Linkissä tuloksia Kiinan maailmancupista. Kovia menijöitä jäi pois koska Kiina kiristi viisumikriteerejä olympiakisojen vuoksi. Tuo Suzhoun kaupunki on Kiinan rullaluistelukeskus, siellä on mm. 400m:n pistarata.
http://www.world-inline-cup.com/
WIC Suzhou
2
435
Vastaukset
- Bankock
joku kirjoittaa rullaluistelusta eikä parketeista ja Rantasalmen mökeistä. Määki aloittelen rullaluisteluu ja kysyisin kuka tietäs että mite tehään Crazy rulliksilla. Kiittäsi vastauksistaki mitä kohteliaammin. (eivaan oommää vähä luistellu aikasemminki ja on ollu tosi haalee, tää selvityksenä edelliseen mutta Crazyn meinaan opetella)
Nymmä panisin pari linkkiä perään ja simmä kuulostelisin et kiroileisko kukaa perrää (yleensä ei oo kiroillu ja iteki oon linkeistä innostunu). Siis ekalinkki (vaikka oli edellisen viestinki linkki magee) sivuihin sisältäen pariki videoo. http://blading.at.webry.info/200807/article_5.html ja tokalinkki tuloksiin, joissa kiinan murre on vallitseva - varmaan kyseistä murretta vääntävän tuloksia
http://images.sport.org.cn/File/2008/07/15/1412588530.pdf
Et ihan Kiinassa asti kisat. Ja sit vielä joku Eddy Matzger olis ollu yleistuloksissa yheksäs vaikka kuvas kameralla koko ajan toiste menoo (oma naamaki näky siinä tietysti). Mua olis ainaki ottanu pannuun ku joku siinä rinnalla tähtäilee kameralla ja painaa sit ohi. Nelikymppine äijä... pitäskö taas katella Eddyn tekniikkavideoo...- video
Tosi hauska Eddyn video!
Kyllä ne Rantasalmen mökitkin ovat tärkeitä, kun lähdetään Savonlinnaan kisaamaan ja ajomatkaa on monta sataa kilsaa. Varsinkin, jos sunnuntaina vielä jäädään Juvan hauskaan kisaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614458KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1543325Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582637Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492574- 1202399
- 241903
- 241711
- 301636
- 1721579
- 371285