..voi kiva, häät..

farkuissa..

juu-u, taas tällänen ongelma, että ystävän häät tulossa ja kaikki joensuun kaupat kierretty vaan eipä löydä pukinetta meikäläinen.. Kukkamekko päällä tuntuu olo aika orvolta ja onnettomalta.
Siis ihan totta jos tiedätte esim jotain nettiputiikkia vaikka mistä olisi ees mahdollista löytää jotain riepua juhliin tämmösen normaalin immeisen, oon ihan näyttävä ja nätti nainen, pitkä ja hoikka, rock-asenteella maustettu.. mut kun en oikein osaa olla kun farkuissa. Auttakaa siskot (ja veljet) ihmistä!

2

477

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mustat housut

      Hei! Jos et viihdy mekoissa, voisitko ajatella pukeutuvasi häiden kunniaksi siisteihin mustiin (tai jonkin muun värisiin) housuihin? Ne eivät olisi järkyttävän kaukana omasta tyylistäsi ja viihtyisit varmaan niissä helposti. Niitä läytyy kaupoista kaikkina vuodenaikoina. Niihin voi myös yhdistää aika lailla minkä tahansa yläosan. Jos et pidä kukkakuvioista ja muusta, niin vaikkapa joku yksivärinen kietaisupaita tai jollain muulla tavalla vähän koristeellinen mutta silti yksinkertainen paita voisi olla hyvä.

      Älä laita häihin farkkuja.

      Jos luulet että muut häävieraat vetävät herneen nenään mustan värin vuoksi, tai jos itse et halua käyttää mustaa, housut voisivat olla vaikkapa jotkut kesäisen vaaleat. Tai ihan mistä tykkäät.

    • itse tykkäsin

      Moi!

      Mee www.kaupat.com ja valitse vasemmalta Vaatteet ja muoti, siellä muutama kiva verkkokauppa jossa oli mun mielestä kivoja mekkoja juuri häihin.(oli siellä kyllä paljon muutakin)

      Jos ei muuten löydy sopivaa niin ei muutaku kangaskaupan kautta ompelijalle. Sillon ainakin saa semmosen kun haluaa :)

      Onnea matkaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      21
      4658
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      3304
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      3137
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      46
      2559
    5. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      86
      1248
    6. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      257
      1123
    7. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      79
      1099
    8. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      56
      1092
    9. Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.

      Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul
      Maailman menoa
      392
      1077
    10. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      200
      966
    Aihe