Käy oikein sääliksi kun tämä pikku-myytikki on joutunut kavalan e.W:n pilkan kohteeksi.
Miksi e.W kiusaa häntä :(
Miksi e.W kiusaa häntä :(
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
minua piikittele ja siksi pistin hänet järjestykseen.
Eipähän hypi silmille enää :))
-e.W
kovaa touhua pöksyissä. osaatsä piiskata e.w?
..olemassa tarpeeksi säädyllistä adjektiivia. Tarkoitan, että miten sua vois kutsua.
-e.W
..sairasta keskustelukulttuuria. Pitää ilmeisesti varoa, että sairastu mukana...Olen jo hieman huolissani itsestäni, kun tunnen näinkin suurta inhoa palstasekoilijoita kohtaan. Eilen sanailin mielestäni aika lailla rumasti yhdelle ahdistelijalleni. Sen vuoksi häpeän itseäni (pyydän anteeksi).
"Mitä e.W on tehnyt myytikki-rassukalle?
maria theresia 8.8.2008 klo 22.53
Käy oikein sääliksi kun tämä pikku-myytikki on joutunut kavalan e.W:n pilkan kohteeksi.
Miksi e.W kiusaa häntä :( "
Ai, että sä olet ovela tapaus, vaikkakin ahdistavan lapsellisen myöskin! Saanko kysyä, että oletko ehkäpä entinen koulukiusattu/koulukiusaaja, joka purkaa patoutumiaan kokemuksistaan viattomien niskaan, tai huvin vuoksi toistaa vanhoja metodeitaan netissäkin? Kerrottakoon, että sä ärsytät mua ja arvaapa miksi... Syystä, että mietin, kuinka yksioikoinen(?!) voi ihminen olla, kun valitsee pilkkansa kohteeksi kirjoittajan, joka lähes poikkeuksetta on aina ystävällinen, jos sitä vain ollaan vastavuoroisesti itselle. Tällä palstalla on kuule todellisia porsaitakin, jotka poistattelee omia päänaukomisiaan ja kirjoittelevat lähes työkseen todella loukkaavia tekstejä...Jos sussa olis yhtään munaa, sä ahdistelisit edes sellaisia kirjoittajia, jos/kun sun ilmeisesti on joitakuita pakko (?) ahdistella. Mutta ei! Sä saat kicksejä mun kaltaisteni kirjoittajien tölvimisestä.
Inhottavaa kieroilua...Juuri tuolla tavalla toimii kaikenmaailman tyhjänpäiväiset ja mielikuvituksettomat koulu- ja työpaikkakiusaritkin, kuten sä: Käännät tosiasiat päinvastoin ( että muka " tämä pikku-myytikki on joutunut kavalan e.W:n pilkan kohteeksi", eikä toisinpäin, kuten asia todellisuudessa on) ja kehtaat suoranaisesti vielä VALEHDELLA muutenkin( = ainakin itse olen viime aikoina lähinnä vältellyt tätä ikävästi kirjoittavaa nimimerkki "myytikkiä", joskin onhan näitä e.W-nimimerkin käyttäjiä muitakin: Niitähän alkoi ilmestyä heti, kun _minä_ tuota nimimerkkiä aloin käyttää...).
Uskon ihan vakaasti, että sä ja sun kaltaisesi ovat tän palstan viihtyvyyden pahimpia pilaajia. En usko sun olevan erityisellä älyllä pilattu. Jos tulee sanottavaa, asian voi yleensä selvittää siinä ketjussa, mistä episodi on alkanut. Vai onko täällä mielenterveysongelmaisia paljonkin, kenties? ( Ei mulla mitään mielenterveysongelmaisia vastaan sinänsä ole, mutta sen sortin mielenterveysongelmaisia vastaan on kyllä, jotka joidenkin yksittäisten kommenttien vuoksi alkaa ahdistella ihmisiä tapaan, kuten nyt esimerkiksi sinä ap. ahdistelet mua. En haluaisi erityistä huomiota itselleni ton kaltaisten negatiivisten aloitusten tasolla ---> minä olen käyttänyt palstalla nimimerkkiä e.W, joten täten ---> sun käytöksesi on ahdistelua _mua_ kohtaan.
Toivon, että minimerkki "myytikki" ( kaikkine saman käyttäjän nimimerkkikavereineen!) jättää mut jatkossa rauhaan. Sun huumoriisi voi kuulua ihmisistä pilkan teko, mutta usko pois: Kaikki eivät välttämättä kaipaa palstasta samanlaista, eikä kaikkia sun juttusi erityisesti naurata.
Itse kaipaan sitä aikaa, kun sain kirjoitella ilman erityisen ahdistavia mustamaalaajia. Aikoinaan tämä oli ihan hauskakin keskusteluympäristö.:) Aina mulla feikkejä on ollut, mutta vasta herra mömmmömies omituisine luuloineen laittoi liikkeelle ton sikailun kustannuksellani ja mielenterveyteni asiattoman kyseenalaitamisen, mistä apinalauma sitten riemastui. Onhan se niin mukavaa ja 'suoraselkäistä' monienkin palstakirjoittajien mielestä porukassa lytätä yhtä näemmä, olen huomannut...
Mun tilannettani eivät vielä ole helpottaneet puluset, jotka kuvitteli mut ilmeisimmin jonkinlaiseksi uhaksi itselleen tällä keskustelupalstalla. Ne oli aika härskejä solvauksissaan ja jatkuvassa pilkan teossaan. Taidat olla sellaisten kavereita, ap? Toivon, ettemme ikinä kohtaisi. Huvittavahan sä tavallaan olet juttuinesi, mutta toisaalta epäilen, että olisit ihan aidostikin epämiellyttävä luonne. Ja vähintäänkin jonkinlaisten rouskuteltavien tarpeessa myöskin.
Pysy kaukana musta. Sairastutat mut ja mun kaltaiseni ihmiset jutuillasi.
-e.W