Eli mieheni katkaisi kaikki välit minuun, kun tapasi toisen naisen, voisi sanoa, että katosi kokonaan elämästäni, nyt 6kk ehti vierähtää, hän tahtoisi jatkaa siitä mihin jäi kanssani.
Kuulemma mitään ei tapahtanut tämän naisen kanssa. Kuitenkin ihmettelen, kerran kännipäissään, mies haukkui minut lyttyyn ja ylisti rakkauttaan tähän naiseen, nyt hän haukkui tämän toisen naisen ja ylisti rakkauttaan minuun :D
Olenko säälittävä jos hänen kanssaan, jatkan? Tai edes tarinan uskon... :)
Kuulemma mitään ei tapahtanut tämän naisen kanssa. Kuitenkin ihmettelen, kerran kännipäissään, mies haukkui minut lyttyyn ja ylisti rakkauttaan tähän naiseen, nyt hän haukkui tämän toisen naisen ja ylisti rakkauttaan minuun :D
Olenko säälittävä jos hänen kanssaan, jatkan? Tai edes tarinan uskon... :)
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mieheni myös sekosi,kaikki unohtui lapst vaimo ja yhteinen asuntovelka,.Rakastui ja hullaantui.Asuttiin erillään hetki ja uusi ei ollutkaan sitä mitä luuli.Tuli itku ja kaipaus kotiin,mutta jotakin meni rikki ja ei korjaannu koskaan .Mieti rauhassa ja tee päätös harkiten.Onnea sinulle mitä teetkin.
olet ja olet
Vai ei mitään tapahtunut tämän naisen kanssa.
Uskotko tosiaan tuon jutun. Voipi olla, että tämä nainen antoi kenkää miehellesi ja siksi on nyt takaisin tulossa.
Oli vaan aika kylmästi tehty tuo miehesi lähtö.
Luuletko, että pystyisi samaan uudestaan, jos välit taas tuon toisen naisen kanssa lämpenisi tai löytyisi joku kolmas.
Sinun täytyy todella rakastaa tuota miestä, jos hänen kanssaan jatkat. Kuuntele sydäntäsi, mutta varaudu myös pettymyksiin.Ei sinun tarvitse miettiä, mitä muut asiasta ajattelevat.
Kun 6kk on vierähtänyt, pahin erotuskakin lienee jo ohitse.
Älä ota takaisin, et tee tuolla miehellä mitään.
Tuollainen mies ei sinua ansaitse. Hän leikkii vaan naisten kustannuksella, ei ole kasvanut miehen vastuuseen.
Anna miehen olla siellä missä hoidetaan. Sääli, jos otat takaisin. Jos vielä valmiiksi haukkunut sinut toisille, sitä suuremmalla syyllä jätät hänet. Ukko haukkuu vaimonsa, kun on kovat luulot itsestään. Haluaa jatkaa siihen mihin jäitte tarkoittaa sitä, että samaa paskaa jauhatte sitten lopun elämäänne. Hän ei selvitä sinulle asioita koskaan, jos erehdyt päästämään hänet takaisin, ei ainakaan totuutta kerro ja sama kierre jatkuu. Älä usko tarinoita, vaan jos aiot jatkaa purista ensin entiset ulos ja kaikki.
Kyllä miehenkin täytyy vähän ryhdistäytyä elämässä.
En antanut miehelle heti anteeksi, enkä uutta mahdollisuutta, koska luottamus oli mennyt. Aikansa itkettyään ja kaduttuaan päästin itseni tilaan, jossa yritimme uudestaan. Sanoin kuitenkin, että rakkaus tulee itsestään, mutta luottamus pitää ansaita ja luotettavuudesta antaa todellista näyttöä elämän eri tilanteissa. Ja pah. Ei kahta viikkoa oltu taas kimpassa, kun jäi valehtelemisesta kiinni.Minulle riitti ja lopetin suhteen siihen paikkaan. Mies on kuulemma taas palannut "kakkosensa" kanssa yhteen. Ja hyvä niin, ymmärsin miehen puheista ja yhteisten kavereittemme kautta, että "vakka on kantensa valinnut", molemmat valehtelevat ja pettävät kilpaa.
tää nainen lemppas sen pihalle koska haluaa parempaa...Mitään ei tapahtunut, joopa joo..
ei saanut häntä ja sinulle kelpasi..
¤Ei pahalla mut tuntuu että olet pahanpäivän vara..