Itse nautin mielellään sellaisen siks bägin, tai yhden tai kaksi päälle. Ravintoloissa juominen on nykyään niin kallista.
Nyt (22:00) olisi aika optimi aika lähteä kohti ravintolaa.
Kerro oletko M vai N ja mihin aikaan yleensä suuntaat ravinteliin.
Paljonko otat pohjia
10
358
Vastaukset
- monte1
pelkään että minusta voisi tulla alkoholisti,kuten siistos isänikin oli.
- kiroat
kaljaan menneitä ropoja palstalla?
Järki hoi - monte1
kiroat kirjoitti:
kaljaan menneitä ropoja palstalla?
Järki hoirahoja,vai olenko.
mielummin menetän vähäiset rahani kapakkaan kuin alan kaljaa rahtaamaan kotiini. - on se,
monte1 kirjoitti:
rahoja,vai olenko.
mielummin menetän vähäiset rahani kapakkaan kuin alan kaljaa rahtaamaan kotiini.ettei enää luota itteensä niin paljon jotta uskaltais olutta ostaa kotia, niin parempi varmaan jättää ostamatta.
Mulla on aina olutta jääkaapissa, eikä se sitä tarkoita että sitä tulisi joka päivä juotua. - monte1
on se, kirjoitti:
ettei enää luota itteensä niin paljon jotta uskaltais olutta ostaa kotia, niin parempi varmaan jättää ostamatta.
Mulla on aina olutta jääkaapissa, eikä se sitä tarkoita että sitä tulisi joka päivä juotua.ei edes tee mieli totuttaa itseäni soolotissutteluun.
enkä edes sauno,et en tarvitse sauna kaljaakaan.
- melkein
mäyris menee saunoessa, sitte pari viskiä just ennen lähtöä.
M, klo 23-24 - -ukko-
ja suuntaan ravinteliin usein uuden vuoden yönä. Pohjia otan muutaman oluen, ehkä myös punkkua.
Jos lähin ravinteli olisi edes 5 km lähempänä, saattaisin piipahtaa siellä myös vapun aikoihin. ...ehkä sellaiset tavalliset pohjat on noin sixpack. Ravintelissa menee sitten vähintään saman verran lisää. Baariin tulee lähdettyä 23.00 ja 24.00 välillä.
on mäyris tai pullo jotain lasten tiukkaa (leijona, suomi yms.).
Ravinteliin tulee lähdettyä yleensä about 11-12 maissa illalla.Olen kuljettaja silloin harvoin kun käyn.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1811268
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138883- 84824
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?47674Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t246592Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311580Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55569- 51549
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7540