..alaselkään tribaali tai lisko...onko joillain tällänen?Oon kattellu kuvia ,eikä oo löytynyt vielä sellasta oikein hienoa tribaalia tai liskoa..mistä löytäis näitä kuvia?mistä te löysitte omanne?onko mitään hyviä osotteita?liikkeiden kansioitakin oon selaillut jo..
tribaalit ja liskot
girlie
72067
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
mulla on lisko nilkassa ja löysin sen ihan sattumalta kun selailin tatuoijan kansioo..tosin otin sen italias..:)
mut kyllä löydät kivan ku jaksat vaa kattella. ja yllensähän paras sattuu eteen just sillo ku sitä ei eti..kannattaa miettii et minkä ottaa, ku se kuitenki on siinä aina sitte. :]
ittellä on alaselässä oikealla puolella lisko, joka puoliks on tehty mallista ja osan itse ja loput teki/suunnitteli tatuoija.
Kävin pari vuotta sitten ottamassa sen Hesassa Wilma Schilizewskin paikassa Inqy Queenissa. Hyvä paikka, Ok hinnat ja ammattinsa osaava tatuoija :)
mä löysin mun tribal lisko (molemmat) tatskan ku menin osotteeseen www.tattoo.com ja sieltä valitsin headlight-tattoo.. Sit en oo varma mut tais olla Sophien kohalla sellanen hieno tribali lisko tatska...
Tribaalien mallikuvia löytyy runsaasti Blue Dragon Tattoo Studiosta.
Asiallinen ja luotettava paikka.
http://www.bluedragon.fi
jos käyt oulussa kannattaa käydä HOUSE OF PAIN tatuointi liikkeessä tosi hyväpaikka!!!
mulla on lisko mahassa(oikealla sivulla)!
mä löysin jonku monisteen jossa oli paljon liskon kuvia,eri asennoissa,musta valkoisina
(ite saa päättää värit)!!! oon tosi tyytyväinen
tähän mun liskoon=)
Hanki itsellesi tuttu henkilö joka osaa piirtää taitavasti! Itselleni piirsi tatuointia ystäväni joka on todella taitava piirtämään. Hän piirsi ja muokkasi kuvaa toiveitteni mukaan varmaan kuukauden. Ja vihdoin viimein ihastuin kuvaan kunnolla ja päässäni naksahti niin että kuva tatuoitiin ihooni...tänään!! On se niiiin hieno :)
Älä ota kuvaa periaatteella että "onhan se ihan hieno, tatuointi on nyt saatava", vaan harkitse kuvaa kunnolla ja suunnittele se täysin mieleiseksesi! Onnea.
house of pain-liike on ihan ok,ja tekijäkin mukava.rohkeesti vaan ettiin ni luulis löytyvän.