Miksi mies julkisesti liikkuu parin sellaisen naisen kanssa, josta ei ole aivan takuuvarmasti ole kiinnostunut? Miksi mies haluaa esittää julkisesti olevansa varattu tai suosittu, mutta ei kiinnostunut kun ketään ei ole näkemässä? Testaako miehet joidenkin naisten mustasukkaisuutta sillä, että kokeilee ihan konkreettisesti, miten käy?
testaatteko mustasukkaisuutta?
miksi niin
9222
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mies pönkittää ihan omaa egoansa. Varsinkin jos nämä naiset ovat hänestä kiinnostuneita niin se hivelee miestä itseänsä. Älä mieti niin paljoa kun silä ei sun kannalta varmaan ole mitään merkitystä?
Ja mitä väliä silläkään jos testaa mustasukkaisuutta? Sitähän naiset tekee aina.
T:nainen
Ei hänen ego ole parista tyttösestä kiinni ollenkaan, ei yhtään. Tietty saattaa ihan pelkän hivelyn vuoksi harrastaa tota, mut on oikeasti niin perinteinen mies, ettei alkais suhteeseen tosta vaan mitenkään, vaikka antaskin ymmärtää, että vientiä piisaa. :) Sehän täs huvittaakin.
On sillä se merkitys, ettei siihen viitti iskee kiinni, jos siinä on joku pimu.
Eikä naiset testaa aina mustasukkasuutta.
En testaa. Tietääkseni.
Ehkä heillä on panosuhde meneillään. Tai toive sellaisesta. Ehkä heillä on kaveri/tuttusuhde ja hengailevat aika-ajoin yhdessä. Ehkä esittää että kyllä hänellä on naispuolisia tuttuja. Ehkä esittää että kyllä hänellä kysyntää on.
annan vaan aihetta kaikenmaailman juoruämmille että saavat juosta ympäärisä kalkattamassa naapurin rouville että mitä se meidän tyttö taas on tekemässä. Itte oon sen kanssa huvittaa ajatelkoot muut mitä tykkää.
Kun mies on sopinut itselleen hyvää seuraa, niin silloin ei tarvitse etsiä muuta seuraa ja voi keskittyä viihtymiseen. Helppo viihtyä sellaisten naisten kanssa, joiden kanssa suhteet on selvitetty jo aikaa sitten.
Sinkkuna tulee välillä tarve ihan urheilumielessä, velvollisuudesta, kohteliaisuudesta tai säälistä ainakin pikkuisen iskeä seuraan tullutta sopivan ikäistä ja näköistä naista jonka ei tiedä olevan varattu. Helposti menee iltaa hukkaan selvitellessä muodon vuoksi tapahtunutta iskemiskuviota jos mitään odotuksia onnistumiselle ei ole.
...
Mies voi hyvinkin olla kiinnostunut niistä naisista vaikka sinä et sitä naisena voi mitenkään ymmärtää.
Miehillä ei ole mitään tarvetta testailla kenenkään mustasukkaisuutta, se on huomionkipeiden pikkutyttöjen hommaa.
Että kun mies liikkuu naisten seurassa, se miehen kiinnostavuusaste nousee muiden naisten silmissä. Miksiköhän nuo naiset liikkuu ton kanssa? Seukkaakohan ne? Miehessä täytyy olla jotain kiinnostavaa... Pitäisikö ottaa selvää.
Kiinnostaa varmasti 10x enemmän kuin joku yksinään hiippaileva hämy.
Yksikään nainen ei ole vapaa siitä. Testaan sitä kuin paljon nainen/naiset on kiinnostunut minusta.