Rasistiportsari

Pohjolan ovelle on tullut uusi portsari, joka käännyttää ihmisiä ulkonäön mukaan, eli ei asiaa sinne ulkomaalaisilla tai tavallisesta poikkeavan näköisillä!
51979
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

paskan jauhamista

Äänestä

Hyvä vain että siellä joku pitää tasoa yllä. Ei kaikki pikku pimperot ole sitten pitsoja tekemässä.

Äänestä

ravintolalla on oikeus katsoa ketkä kuuluvat heidän kohderyhmäänsä ja näin ollen ovat oikeutettuja valikoimaan itselleen mieleisen asiakaskunnan. TÄMÄ ON TOSI

Äänestä

enpä usko että ulkomaalaiset käännytetään ulkonäön vuoksi.jos sinut on käännytetty ja satutolemaan vaikka maahanmuuttaja,niin kyseessä ei varmaankaan ole se ulkomaalaisuus,eiköhän ole itsessä vika jos ei baariin pääse sisään,ehkäpä käytöksesi jonossa on aiheuttanut tämän tms..mene ja tiedä..

Äänestä
  • enkä mitää ottanu!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


----------xxxxxxxxxx-------... kirjoitti:

Pohjolan ovelle on tullut uusi portsari, joka käännyttää ihmisiä ulkonäön mukaan, eli ei asiaa sinne ulkomaalaisilla tai tavallisesta poikkeavan näköisillä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu