Mies kakkosena

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=1500000000000096&posting=22000000036553645

Kakkosenakin mies vain on sen pillun perässä. Missä on miesten MORAALI? Mikä siinä on, että se kulli vaan vie ja nainen on teille LELU ???
2468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

puhua kadonneesta kunnian tunteesta? Miehille ei ole kunnia-asia olla Herrasmies, nykymiehelle on kunnia-asia olla panomies.

Äänestä
  • Kunnon panomiehet ovat vähissä, joten ei se haittaa.

    Yleensä meillä on vaan räpeltäviä, ähiseviä ja intohimottomia turhimuksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Löytyyhän näitäkin kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=1500000000000096&posting=22000000036553645

Kakkosenakin mies vain on sen pillun perässä. Missä on miesten MORAALI? Mikä siinä on, että se kulli vaan vie ja nainen on teille LELU ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu