Kenelle esittelisit

ensimmäiseksi? Kenen luokse veisit hänet vierailulle?

Luuletko, että hän tekisi vaikutuksen uusiin tuttaviinsa? Vai täytyisikö antaa tapakoulutusta ennen vierailua?
8414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

lapsilleni. Sen jälkeen olen sit esitellyt tasaseen kaikille ja on tehnyt vaikutuksen, jopa äitiini, jota asiaa ei ole vielä koskaan tapahtunut.

Äänestä

jostain ihme syystä elämääni ilmestyisi, olisi ihan sama mitä mitä mieltä muut olisi siitä. Se olisi jo tehnyt vaikutuksen minuun ja se riittää.

Äänestä

mikä kyläilypaikka/-tilanne tulisi ekana ilman ylimääräisiä erikoisjärjestelyjä eteen.

Jälkimmäiseen osioon on hieman vaikea vastata kun eihän sitä tiedä etukäteen varmaksi millaisen kottaraisen saa kainaloonsa... Eikä ne kyllä vielä ekalla kerralla mitään uusia tuttavia ole hänelle, tulevia sellaisia mahdollisesti. Eli nainen saa kelvata sellaisena kuin on, tulevatpahan toimeen tai sitten eivät.

Äänestä

Tosin nainen olisi heille hyvin todennäköisesti jo ennestään tuttu. Meillä kun on pitkälti sama maku..

Äänestä

Minusta tuntuu, että minulla ei olisi oikein mitään tarvetta erityisemmin esitellä sitä kenellekään. Sitä mukaan varmaan esittelisin kun tarvetta ilmenisi.

Äänestä

...

Äänestä

En kyllä varsinaisesti esittelisi, vaan sitä mukaahan tulee kerrottua, kun porukkaa vastaan tulee. Lapsille en kyllä esittelisi sitä vähään aikaan, että joillekkin muille sitten. Äitiin me varmaan eka törmättäisiin :D

Vaikutusta ei tarvi tehdä kun en sukulaisten mielipiteistä välitä hevon sontaa (lasten tietysti vaikuttaa niin etten sitä sitten meille toisi toiste jos ne ei halua). Tietysti se osaa käyttäytyä riittävästi, enhän edes olisi sen kanssa jos ei osaisi.

Äänestä

Tähän saakka ei ole koskaan erityisesti tarvinnut esitellä ketään kenellekään. Yhdessä kun on liikuttu niin joku tuttuhan aina jossain vaiheessa vastaan kävelee. Enkä ole koskaan yrittänyt ketään peitelläkään. Mutsille en tarkoituksella esitellyt heilojani, koska se alkoi aina niin helvetisti kohkaamaan kaikista.

Pitäisikö uuden heilan muuten tehdä vaikutus sukulaisiin tai ystäviin? Jos, niin miksi? Noh, tämä viimeinen nyt sattumoisin on taatusti tehnyt vaikutuksen kaikkin tuttuihini ja sukulaisiini. Eikä ole tarvinnut tapakouluttaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


uuden rakkaasi kirjoitti:

ensimmäiseksi? Kenen luokse veisit hänet vierailulle?

Luuletko, että hän tekisi vaikutuksen uusiin tuttaviinsa? Vai täytyisikö antaa tapakoulutusta ennen vierailua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu