Rakkausbiisi

Millaisia rakkausbiisejä teillä muilla pariskunnilla on? Siis tätä lässynlässyn-osastoa haen. Sellaisia, joiden sanoitukset ei kertoisi erosta ja sen surusta ja tuskasta vaan ennemmin siitä yhteisestä ihanuudesta, mitä kaksi ihmistä voi jakaa. Tulevaisuudesta.

Minuun iskee mm. Hurriganesin "I will stay".
101007
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

on imelä biisi ollut tähänasti,myönnän..mutta nyt sopii niin hyvin meille..molemmat ollaan naimisissa tahoillamme mutta yhdessä koemme onnen hetkiä ja odotamme aikaa jolloin saamme oikeesti olla ...yhdessä.. Ihana kappale =))

Äänestä
  • se on the biisi

    Äänestä

  • the power of love kirjoitti:

    se on the biisi

    Teleks - Tuulilasin Nurkkaan on se meidän biisi.

    Lisäksi yksi aika koskettava biisi on MichaelLearnsToRock - You Took My Heart Away..

    Äänestä

Backstreet Boys - Show Me The Meaning
Backstreet Boys - As Long As You Love Me
Konala Cartelli -

Äänestä

Marc Almond & Gene Pitney: Something's gotta hold of my heart.

Äänestä

Onko niin rakkausbiisi, mutta aivan ihana hidas kuitenkin. Poets of the Fall: Sleep. Saan joka kerta kylmiä väreitä kun kuulen kappaleen.

Äänestä

Mutta meillä usein ukko soittelee kitaralla ja minä hoilotan: Ronan Keating - When You Say Nothing At All

Myös Creed - My Sacrifice on ihana.

Äänestä

Meillä tuo sama "I Will Stay" mutta myös suomalainen Anssi Kelan biisi. En muista nimeä, sitä niin harvoin soitetaan missään, mutta alkaa jotain: arvaa mitä oon miettinyt, sitä miten mä sut oon löytänyt...
Tosi kauniit sanat, kannattaa kuunnella!

Äänestä

Baddingin "valot"-kappale on meidän suhteen lässyn lässyn biisi. Sen tahdissa ensimmäistä kertaa tanssittiin =(suom. notkuttiin) :)

Äänestä

paei osuvaa hempeilyä,, OIKEESTI ja tarkasti kuunneltava ja opiksi otettvat sanar timo koivusalon biisistä : ENTÄ SITTEN!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


haussa kirjoitti:

Millaisia rakkausbiisejä teillä muilla pariskunnilla on? Siis tätä lässynlässyn-osastoa haen. Sellaisia, joiden sanoitukset ei kertoisi erosta ja sen surusta ja tuskasta vaan ennemmin siitä yhteisestä ihanuudesta, mitä kaksi ihmistä voi jakaa. Tulevaisuudesta.

Minuun iskee mm. Hurriganesin "I will stay".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu