Alla olevasta linkistä löytyy pistelaskuri, joka toimii tietokoneiden lisäksi myös monissa uusissa kännyköissä. Ohjelma on englannin kielinen, mutta varsin yksinkertainen käyttää. Sitä voi kokeilla suoraan webbi-selaimella, koska se on koodattu JavaScriptillä.
http://scoreboards.atspace.com/
Pistelaskuri
2
2014
Vastaukset
- arthurs
Miten tuon siis saa siirrettyä kännykkään?
Olis kyllä käyttöä mutta käsi menee päähän tuolla ns.teknisellä puolella:)- aloittaja.
Se on vain html-dokumentti, joka sisältää javascript-ohjelman. Eli sitä ei tarvitse mitenkään siirtää/asentaa, vaan avaat vain linkin puhelimesi selaimessa, jolloin selain lataa sivun automaattisesti kuten tietokoneessakin. Mikäli puhelimen selain tukee riittävän hyvin javascriptiä, niin ohjelman käyttö onnistuu kuten tietokoneellasikin.
Koska Suomessa suurin osa puhelimista on Nokian valmistamia, niin nyrkkisääntönä voin sanoa, että halvemmissa S40 puhelimissa ei valitettavasti toimi, mutta uusissa ja kalliimmissa S60 puhelimissa toimii. Jälkimmäiset tunnistaa siitä, että useimmiten niiden mallimerkinnät alkavat E tai N kirjaimella. Helpoin tapa selvittää on kokeilla linkkiä selaimessa ja katsoa toimiiko pistelaskuri vai ei.
Lista sopivista Nokian puhelimista löytyy alla olevasta osoitteesta. Tällä hetkellä niitä on yli 40 ja määrä kasvaa koko ajan.
http://www.forum.nokia.com/devices/matrix_s60_3ed_1.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1163708Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141681Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos141548Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181396Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2931383Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi281266Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti16954Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy72933Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä118883Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties60829