työvuorolistoista

hei,olen työharjoittelussa,työvoimatoimiston tekemällä sopimuksella.
En siis ole suorassa työsuhteessa työpaikkaani,vaan teen työharjoittelua siellä,kela maksaa etuuden ylläpitokorvauksen.
pitäisikö nimeni ja työaikani kuitenkin näkyä jossain työvuorolistalla?
1315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei mitään virallista syytä siihen, mutta voisihan se siellä ollakin. En usko, että on mitään syytä kehittää asiasta ongelmaa. Tietenkin edellyttäen, että sinulla itselläsi on työaikasi tiedossa etukäteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymys... kirjoitti:

hei,olen työharjoittelussa,työvoimatoimiston tekemällä sopimuksella.
En siis ole suorassa työsuhteessa työpaikkaani,vaan teen työharjoittelua siellä,kela maksaa etuuden ylläpitokorvauksen.
pitäisikö nimeni ja työaikani kuitenkin näkyä jossain työvuorolistalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu