TÄMÄN PÄIVÄN IS:
Pöyhönen uskoo pikajuoksijoiden käyttävän vippaskonsteja
Markus Pöyhönen on samoilla linjoilla Ben Johnsonin kanssa pikajuoksijoiden dopingin käytöstä.
Soulin olympiakisoissa kärynnyt kanadalainen Johnson sanoi Times -lehden haastattelussa, että "tämän päivän sprintterit käyttävät kaikenlaisia dopingaineita".
Pöyhönen sanoo tänään IS Urheilun haastattelussa, että vippaskonsteja käytetään varmasti.
Tämä onkin uutinen !!! Tää jätkä on varmaan se kuuluisa ruudinkeksijä...tosin tuloksista päätellen kaveri itse on tosiaankin liikkeellä pelkällä kaurapuurolla.
Pöyhönen uskoo pikajuoksijoiden käyttävän vippaskonsteja
Markus Pöyhönen on samoilla linjoilla Ben Johnsonin kanssa pikajuoksijoiden dopingin käytöstä.
Soulin olympiakisoissa kärynnyt kanadalainen Johnson sanoi Times -lehden haastattelussa, että "tämän päivän sprintterit käyttävät kaikenlaisia dopingaineita".
Pöyhönen sanoo tänään IS Urheilun haastattelussa, että vippaskonsteja käytetään varmasti.
Tämä onkin uutinen !!! Tää jätkä on varmaan se kuuluisa ruudinkeksijä...tosin tuloksista päätellen kaveri itse on tosiaankin liikkeellä pelkällä kaurapuurolla.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Hmmmm, ettei nyt vain joku yrittäisi provosoida minua kertomaan totuutta tästä kiiltokuva pojusta.
Huomatkaa iso risti hänen kaulassaan, tästäkin jo voidaan päätellä, että jotain "pahaa" hän on tehnyt.
Olen harjoitellut Pöyhösen kanssa kuortaneella, olen harjoitellut Vakkurin kanssa vaasassa, olen jutellut Pakarisen entisen harjoituskaverin kanssa... listaa voisi jatkaa. Mutten jaksa. Kerron vain että alle 10.5sekunnin ei kukaan ole täällä tonttulandissa juossut pelkällä "harmonisella ruokavaliolla".
ps. uskovaiset ovat kaikkein pahimpia
Pöyhösestä oli kirjoittelua mm. 12.2. samalla palstalla. http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=109&conference=663&posting=22000000000010819
Tuolloin ennustelin, että Pöyhönen jää kiinni dopingista viimeistään Pariisin kisoissa. Ennustin väärin, mutta kylläpä oli kaiman aikakin huono noissa kisoissa :) Ettei vaan olis joutunu ihan kaurapuurokuurilla olemaan, ettei käry käy.
Äijä ihan vakavissaan selittää kisojen huonon tulostason johtuvan tiukennetuista testeistä. Oman tason lasku johtui tietysti vain väärästä treenaamisesta ja liiasta kilpailemisesta isojen kisojen alla. Voi voi...
Herra Pöyhösen fanit ovat näköjään yhtä viisaita kuin Pöyhönen itse... ehkä meidän molempien tosiaankin pitäisi muuttaa Ruotsiin. :D
Tälle fanille tiedoksi, että ruotsalaiset todellakin ovat sosiaalisempia ja samalla älykkäämpiä kuin mitä suomalaiset.
no onhan ne ruottalaaset viisamppia kuin suomalaiset mutta eivät tosin kaikissa!
No öi ni, mö esotaan kurjoittaa pparemmin suamikieltö. =D
joo olipa ny taas hauskaa
Anna anteeksi, en voinut millään vastustaa kiusausta...
siis en tajunnu..
siis joo..
Ellet tajunnut, niin jää jäljelle vain kolme vaihtoehtoa:
1. Olet Markus Pöyhönen
2. Olet Pöyhösen fani
3. Olet pilvessä
...olette aivan oikeassa, minulla ei todellakaan ole mitään parempaa tekemistä tänäpäivänä.
joo kyl mä honasin..=)aika hyvii noi sun vaihtoehdot..
Tajusit siis sen, että nimimerkillä Markus kirjoittanut henkilö laitti viestinsä mukana linkin aiemmin täällä käytyyn keskusteluun, jossa nimimerkillä Fani, kirjoittanut henkilö kehoitti häntä muuttamaan ruotsiin. Koska koki kirjoittaja Markuksen loukanneen hänen romanttisia tunteitaan Markus P(erseenreikää) kohtaan.
Sitten minä vitsailin, että ehkä meidän molempien Markuksen (kirjoittaja) ja minun (Hitlerin inkarnaatio?) pitäisi muuttaa ruotsiin, koska me tiedämme asioista paremmin.
Sitten minä pilkkasin sinun, nimimerkillä Jepskukkuu (lahoaivo) kirjoittaneen, ei niin mitenkään mihinkään liittyvää viestiäsi, jossa oli muutama kirjoitusvirhe.
Kaikesta tästä voidaan tehdä sellainen johtopäätös, että alkoholin vapautuslaista ei seurannut mitään hyvää. Nyt 60% suomalaisista siitetään humalassa ja sen kyllä huomaa!
Päivän linkkivinkki http://www.raitis.fi/paihteet/artikkeli4.html
ps. älä nyt vain suutu... minua väsyttää jo.
voi jee sun kansssas!
moi pöyhönen pitää itseää hyvässä kunnossa eikä käytä mitään konsteija....vaan se vaan on niin hyvä...ja söpö...