Eli olen joutunut ikävään tilanteeseen, jossa en valitettavasti pysty enää venäläiseen naiseeni luottamaan. Syitä siihen on useita. Asiaa pahentaa se että meillä on yhteinen 2kk ikäinen lapsi. Olen jo langennut niin alas että olen joutunut naiseni puhelinta tutkimaan. Tätä nykyään hän jo pyyhkii puhelutiedot joten niistä ei enää apua ole. Viestit hän on kuitenkin jättänyt, luulee etten niistä mitään ymmärrä, niin kuin en paljon ymmärräkkään. Toivottavasti saan täältä apuja.
Eli ensimmäinen viesti koskee valehtelu epäilyjä ja toinen mahdolliselta rakastajalta. Kiitokset jo etukäteen.
-my ne otve4ali (mun nimi) na zvonki 2 dnja. on vzbesilsja. teperj otvetili i on uzhe sam zamol4al.
-ho4etsa poboltat, no ti ne vsegda mozesh. pozvoni, esli budet vozmoznost, ja tebe perezvonu.
Eli ensimmäinen viesti koskee valehtelu epäilyjä ja toinen mahdolliselta rakastajalta. Kiitokset jo etukäteen.
-my ne otve4ali (mun nimi) na zvonki 2 dnja. on vzbesilsja. teperj otvetili i on uzhe sam zamol4al.
-ho4etsa poboltat, no ti ne vsegda mozesh. pozvoni, esli budet vozmoznost, ja tebe perezvonu.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hei,
Ei ole okinä kiva kertoa toiselle, miten kumppanisi toihuilee, mutta valitettavasti viestin sisältö meinää jo uskottomuutta..
eli jotain tällaista:
Ei olla vastattu puhelimeen kahteen päivään hän on tullut pimeeksi,kun vastasin hän itse hiljeni..
Haluaisin jutella, mutta sinä et aina voi, soita heti kun on tilaisuus, niin soitan sulle takaisin.
Ei siinä nyt mitään suoraan sanottu, mutta osaahan jokainen lukea rivien välistä...
että jätät hänet jos hän on toisten miesten kanssa sinulle kertomatta ja ota selvää ketä ne ovat.itselleni kävi samoin,vaimo petti ja valehteli,onneksi ei ollut yhteisiä lapsia ja avioehdonkin tajusin tehdä.otin eron ja nyt hän saa aivan rauhassa makoilla muiden miesten kanssa.luuli että voi vetää nenästä minua,mutta toisin kävi.paha saa palkkansa.
Olisin hänet jättäny jo iät ajat, mutta kun on se poika kuvioissa. En voi kuvitella että joutuisin menettämään hänet. Ja tiedän että voin sopia "tapaamisoikeudet" mutta en vaan haluais jättää poikaa hänen armoilleen. Sen voin sanoa että hänellä on suuria ongelmia narsisminsa ja egonsa kanssa. Tai lähinnähän ne ovat minun ongelmia, niin kuin ne usein narsistin kanssa eläville ovat.
Hänellä on tosissaan realiteetit pahasti hukassa. Kaksi lasta jo ennen minua ja molemmilla eri isät, kertoo jo jotain. Ja nyt kaiken lisäksi minustakin jo hommautumassa eroon ja seuraava mies jo kiikarissa.
Naurattais jos ei olisi niin surullista.
vaadi itsellesi tapaamiset näin:1 viikko lapsi sinun luona ja 1 viikko äidin luona.näin vältät elatusmaksun jonka naisesi mielellään ottaisi,lisäksi lapsesi kiintyy sinuun ja oppii suomenkieltä.seuraa kuitenkin naisesi tekemisiä,sillä myöhemmin saat tietää totuuden ja se helpottaa oloasi,kun tiedät kaiken totuuden naisesi tekemisistä.älä sorru käyttämään väkivaltaa vaikka naisesi kuinka yrittää ärsyttää sinua,tutkit vain kylmänrauhallisesti hänen tekemiset.Nyt elätte vain kuin naapurit ja kun lapsi kasvaa eroat ja vaadit tapaamiset kuten sanoin.Onnea elämään ja unohda rakkautesi tätä naista kohtaan,sillä hän on syyllinen ja luonto hänelle sen kostakoon.
Kiitokset hyvistä neuvoista, ja olen itsekin niin ajatellut tehdä. Vaikeaa se tulee olemaan, mutta yritän kestää imetys ajan loppuun asti, ja jos siihen mennessä ei ole muutoksia käyttäytymisessä tapahtunut niin sitten eroan. Muuten tulen itsekin hulluksi.
Viimeisimmät käänteet jutussamme ovat sellaiset että kun 3-4 vuoden takainen eksäni tuli toisesta kaupungista käymään täällä, ja sovimme menevämme kahville niin en saanut poikaani mukaan... ja kysehän on nykyään avoliitossa asuvasta raskaana olevasta naisesta, jonka minä aikoinaan jätin... Ja kaiken tämän naiseni tietää. Ja lisäksi sitten ajoi minut ulos kodistamme (virallisesti hänen) ja otti eksänsä (keskimmäisen lapsensa isän) yöksi sinne kun tällä oli sopivasti työkeikka kaupungissamme! Ei siinä, en ole hirveän mustasukkaista tyyppiä, enkä usko että mitään on tapahtunutkaan, mutta silti...
Ja sitten se asia mikä sai minut lopullisesti hetkeksi sekoamaan ja heittelemään tavaroita oli se, että olivat avanneet punaviini pullon, jonka minun isäni oli tuonut pojan syntymän johdosta meille... jota olin säästellyt siihen asti että olisimme voineet sen yhdessä juoda, imetyksen päätyttyä.
Että ei perkele, miten tälläistä voi kestää vielä seuraavat puoli vuotta...
kestää ja mene itsekin vähän kokeilemaan muita naisia baariin,ootteko siis naimissa ja milloin oot tavannu/missä tän venakon ja kauanko ootte ollu yhdessä.muista nyt ettet heittele enää tavaroita tai muuten käyttäydy uhkaavasti,hän voi sitä käyttää myöhemmin sua vastaan.
usko että siellä ei tapahtunu mitään,kun kerran sut nakattiin ulos ja viiniäkin on maisteltu.älä oo enää niin sinisilmänen,ja sun pitää alkaan olla herra talossa,venäjällä mies on se joka sanoo kaapin paikan kotona,jos alat lepsuilemaan niin akka ottaa vallan pikkuhiljaa käsiinsä.