Joka vuosi keväällä aletaan miettiä ja arvuutella, kuka tekee tämän kesän hittibiisin. Sen ärsyttävän renkutuksen joka jää päähän soimaan loppu vuodeksi. Ja aina sieltä joku yhden hitin ihme löytyy, joka sen kesän jälkeen vaipuu unholaan. Nyt hakisinkin noita edellisvuosien kesähittejä. Muistaako kukaan?
Viime vuonna oli Tean, tytöt tykkää ja edellis vuonna Valvomon, mikä kesä. Coco Jambot, Numa numa nejt, Ooh la la laat muistuu mieleen, mutta mitä muita niitä oli?
Menneiden vuosien suurimpia kesähittejä???
5
1465
Vastaukset
- Lola-Pilari-Lucia
Las Ketchup - Aserejé (The Ketchup Song) (2002)
- KaJoKe-81
...vaikka mitä hirvityksiä! Vuosia en muista kylläkään, mutta tässä joitain:
O-zone: Dragostea Din Dej
Paradisio: Bailando
Lou Bega: Mambo n:o 5
Günther: Teeny Weeny String Bikini
Pmmp: Rusketusraidat
J. Karjalainen: Väinö
Los Del Rio: Macarena- tuunari
ja biisi oli Life Is A Rollercoaster.
1993 soi kovasti Haddawayn What is Love. tuunari kirjoitti:
ja biisi oli Life Is A Rollercoaster.
1993 soi kovasti Haddawayn What is Love.eikös muistakin?
ensimmäinen ruotsiksi laulettu v´biisi joka nousi suosioon suomen nuorison keskuudessa vuosikymmeniin
ja sitä voi hyvällä syyllä sanoa kesähitiksi- vaikuttavia nimiä
vannoutunut_fani kirjoitti:
eikös muistakin?
ensimmäinen ruotsiksi laulettu v´biisi joka nousi suosioon suomen nuorison keskuudessa vuosikymmeniin
ja sitä voi hyvällä syyllä sanoa kesähitiksiTulipahan kelattua ihan kaikki läpi, kyllä esim. macarenassa on vieläkin "sitä jotakin".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815