin tuoma asia plus se, etten lähetä kuvaa heti (myöhemmin kyllä, enkä lähetä, jollen ole saanut mieheltä ensin... siis kuvaa, öhöm:).

        Mulla on ollut myös useamman vuoden profiili netissä ja sitä satunnaisesti päivittelen. Olen itse laittanut viestejä naisille ja sieltä ehkä noin 30% vastaa. Oikeasti olisi mukavaa jos näinen vastaisi edes, että kiitos viestistä, mutta ei kiitos. Mä en yleensä kirjoita edes kelle tahansa, vaan harkinnan jälkeen jokaiselle oman viestin. Olen kuullut myös näistä "kopio" viesteistä, mutta en oikein ymmärrä niitä. Haetaanko siinä todennäköisyyksiä että ainakin 5% viestin saaneista vastaisi?? Perinteisestihän se on niin että miehen kuuluisi ottaa naiseen yhteyttä ja näin mäkin ajattelen, mutta silti tuntuu mukavalta saada myös naisilta viestejä. Viestien jälkeen olen käynyt tapaamassa muutamia naisia ja tämänkin pyrin tekemään mahdollisimman pian, koska netissä kirjoittelu ei anna todenmukaista kuvaa toisesta. Livenä näkee elekieltä ja sitä "kipinää" :) Siis jos sitä on..Olen tapaillut muutamia naisia useamman kerran, mutta se oikea antaa vielä odottaa itseään. Mukavia naisia kaikki ovat olleet, mutta ei tässäkään väkisin voi suhdetta alkaa rakentaa. Kuinka se nuorempana oli niin helppoa, kun sitä aina tiesi sen oikean..heh..Toisaalta näin vanhemmiten sitä tulee elämään kaikenlaisia muita huolia mitä nuorempana ei ollut ja sitä katselee joskus maailmaa laput silmillä, vaikka toinen keikistelisi silmien edessä.. :) Tapaan työssäni jonkin verran hoitsu tyttöjä sekä polttari/synttäri/juhla porukoita joissa paljon ikäisiäni naisa, mutta ei heiltäkään oikein voi käydä numeroita kyselemään, kun itse on kuitenkin töissä. Silmäpeliä ja halauksia kyllä saa ja muutaman kerran on käynyt mielessä kysyä puhelinnumeroa kiinnostavalta tytöltä, mutta kun kuitenkaan ei kehtaa, kun on töissä ja edustaa yritystä. Vai pitäisikö teettää oma käyntikortti ja antaa se tytölle pienen viestin kera..??
        Aihe alkaa vähän rönsyillä, mutta palataan netti treffeihin. Toisinaan käyn päivittäin katsomassa profiileja ja toisinaan voin olla monta kuukautta katsomatta. Riippuu elämän tilanteesta. Pidän tätä kyllä ihan fixuna konstina etsiä seuraa vaikkakaan profiilit ei aina todellisuutta vastaakaan. Ei ole väliä onko kuvallinen vai kuvaton profiili koska kuvatkaan ei kerro aina kaikkea, mutta vetävä profiili teksti sitäkin enemmän :)


      • ei enää profiilia (n.40)
        chevy76 kirjoitti:

        Mulla on ollut myös useamman vuoden profiili netissä ja sitä satunnaisesti päivittelen. Olen itse laittanut viestejä naisille ja sieltä ehkä noin 30% vastaa. Oikeasti olisi mukavaa jos näinen vastaisi edes, että kiitos viestistä, mutta ei kiitos. Mä en yleensä kirjoita edes kelle tahansa, vaan harkinnan jälkeen jokaiselle oman viestin. Olen kuullut myös näistä "kopio" viesteistä, mutta en oikein ymmärrä niitä. Haetaanko siinä todennäköisyyksiä että ainakin 5% viestin saaneista vastaisi?? Perinteisestihän se on niin että miehen kuuluisi ottaa naiseen yhteyttä ja näin mäkin ajattelen, mutta silti tuntuu mukavalta saada myös naisilta viestejä. Viestien jälkeen olen käynyt tapaamassa muutamia naisia ja tämänkin pyrin tekemään mahdollisimman pian, koska netissä kirjoittelu ei anna todenmukaista kuvaa toisesta. Livenä näkee elekieltä ja sitä "kipinää" :) Siis jos sitä on..Olen tapaillut muutamia naisia useamman kerran, mutta se oikea antaa vielä odottaa itseään. Mukavia naisia kaikki ovat olleet, mutta ei tässäkään väkisin voi suhdetta alkaa rakentaa. Kuinka se nuorempana oli niin helppoa, kun sitä aina tiesi sen oikean..heh..Toisaalta näin vanhemmiten sitä tulee elämään kaikenlaisia muita huolia mitä nuorempana ei ollut ja sitä katselee joskus maailmaa laput silmillä, vaikka toinen keikistelisi silmien edessä.. :) Tapaan työssäni jonkin verran hoitsu tyttöjä sekä polttari/synttäri/juhla porukoita joissa paljon ikäisiäni naisa, mutta ei heiltäkään oikein voi käydä numeroita kyselemään, kun itse on kuitenkin töissä. Silmäpeliä ja halauksia kyllä saa ja muutaman kerran on käynyt mielessä kysyä puhelinnumeroa kiinnostavalta tytöltä, mutta kun kuitenkaan ei kehtaa, kun on töissä ja edustaa yritystä. Vai pitäisikö teettää oma käyntikortti ja antaa se tytölle pienen viestin kera..??
        Aihe alkaa vähän rönsyillä, mutta palataan netti treffeihin. Toisinaan käyn päivittäin katsomassa profiileja ja toisinaan voin olla monta kuukautta katsomatta. Riippuu elämän tilanteesta. Pidän tätä kyllä ihan fixuna konstina etsiä seuraa vaikkakaan profiilit ei aina todellisuutta vastaakaan. Ei ole väliä onko kuvallinen vai kuvaton profiili koska kuvatkaan ei kerro aina kaikkea, mutta vetävä profiili teksti sitäkin enemmän :)

        Minullakin oli profiili joskus, mutta suurin osa miesten yhteydenotoista oli aika lailla surkeita. Rimani ei ole todellakaan korkealla, mutta kyllä mies saisi olla edes perussivistynyt. Max. kolmen sanan lauseet (ja niissäkin kirjoitusvirheitä) eivät juurikaan herätä kiinnostusta. Tietty osa viesteistä tuli pelkiltä seksinvonkaajilta jotka voi jättää omaan arvoonsa. Puolen vuoden aikana joukossa oli tasan yksi, jonka kanssa oli ihan mukava kirjoitella, mutta hänkin katosi ilmoittelematta.

        Itse kirjoitin muutamalle ja sain joitakin vastauksiakin, mutta trendi tuntui olevan se, että ei vastata tai sitten vastataan lyhyesti jonka jälkeen kadotaan.

        Minusta on mukava kirjoittaa vähän pidempiä (ei sentään mitään romaaneja) viestejä, mutta niistä tuli negatiivista palautetta - eivät jaksaneet lukea kuin ihan lyhyitä viestejä. Jäin miettimään, että uskovatko nämä miehet todella tustuvansa muutaman rivin perusteella.

        Sen sijaan kun lukee tänne kirjoittaneiden miesten kirjoituksia (lukuunottamatta sitä miestä, joka hyökkäsi aivan turhaan n30:n kimppuun), melkeinpä harmittaa, ettei tämäntyyppisiä, fiksunoloisia miehiä ole tullut vastaan profiileissa: olisin lähettänyt viestin melko varmasti jos ne "pikkukriteerit" (ikä, paikkakunta yms.) täyttyisivät. On toki ymmärrettävää, ettei profiiliin ole helppo laatia tekstiä ja saada ymmärtämään, että kyseessä on oikeasti selväpäinen yksilö.

        Joka tapauksessa aikani profiilia kokeiltuani päätin luovuttaa mutta tsemppiä teille, jotka vielä jaksatte yrittää! Varsinkin niille, jotka ovat tositarkoituksella liikkeellä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      175
      1968
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      36
      1694
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1318
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      224
      1145
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      56
      1142
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      15
      1017
    7. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      59
      925
    8. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      909
    Aihe