SATS näköjään avaa uuden kuntosalin Helsingin Pitäjänmäkeen ihan Elixian viereen. Nyt on aloitettu agressiivinen "jäsentenkalastelukampanja". Sats tarjoaisi nyt liittyville koko ensi vuoden kuukausimaksut 42 e/kk kun Elixiassa vastaava on 69 e/kk. Ja loppuvuoden saisi kuntoilla pk-seudun muissa Satseissa ilmaiseksi.
27 e/kk säästö laittaa tosissaan miettimään asiaa. Olisikin mielenkiintoista kuulla kokemuksia niiltä jotka ovat käyttäneet sekä Elixian että Satsin saleja. Mitä eroja laitteissa, tuntitarjonnassa, jäseneduissa, tiloissa ylipääätään jne.
Mielenkiintoista muuten nähdä miten Elixia reagoi Satsin tarjoukseen...
27 e/kk säästö laittaa tosissaan miettimään asiaa. Olisikin mielenkiintoista kuulla kokemuksia niiltä jotka ovat käyttäneet sekä Elixian että Satsin saleja. Mitä eroja laitteissa, tuntitarjonnassa, jäseneduissa, tiloissa ylipääätään jne.
Mielenkiintoista muuten nähdä miten Elixia reagoi Satsin tarjoukseen...
Vastaukset 9
Vanhimmat
Siinä yksi ero...
Kyllä ainakin itiksen elixialla on bodypump!
Elixia power on vain parempi kuin body bumppi,kummassakin ollut monesti!
Elixialla saa ainakin liittymisen yhteydessä kaksi personal trainer kertaa. En tiedä onko vastaavaa satsilla. Lisäksi joka päivä on host-tunnit, jossa pt kiertää ja auttaa laitteitten kans ja päivittää ohjelmia. Se on tosi hyvä, ni pääsee helpommin tavoitteisiin eikä tartte maksaa törkeen kalliita personal trainer palveluja.
satsilla liittymisen yhteydessä 4krt vuodessa pt käytettävissä
ELIXIA uudistuu jatkuvasti ja yleistasolla tilat todella paljon kivemmat kun SATSilla.
ELIXIA Power korvasi pumpin viime kesänä, ja lähes kaikki ovat pitäneet poweria parempana ja tehokkaampana kun "vanhaa, kunnon bodypumpia"
SUOSITTELEN ELIXIAA, ja kannattaa ensin käydä tutustumassa, ennen kuin valitsee hinnan perusteella..
Itselläni on kokemuksia vain Ruoholahden satsista enkä näiden perusteella suosita satsia kenellekään. Personal Trainerin ohjaus oli se kun hän koneelta näytti liikkeitä - siis tietokoneelta. Kuntosalin laitteita ei käyty läpi, eikä ohjelmaa saanut printattuna. Juuri äsken katsoin iltapäivän tunteja - niihin jonoa 19 henkeä... Olin aiemmin Motivuksen jäsen ja sinne aijon palatakin! Heti kun pääsen satsista eroon !
Personal Trainer palvelu mättää näköjään joka paikassa. Itse kokeilin yhtä poikaa Käpylässä joka piti olla niin pätevä. Kävipä sitten ilmi että kaveri käyttää Personal Trainer titteliä vaikka ei ole kuin kuntosaliohjaajakurssin käynyt. Jätkä katso itseään peiliin enemmän kuin asiakasta. Taitaa näillä nykyajan nuorilla olla kiire päteä jopa ennenkuin on saanut koulutusta. Tosi vaarallista kun nössöt sitten on olevinaan niin päteviä, niin päteviä. Pitäisi olla niin että PTksi pyrkivän pitäisi omata usean vuoden kokemus alalta. Oli sitten Satsin tai Elixian PT niin varmasti kuitenkin heillä on koulutus taustalla joten siinä mielessä hyvä.
SATS pitänmäki on kaikin puolin OK mesta mut Igor Sergueev ahdistelee
naisia siellä aikalailla.
Minua ja minun gollegaa yrittänyt iskeä monet kerrat.