Sinkun Lauantai-ilta

Kertokaa mitä teitte ja tekemättä jätitte.
184109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

otin kunnon iltapäiväkirsat, heräilin sit tuossa 19:n aikaan. Tein ruokaa (kanasoossia ja riisiä). Nautiskelin ruoasta ja katselin klo 20 SubTV:ltä Miami Vicen. Meinasivat huijata Sonnylta sen Ferrarin, törkeää... Hmm...sitten kirjoittelin tekstiviestejä kännykästä muistikirjaan, muistoja paremmista ajoista. Laitoin muovit uusien koulukirjojen päälle. Teippasin 2 kpl Viivi ja Vagner sarjakuvia seinään parodioimaan joitakin luonteenpiirteitä. Klo 23 söin lisää ruokaa. Nyt oon istunut 2h tässä koneella kaikenlaista sontaa koneelleni netistä imuttaen. Hyvää yötä kaikille!

Äänestä
  • Mä tossa menin aikaisemmin kaverini kanssa lenkille ja sitten juotiin viinaa. Baariin päästyämme muistin, että enhän minä välitä oikeastaan käydä ravintoloissa koska en ole vielä toipunut erostani. Tämän toteamuksen jälkeen koetin vain pitää seuraa kavereilleni ja näyttää elämääni tyytyväistä ilmettä. Nyt olen kotona ja tarttis varmaan mennä nukkumaan. Jotta näin kivasti...

    Äänestä

Pistin pihaa syksykuntoon, minkä jälkeen saunoin. Söin, katselin TV:tä ja olin jonkin aikaa tietokoneella.

Jätin vastaamatta puhelimeen, kun eräs sitkeä mutta ikävä ihailija soitti sekä kieltäydyin lähtemästä tanssimaan ystävättären kanssa.

No, ehkä oli liiankin rauhallista.

Äänestä

Minä loikoilin koko päivän sängyssä kirjaa lukien, mitä nyt välillä kaupassa pistäydyin. Illalla tapasin kavereita pubissa, otettiin siinä muutama tuoppi ja sitten lähdin klubille katsomaan erästä bändiä. Mukavaa oli. Ensi viikonloppu meneekin sitten töiden merkeissä.

Äänestä

Bileissä ja bileiden jatkoilla baarissa kavereiden kanssa. Samoissa merkeissä menee pari muutakin seuraavaa viikonloppua, ihan kiva :)

Äänestä

Mitä tein: Vedin pohjat, menin ravintolaan, biletin, lähdin kotiin.

Mitä jätin tekemättä: Naisten kanssa jutteleminen.

Äänestä

Luin Balzacia ja kuuntelin Verdiä.

Äänestä

Tein päivällisen, täytetty porsaanfileerulla, gratinoitu kukkakaali, persikkapaistos vaniljakastikkeella, juomana pullo punaviiniä. Aterian päälle lueskelin takkatulen ääressä ja sitten nukkumaan.

Tekemättä jäi kontaktien otto muihin ihmisiin.

Äänestä

Päätinpä tällä kertaa kotosalla pysyttelyn asemasta lähteä paikalliseen juottolaan opiskelijabileisiin. Tarkoitus oli vain poiketa pikaisesti tarkistamassa meininki, mutta kun meno oli hyvä ja tuttuja paikalla selvisinkin vasta aamunkoitteessa jatkoilta kämpille. Otettua tuli mutta sopivasti, ja kavereiden kanssa on aina hauska jauhaa paskaa.

Olihan sielllä niitä naisiakin, kauniita kuin mitkä ja osa vielä ilmeisen varaamattomia, mutta eipä niistä sen enempää. Tulosta kun ei meikäläisellä tuossa suhteessa koskaan tulisi syntymäänkään, ergo sinkkuus.

Äänestä

Päivällä olin juhlissa ja illalla mentiin kaverin kans pohjien jälkeen baariin. Tanssittiin, höpöteltiin, naurettiin, juotiin viinaa.. Sit tapasin kivan miehen. Se tuli mun luo yöks (ihan vaan nukkumaan) ja viestitti mulle tänään. Kaitpa se huomenna soittaa :)

Äänestä

Rauhallisen perjantai-iltani jälkeen heräsin la-aamuna virkeänä, hoidin kotiasioita, lähdin kaupunkiin, ostin joitakin uusia vaatteita, kävin kaupassa josta ostin iltajuomat, takaisin kotiin, lenkille, salille, syömään, jonka jälkeen kello olikin jo aböut 19 ja kaverille ottamaan phjia ja baariin. Baari-ilta meni hiukan överiksi (=olin liian humalassa, vahingossa ;), joten en juurikaan jutellut naisille. Humalassa ollessani tajuan sentään sen verran, että ymmärrän olla nolaamatta itseäni surkeilla humalaisen iskuyrityksilläni ;) -Meni myöhään, ja palasin kotiin, samaa matkaa kavereitteni kanssa.. Kiva ilta, kavereitten seurassa.

Naisseikkaliuja ei ollut, mutta koska en yhden illan suhteista pidä, eikä "sen oikean" löytäminen ole minulle mikään pakkomielle, niin voin olla hyvin tyytyväinen. Naisten suhteen on kai sanottava, että en näytä miltään mallipojalta tai muutenkaan erityisen komealta, mutta eivät ne sentään pakoon lähde jos juttelen...

Mutta sinkkuelämästä muuten: Ei tässä mitään vikaa, välillä tietysti tuntuu että ympärillä näkyy vain rakastuteita pareja ja silloin olo tuntuu tyhjältä ja yksinäiseltä. Toisina päivinä taas tunnen oloni hyvinkin tyytyväiseksi! -Mikäs jännitys baarissa olis edes käydä jos on varattu ja oma tyttöystävä mukana? ;)

Mutta mutta...kaikki on niin päivästä kiinni; kyllä kai kuitenkin ihmisen perusluonne on elää yhdessä toisen kanssa...

Äänestä

tässä koneen eessä eli samanlainen on kuin muutkin illat. katson leffaa tai selailen nettiä. tylsää on, tylsää mutta vaihtoehtojakaan ei ole. ulos ei kantsi mennä, teinit mellestää eikä ole varaa mennä kaljoille.

Äänestä

Eli otin kunnon pohjat ja menin baariin yksin. Tanssin puolet illasta, toisen puolen istuin jutellen kaiken karvaisille miehille.
Viimesellä bussilla kotiin ja nukkumista koko seuraava päivä.
En tehny mitään rakentavaa,koska perjantai-iltakin meni baarissa, joten en jaksanu tehdä lauantaina mitään muuta kun nukkua.
Tätä joka viikonloppu, kun yksinkää ei viitti olla. Välillä vähän puuduttaa.
Miehiä ei baarissa jaksa enää kattella sillä silmällä kun ei niistä kuitenkaan mitään tulis.
Joskus on kiva poimia joku yhden illan juttu mukaan sänkyä lämmittään. Niin tein perjantaina joten lauantaina olin aikan raukeen onnellinen ja levollinen pitkästä aikaa.

Äänestä

Nukuin yli puolinpäivin. Oli viikolta univelkaa ja edellisenä iltana tuli istuttua valomerkkiin asti. Siitä sitten vapaata loikoilua ja tv:n katselua aivot täysin off-tilassa..
Kauppa-ja kirjastoreissun jälkeen tein ruokaa. Tulikin vähän ylensyötyä ja taas vähäksi aikaa puhti pois. Luin kirjaa. Poirotin aikana rupesi kännykkä pirisemään. Olipa taas kunnolla valinnanvaraa mihin porukkaan illalla lähtisin. Menin kuitenkin lähimpään kuppilaan, jossa olinkin valomerkkiin asti ja siitä vielä jatkoille - tosin herraseurassa vaan tällä kertaa.
Naisten vokottelu ja siivoaminen jäi tältä viikonlopulta tekemättä..

Äänestä
  • Nousin joskus kuuden aikaan.Join paljon kahvia ja luin lehteä ja katselin tv ja välillä kuuntelin radiota.Suihkuun.Kauppaan.Auttamaan ystävätärtäni jolla on vammainen lapsi.Setäni luo lähelle siivoamaan ja istumaan siellä juttelemassa ja taas juotiin kahvia.Himaan.Itselle laitoin makaronilaatikkoa.Pesin tukkani.Laitoin valtaisan jäätelöannoksen ja katsoin telkkaria.Luin sängyssä ja nukahdin.Kapakat ei edes mielessä käyneet.Olisi voinut olla hauskempaa,mutta jäipä ainakin töppäykset väliin.

    Äänestä

Istuin jälleen kerran koko viikonlopun koneeni ääressä kuten olen tehnyt suurimman osan elämästäni... kaikki ne hurjat 22vuotta.
Ja ajattelin istua loppuelämänikin koneen ääressä joka viikonloppu ja vapaat aikani.
Nörtti mikä nörtti :)

Äänestä

Ryyppäsin, riehuin ja ihastuin.
Jotain olis täytynyt tehdä, mutten tiennyt mitä ja nyt olen taas yksin.

Äänestä

Lauantaina on ohjelmassa aamulla kaupassakäynti, päivällä ostoksilla tai kirjastossa. Illalla kotona tai elokuvissa / teatterissa käynti. Myös harrastukset vaihtelevasti kuuluvat ohjelmaan eli sukututkimus, kirjojen lukeminen tai sanaristikoiden ratkominen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Winkku kirjoitti:

Kertokaa mitä teitte ja tekemättä jätitte.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu