Hei!
Meillä nyt la meno häihin ja kutsussa oli pukukoodi Mikäli olen yhtään ymmärtänyt kyseessä on ns. Arkipuku/Vierailupuku?
Ostin jo itselleni kotelomekon, mutta en viihdy siinä yhtään! Omistan ihan uudet tummanharmaat/mustat suorathousut joissa ohuita himmeitä raitoja, kävisikö se alaosaksi? Millainen yläosa sitten pitäisi olla? Naisilla vaihtoehtona "Juhlava housuasu" tai "Elegantti housuasu"??? Kääntäkää nuo kaksi housuasua suomeksi, eli millaiset pitää olla. Kiirettä pitää vaatteiden kanssa...
Häihin housuissa???
2
1252
Vastaukset
- black&white
käy kyllä hyvin, kun sen höystää vähän juhlavammilla asusteilla. Miehellä arkipuku tarkoittaa tummaa pukua ja naisen tulisi pukeutua "samanarvoisesti". Ehdottaisin, että liität housuihisi juhlavat jalkineet, korut ja pikkulaukku sekä joku elegantti pusero (esim.juhlava toppi, ei tarvii olla virallinen paitis) ja halutessasi mukaan iltajakku/shaali. Mitä myöhemmin illalla tilaisuus on, sen juhlavampi asun tulisi olla. Tärkeintä kuitenkin on, että itse viihdyt vaatteissasi, mutta älä laita lenkkareita : )
- housuasuun
Joo, juhlava housupuku on vähän vaikea toteuttaa mutta onistuessaan se voi olla hamettakin tyylikkäämpi!
Yhdyn edellisen vastaajan kaikkiin ehdotuksiin. Yläosaksi ehdotan silkkistä toppia, esim. sellaista mallia, jossa on peittävä selkä, edestä ehkä vähän avonaisempi, hihaton, ja hyvin istuva malli. Jos kengät vielä ovat saman väriset kuin toppi, kokonaisuus on upea!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1562909Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2842600Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.641733Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e431628Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381520- 1221256
- 1101184
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee141134Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041063Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3381027