Lpks, onko siellä töitä?

Onkos Lapin Keskussairaalassa töitä mitenkä nykyisin tarjolla?
61115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

LPKS on Länsi-Pohjan Keskussairaala Kemissä. Kysele Kemin palstalta.

Äänestä
  • Lapin Keskussairaalaa tarkoitin.

    Äänestä

Varsinkin kirveelle.

Äänestä

Tasaisin väliajoin haetaan henkilökuntaa, katsopa vaikka Rovaniemen kaupungin nettisivuilta, sieltä löytyy "avoimet työpaikat". Myös www.mol.fi kautta löytyy. Ymmärtääkseni on jopa työvoimapulaa sillä alalla? Kuten myös sosiaalialalla, jolla itse työskentelen.

Äänestä

Mene www.lshp.fi ja täytä työnhakukaavake. perästä kuuluu jos töitä on ja jos oot ammattitaitonen.

Äänestä
  • Perästä kuuluu/ei kuuluu, riippu pidätyskyvystä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minäjustiinsa kirjoitti:

Onkos Lapin Keskussairaalassa töitä mitenkä nykyisin tarjolla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu