Minulla tuntuu toimivan hyvin se, että nujerran kilon kerrallaan. Nyt olen onnistunut viisi päivää pysymään alle 86 kilon ja nyt jo lähempänä 85:ttä. Seuraava tavoite on päästä alle 85. Minua tämä "metodi" motivoi, koska oli esimerkiksi mahtavaa nähdä ekan kerran moneen vuoteen vaa'assa lukema 85,9. Se auttoi jaksamaan sen päivän asiallisesti. Nyt taas odotan innolla koska luku alkaa 84:llä. Ja auta armias sitä päivää kun saavutan alle 80 lukemat! :)
Kilo kerrallaan
Nimetön
4461
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
mulla ensin 110,,sitten 100, nyt 90,,jos sinne 85-80, olisin erittäin onnellinen,,mutta jatketaan vaan,,,
Mä olen menossa samoissa lukemissa. Nyt oon n. 85 kilossa ja matkustan kohti 80:aa ja sen alle. Ihanaa nähä jonain päivänä 7:llä alkava luku! :)
Ensin oli hienoo päästä taas 8 alkavaan lukuun, nyt alan jo 7!!! Sitten jotenki 6 alkavaan jos pääsis vielä :)
Mut tossa välissä aina kiva seurata ja kirjottaa ylös kilo kerrallaan miten suunta on alaspäin.
olen läski !!! :( haluatta varmaan tietää paljon painan ja pituuteni ! painan 40 kiloa ja olen 162 pitäisi laihtua kolmisen kiloa vielä !