jos hän harrastaa seksiä usein ja usean miehen kanssa? Samassa tilanteessa mies on ässä tai peto positiivisessa merkityksessä varsinkin kavereidensa keskuudessa.
Miksi nainen on
lutka tai vastaava
533045
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 53
Vanhimmat
Olen mies ja en ymmärrä miksi joitain pidetään lutkina. Jos seksin saaminen olisi itselle niin helppoa kuin "lutkille" että voisi naida aina kun haluaa niin olisin itse samanlainen.
Yksi syy ässä-ajatteluun on varmaan juuri siinä että miehelle seksin saaminen on saavutus. Nainen taas valitsee vaan kenet haluaa, näin kärjistetysti.
Se oli äärimmäisen mielenkiintoinen. Sitä sanotaan, että useimmat haukkumiset johtuvat vain kateudesta tai katkeruudesta. Välinpitämätön ei jaksaisi haukkua..
Kyllä minäkin panisin vaikka joka vkl eri naisen kanssa, jos saisin. Ei vaan irtoo kun keskimäärin kerran 1-2kk. Seksin saaminen on monelle miehelle pirun työlästä ja siksi sellainen mies, joka saa seksiä helposti on tavallaan jotenkin hyvä, taitava, erilainen kuin muut. Jos jonkin asian saavuttaminen on hankalaa, niin tottakai sellasta tavallaan "ihailee", joka siihen pystyy.
Keskiverto naiselle seksin saaminen ei ole mikään saavutus ja siksi sillä on erilainen sävy kuin miehen seksin saamisella. Miehet ja nimenomaan ne miehet, jotka eivät seksiä saa lutkittelevat kevytkenkäisiä naisia, koska ovat kateellisia siitä miten helposti naiset saavat seksiä.
Lisäksi moni nainen saa baarista selkeästi omaa tasoaan korkeampi tasoisia miehiä. Monelle komealle miehelle kelpaa yhden yön panoksi ihan tavallinen nainen, mutta monikohan kaunis nainen huolii yhden yön panoksi tavis miestä? Tämäkin lisää naisten lutkittelua. Voihan se harmittaa jos joutuu tyytymään omaa tasoaan alempiin, kun taas ne oman tasoiset tytöt panee niiden muutamien komistusten kanssa. Katkeruus kasvaa ja lutkittelu lisääntyy.
"Lisäksi moni nainen saa baarista selkeästi omaa tasoaan korkeampi tasoisia miehiä. Monelle komealle miehelle kelpaa yhden yön panoksi ihan tavallinen nainen, mutta monikohan kaunis nainen huolii yhden yön panoksi tavis miestä?"
Tuo sama toistuu täysin loogisesti myös parisuhteissakin: naisella on lähes aina hyvin suuret mahdollisuudet saada itselleen omaa ulkonäkötasoaan parempi mies, esimerkkeinä:
- hoikka mutta kasvoiltaan täysin tavallisennäköinen nainen voi saada kasvoiltaan komeahkon/komean miehen jolla on luonnostaan tavallista miehekkäämpi vartalo ja
- ylipainoinen nainen voi saada normaalipainoisen tai jopa komean miehen, mutta toisinpäin ei juttu enää toimikaan. Ylipainoisia naisia näkee jatkuvasti normaalipainoisten tai hoikkien miesten kanssa eikä nämä miehet kasvoiltaankaan ole mitään rumiluksia, joskus hyvinkin komeita. Todella, todella harvoin näkee ylipainoista ja/tai rumaa miestä hoikan naisen seurassa. Tai jos näkeekin niin kyseessä on mies joka on ostanut itselleen huoran, joko ihan ammattilaisen tai sitten naisen joka antaa pilluaan vastineeksi miehen rahoista ja asemasta.
Joku nainen taas puhisee tulipunaisena raivosta lukiessaan tätä, mutta tämä kaikki pohjautuu vankkumattomaan biologiseen käyttäytymiseen: miehet eivät YLEISESTI OTTAEN ole nirsoja eivätkä "skannaa" naisten ulkonäköä yhtä millintarkasti; "Kunhan nainen on OK-näköinen ja sillä on mehukkaat tissit ja perse, niin alkaa panettaa".
Naiset taas ovat todella tarkkoja koska heillä on ollut "ennen vanhaan" riski tulla raskaaksi ja silloin täytyy tarkasti miettiä kenen kanssa sänkyyn menee. Toki nykyään ehkäisy on varmasti jonkin verran joillakin naisilla saattanut vähentää nirsoilua mutta uskon silti biologisen käytöksen suurimmaksi osaksi vaikuttavan naisten takaraivossa, koska ehkäisyn keksiminen ei ole voinut muuttaa naisten perimää niin nopeasti.
Mä en oo ikinä kuullu, että joku sanoo tuon asian ääneen. Oon itse toisinaan ihmetellyt tuota ihan samaa asiaa. Miten jotkut "keskiverto-naiset saavat komeita miehiä kainaloonsa"???
Nyt voi kuulostaa jollekkin omakehulta, mutta se on sanottava jos haluan tuoda asiani ymmärretyksi. Olen suht näyttävän näköinen nainen. Toisinaan kuulee, et helppohan sun on kun näytät tolta ja tolta. Mutta, mutta.. Eipä se mee ihan silleen. Kaikki ne komeat miehet kiertää mut useimmiten kauempaa. Tähän on kuulemma syynä pelko tulla torpatuksi. En tiedä ja asiaa saa toki kommentoida.
Saadessaan ihminen saa jotain ja antaessaan menettää. Siksi mies on juhlittu sankari ja nainen alentuva l***a. Nainen päättää harrastetaanko seksiä vai ei ja jos naisen harkintakyky pettää jatkuvasti voi hän saada kyseenalaisen maineen.
Kertoisitko (tai joku muu samoin ajatteleva) mitä mies konkreettisesti saa ja mitä nainen antaa?
mä ainakin koen että mun seksuaalisuus on sellainen. mä HALUAN "alistua" sille miehelle. saan siitä myös itselleni mielihyvää.
toi nyt on tollasta aikuisten leikkiä.
en mä ainakaan niitä kundeja päivänvalossa mitenkään erityisemmin palvele. se kuuluu sinne makkariin.
kuitenkin jos jätkä on niin pelle että pitää näytellä mua kavereille ja kutsuu nartuksi kavereiden edessä niin enpä juuri vaivaudu niille mitään antamaan. yksikin veti herneet nenään kunnen edes suihin ottanu. hah siitähän sai. joutuu keksimään jutut kavereillensa hatusta ;D
olisi ollut sellainen siellä makkarissa kuin oli kavereiden edessä ja sitten sellainen kainalonallekarhu joka se siellä makkarissa oli niin vois sopia sille päivänvalossa.
Tuon sulan se saa naiselta. Harvemmin kuitenkaan konkreettisesti.
Mies saa seksiä, siis naista. Ja nainen antaa seksiä, eli itseään, siis naista. Seksi = nainen.
Sulan mies saa korkeintaan muilta miehiltä. Nainen ei luovu mistään.
Nainen saa munaa, siis miestä,ja spermaa jota mies myöskin antaa sisäänsä siis seksi=mies.
Mies antaa naiselle itseään.
naisten seksuaalisuus?? Eikös se ole juuri päinvastoin? Jos mies saisi valita, ni eikö hän valitsisi seksikkään naisen?
Autotallissani on 2008 BMW 335i Coupe ja S 350.
On ihan turha sanoa, että joku mies on ässä, jos panee naisia paljon. Autoni on ainut ässä tässä ketjussa!
Statusta saa S 600:la. Tai S 500:la jos nyt välttämättä tykkää V8:sta, ei hinnat alkaen mallilla. Kai olet irrottanut mallimerkin peräluukusta ettei häpeällinen totuus tule esille? Ja jos Mersu on Ässä niin bemarisikin ois sit hyvä olla Ämmä.
Ei hätää, Mersun takaluukku on "posliini" eli toki ei ole mallimerkintää näkyvissä ;)
M-Bemariin ei minulla ole likikään varaa. Vanhaan käytettyyn ehkä, mutta nytkin pitäisi toinen autoista ehkä myydä...
Eipä tullut parempaa sanaa mieleen juttua kirjoittaessani. Sehän on kuitenkin sulle hyvä, että olet löytänyt elämäsi rakkauden!
"Naisten seksuaalinen valta" kirjassa asia sanotaan seuraavasti:
"kaksinaismoraali on seurausta yksinkertaisesta kysynnän ja tarjonnan laista. Jotkin asiat ovat arvokkaampia kuin toiset sen mukaan, kuinka suuri kysyntä niihin kohdistuu. Naisten seksuaalisuus on paljon miesten seksuaalisuutta kysytympää ja siten arvokkaampaa.
Niitä ihmisiä, jotka kykenevät hankkimaan arvokkaimpia asioita, pidetään älykkäinä tai vallassa olevina. Siksi paljon seksiä saavia miehiä pidetään sankareina. Niitä ihmisiä, jotka antavat arvokkaimmat omistuksena pois liian halvalla, pidetään hölmöinä."
hyvin esiin. :)
"Niitä ihmisiä, jotka kykenevät hankkimaan arvokkaimpia asioita, pidetään älykkäinä tai vallassa olevina. Siksi paljon seksiä saavia miehiä pidetään sankareina. Niitä ihmisiä, jotka antavat arvokkaimmat omistuksena pois liian halvalla, pidetään hölmöinä."
Siinähän se on tiivistettynä.
Nyt asian pitäisi olla jokaiselle asiaa tällä palstalla ihmettelevälle naiselle selvääkin selvempi.
Mä en vieläkään ymmärrä. Eihän nainen anna mitään pois..?
Samalla tavalla kun te naiset ylimielisinä lällättelette miehille että "Meidän naistenpa ei tarviikkaan tehdä aloitteita koska rohkeat miehet tulee muutenkin meille jutteleen joten turha teidän aloitekyvyttömien miesten on itkeä" niin samalla tavalla te naiset saatte kärvistellä sen biologisen tosiasian kanssa että useiden nättien/kauniiden naisten kanssa parittelemaan PÄÄSEVÄ mies on evoluution näkökulmasta perimäänsä laajalle levittävä kuningas kun taas useille miehille ANTAVA nainen on evoluution näkökulmasta halpa lutka josta ei tiedä kenen miehen lapsen se yhdeksän kuukauden päästä synnyttää. :)
Lueskelen tätä viestiketjua vasta nyt ja luonnollisesti aloitin alusta. Ehdin kuvittelemaan sua fiksuksi.
Mulla ei oo tarvetta lällätellä kennellekkään. Mun ei myöskään tartte tehdä aloitetta 40 miesten kanssa. MUTTA jos haluan edes yhtään ikäistäni seuraa, on se aloite tehtävä itse.
Ymmärrän, että jokainen kirjoittaa ja ajattelee asioita subjektiivisesta näkökulmasta, kuinkas muutenkaan..
Nainen joka paneskelee ympäriisnä, ei kelpaa miehille. Mies joka tekee samaa, kelpaa naisille.
Onko se miesten vika? No ei ole.
Kuka oman arvonsa tunteva ja itseään kunnioittava mies haluaisi puhki poletun hutsun, lutkan, horon, vosun, sutturan (pahalla tytöllä on monta nimeä) tai peräti sen maksullisen huoran? En usko että kovinkaan moni "kollega"... Muutenkin monet nykypäivän Suomalaiset naiset ovat epäseksikkäitä (liian äijämäisiä), eli se naisellisuus, mikä vetoaisi luonnollisesti meihin miehiin on täysin kadoksissa. Itse olen tätä tutkinut "kenttä" kokemuksien kautta ja tullut siihen tulokseen, että nuo värkkiään paljon jakelevat ovat monestikkin petettyjä menneissä suhteissaan. Ottavat siitä sitten katkerina/kyynisinä mallia ja rupeavat pyllistämään useammalle jampalle. Tähän liittyy hyvinkin usein myös naisen heikko/pettymysten myötä heikentynyt itsetunto. Olen paljon keskustellut näistä asioista hyvinkin erilaisten naispersoonien kanssa ja kas kummaa vain, nämä tietyt seikat ja syythän sieltä lähes poikkeuksetta tulevat esiin.
osalta nyt ainakin. Itse sorruin kerran, ties kuinka monennen kerran satutettuna ja karvaasti petettynä yhden illan suhteeseen. Ja oli tosiaan itsetuntokin vaipunut kaikkien aiempien tapahtumien myötä täysin alas. En jaksanut enää ollenkaan uskoa löytäväni rakastavaa miestä kun sitä eivät aiemmatkaan olleet olleet.
No, sen jälkeen tajusin miten kamalaa ja naista alistavaa se on (ei edes kunnon lämmittelyä vaan kaksi kielaria vain, lisäksi vain miehen halut tyydytettiin, eihän siinä naista huomioitu ollenkaan), enkä ole sen koommin yhden illan suhteisiin alistunut. Kaduttaa vieläkin vaikka tuosta on jo hieman yli puoli vuotta. Tunnen itseni edelleen aivan liian halvaksi vaikka kyse olikin vain yhdestä kerrasta itsetuntoni ja aiempien miesten petettyä minut.
Nyt pidän itsetuntoni vaikka sitten väkipakolla vähintään niin korkealla etten kertaakaan jatkossa lähde kenenkään mukaan vain yhden illan huviksi. Ainut hyvä puoli kokemuksestani oli se, että opin jotain ja karvaan kantapään kautta. En voi edelleenkään sanoa itsetuntoani aina hyväksi, se on edelleen herkästi haavoittuva, mutta yritän silti pitää aina mielessä sen ettei mun pitäisi ruveta väheksymään itseäni vastoinkäymisistä huolimatta.
että nimenomaan sen heikon itsetuntonsa takia naiset haluavat juuri niitä itsevarmoja miehiä. Monesti kuulee naisten kuuluttavan valheellisesti ja suureen ääneen olevansa helvetin itsevarmoja, mutta totuushan on kumminkin aivan toinen. Monet naiset ovat saaneet sitä luulemaansa itsevarmuutta, eli todellisuudessa ylimielisyyttä ja yli-itsevarmuutta, mikä taas näkyy naisten vaatimusten kasvuna miehiin nähden mahdollisesta kumppanista. Olipa se nyt sitten seurustelun tai pelkän seksin kannalta katsottuna.
Ja se että nainen saa todella miellyttävän näköistä seuraa itselleen esim. nyt vaikkapa baarista (yleisin), ei todellakaan tarkoita sitä, että tämä miellyttävän näköinen tyyppi olisi kiinnostunut hänestä muuten kuin panopatjana. On tietysti olemassa myös POIKKEUKSIA, kuten jokaisessa ihmissuhdeasiassa.
Pointtini on nyt se, että naisten epävarmuutta tulee käyttää eräällä tapaa hyväksi, eli olemalla itse se itsevarma osapuoli. Ensiksi on hyvä herättää naisen kiinnostus jollain tapaa, baarissa vaikkapa tanssilattialla tai tiskillä tilattaessa (muutama tehokkaimmista paikoista). Itse en yleensä tee ainakaan minkäänlaista aloitetta, ennen kuin olen varma naisen kiinnostuksesta itseeni. Tietty voi riskilläkin koittaa ja mennä tuosta vain juttusille (sopiva kohteliaisuus aina muistaen), it`s your coice. Omani ja yleisin taktiikkani on nykyisin poltella kaikessa rauhassa tupakkaa, juoda "virvokkeita", jutella ja hymyillä lähellä/seurassa oleville ihmisille. Naisille on myös hyvä jättää oleskelupaikkaasi "TILAA tulla"(jakkaroita/penkkiä vapaana), jos on vain "rohkeahko" naispersoona tai persoonat kyseessä. Varmista että he ovat kiinnostuneita juuri sinusta, seuraa sivusilmällä heidän käytöstään (huomaamattomasti). Tee siitä sitten omat johtopäätöksesi, merkkejä ja käyttäytymistä kun on monenlaisia. Onneksi on niinkin rohkeita naisia olemassa, jotka uskaltavat tehdä itse sen suoran aloitteen. Se tuo selvyyttä asiaan, että nainen on mahdollisestikkin kiinnostunut. Kyllä se vaan piristää miestä kummasti ja auttaa säilyttämään sen itsevarmuuden, mikä on kovalla "työllä"/jo eletyllä elämällä hankittu.
Hyvinä hommasi edesauttajina toimivat esim. siistit ja muodikkaat vaatteet, pikkasen on hyvä olla klassisuuttakin välistä pukeutumisessa. Väritkään eivät ole pahasta ja valkoinenkin erottuu aikas hyvin. Sijoittuminen baarissa johonkin näkyvälle paikalle, mistä misut menee edes taas tai sinut muuten huomataan.
Tanssilattialla olis hyvä ymmärtää rytmitajun päälle, sillon naisetkin monesti hivuttautuvat lähelle, voivat jopa tökkästäkkin pepulla sua merkiks kiinnostuksesta.
Baaritiskillä ole kohtelias (ei kyynerpää taktiikalla), mutta älä jää kumminkaan jalkoihin tilauksissasi. Ja jos joku nainen röyhkeästi alkaa pummimaan juomaa, tälläiselle sanot läsnäolioiden kuullen, että älä ny unta nää tai ostahan vain kuule tyttö omat juominkis. Sillä omahan on naisen häpeä, jos on persaukisena baariin tullu. Eli esim. tässä asetat kohteliaisuudelle rajat, etkä suostu mielistelyyn ja hyväksikäytettäväks. Päätät nopeasti ja varmasti mitä haluat (jo mieluiten tiedossa), hymyilet ja olet kohtelias myös baarimikolle, koska se heijastaa käytöstäsi muille tiskillä läsnäolijoille. Seurailet naisten reaktioita, miten he suhtautuvat sinuun.
Sit tietty aina sen positiivisempi mitä miellyttävämmän näkönen kaveri koko ulkonäöltään/olemukseltaan on, vaik tää nyt on hiukka hankala, koska makuja on niin hemmetin monta. Joku on hyvännäköinen, komea, suloinen, söpö, seksikäs, nätti tai kaunis jne. Yhtä ainutta mies/naisihannetta ei ole olemassakaan. Muistakaa tämä asia, sillä elämä ei ole mustavalkoista, eikä niin simppeliä, kuin se joistain tuntuu olevan.
Enkä halua tai kannata kylmää ihmissuhde pelailua kenellekkään, nämä olivat vain asioita jotka itse omalla kohdallani olen todennut toimiviksi. Ja kaikista tärkein pointti tässä oli miehille tuo itsevarmuuden omaksuminen, jos ei joku sitä hokassu. Siitä se kaikki omasta mielestäni lähtee, että on tyytyväinen elämäänsä ja hyväksyy itsensä juuri sellaisena kuin on. Jos tulee pakit jostain syystä, niin ei se mitään, sehän ei sit ollu sun arvoinen tapaus ja ties mitä menetti siinä itse.
Hyvää syksyä kaikille tytöille ja pojille! :)
Miehet olettavat, että naiset elävät yhä menneessä aikakaudessa ja jäävät kotiin hoitamaan jotain tyhmiä kakaroita ja siivoamaan kämppää.
Miehet eivät ymmärrä, että naiset ovat samanlaisia *pelimiehiä/naisia*..
Naiset haluavat harrastaa yhdenillan juttuja, samalla tavalla kuin miehetkin.
Siinä ei ole mitään hourahtavaa.
Huora on sellainen ketä ottaa rahaa vastaan miehen tyydyttämisestä.
Miehet ovat idiootteja, kun alkavat nimittelemään huoraksi heti jos vaikka suutelee useampia miehiä.
Jos ei olla yhdessä saa nuolla muitakin.
Miksette te jo ymmärrä????
Vaihtakaa aivojenne taajuutta.
Ja turha valittaa, että taas joku teini vaa kirjottelee. 18v.
olla perhekeskeinen ja jäädä kotiin hoitamaan lapsia.
Termiä "pelinainen" ei ole olemassakaan. Sen on halpa lutka ilman ihmisarvoa. Ja nainen ei saa haluta olla sellainen.
Olet oikeassa, että huora on sellainen joka ottaa maksun ja ilmaiseksi antava lutka on huoraakin alempiarvoinen nainen.
Ja naisen ei kuulu voida kuvitellakkaan lähtevänsä baarista tai mistään muualtakaan jonkun nussittavaksi. Naiselle seksi kuuluu vain vakavaan parisuhteeseen.
Sitäpaitsi naiselle dildo on paljon parempi kumppani kuin yksikään mies ellei kyseessä ole Ron Jeremy.
Nainen joka harrastaa yhden yön juttuja on halpa lutka ilman ihmisarvoa ja nainen joka suutelee useampia miehiä on myös lutka.
se autto mua, se on mun frendi.
No en voi mitään jos olet tota mielt, mut kaivat ittelles vaan hautaa.. :(
Kyllä naiset välittää, vaiks harrastaaki irtosuhteita.
Jokku ei vaan halua tukahduttaa seuraelämäänsä..
Ja parempi nyt nauttii viel ku voi, venäjäl alko sota.. :(
Toivottavasti ei joudut sotaa...
*haleja* mun urhealle puolustajalle muuten. :D
miksi naiset sitten niin suuttuvat jos heitä haukutaan lutkaksi. Eivätkö naiset voisi olla ylpeitä siitä lutkuudestaan. Kun nainen rupeaa syyttelemään haukkujaa kateudesta ja muusta niin saa sellaisen kuvan että lutkana oleminen jotenkin haittais naista itseään. Aivan kuin hän ei itse hyväksyis tekojaan. Jos joku sua sanoo lutkaksi niin mikset voi vaan sanoa takasin että niin oon ja kova lutka oonkin.
Kai se johtuu siitä, että kaikki saa sitten väärän käsityksen, että antaa sitä jokaiselle vastaan tulijalle..
Vaikka asia ei niin ole.
On sattunut vaan olemaan esim. useamman kanssa.
Eikä elä suhteessa.
Olisko kivaa jos alkais huuteleen kadulle jollekkin mihelle jotain haukkuma nimiä!
AINIIN; EIHÄN NIITÄ edes OLE KAUHEASTI! xD
haukkumanimiä ei ole koska miehet ottavat sen yleensä enemminkin kunnia-asiana kuin pahastuisivat siitä. Eivät he mitään väärää kuvaa saa. Kaikki eivät vain arvosta niitä jotka eivät pidättäydy. Miksi se sua pitäs kiinnostaa. Voihan naisesta käyttää myös nimitystä helppo. Nainen saa sen kuvan että hänellä ei olis mitään kriteerejä vaikka tuo nimitys oikeesti vaan tarkottaa että ko. naiselta saa helpommin mitä esim vain suhteessa seksiä harrastavalta naiselta. Tämähän on vain tosiasia miksi naisten pitäis siis hävetä sitä että ovat helpompia kuin muut.
Niinpä niin...
Ehkä jokku naiset ovat helppoja ja ottavat kenet tahansa.
mutta toiset valitsevat tarkkaan kenet ottavat irtosuhteensa. :)
Voinhan sitten huudella seuraavaksi sellaiselle jätkälle, ketä jynssää kaikista rumimpiakin muijia joka päivä. Katsotaan sitten tuleeko hyvä mieli näille miehille..
tuo helppo nimitys on kuitenkin hieman alentava koska siihen liittyy sellaista aliarviointia. Jos joku sen sijaan sanoo vain lutkaksi miksi siitä pitäs pahastua kun se ei kerro sun arviointikriteereistä samalla tavalla.
Ok, no lutka sitten kunniaan.
Ja miehet on sitten pillun jynssääjiä. :D
kun aloin vaan pohtia tota helppo nimitystä niin tarkoitus oli myöntää olleeni väärässä sen suhteen koska siihen liittyy se toisen arvio sinusta. Sensijaan jos sanotaan lutka,pukki,narttu,panomies niin se kai ei kerro mitään muuta kuin on aktiivinen niissä jutuissa.
Jaajaa, selvä sitten.. :P
miksi et vaan voi sanoa että otin kivan tyypin kun sattu haluttamaan. Tietysti mies täytti jotku kriteerit mutta ei sun tartte perustella seksiä jotenkin miehen ominaisuuksien kautta muille tai itselles. Tuolla juuri pidät yllä sitä oravan pyörää että nainen ei saisi haluta. Samalla yrität keksiä jotain alentavaa nimikettä miehille joilla on paljon irtosuhteita. Eihän se onnistu. Miestä alentaa ennemminkin haluttomuutta kuvaileva nimitys kuten tuhkamuna. Miehen kun pitäs aina haluta kun taas nainen ei sais koskaan haluta. Jos vaan toisit ne halus julki etkä vain alentus tohon sukupuolirooliin.
Olen yrittänyt täällä lisätä sanavarastoanne muutamilla miesten haukkumanimillä. Kertokaa kavereille ja lisää saa keksiä. ;)
-Kiertokulli
-Ilotikku
-Peniksenkantoteline
-Kuppakeppi
-Sukupuolitautivarasto
-Tuhkamuna
T: vastarintaliike :D
-panomies
-pelimies
-naistenmies
-gigolo
-naistenkaataja
-naissankari
-hamesankari
-häntäheikki
toimi. Miten olis:
-Pilluhaukka
-Töpöhäntä
-Joka reiän nuohooja
-Kiimainen rakki
-Yhteishyvä
-Visvakulli
-Sekundamulkero
..ei ole helppoja. -Ne on VARMOJA! :D
Onneksi itse elän avoimessa suhteessa. Mitenköhän Alfa Uros putkiaivoineen tämän määrittäisi, kun pariskunta on yhdessä ja kummallakin vielä erikseen pari vakituista seksisuhdetta naimisissa olevien ihmisten kanssa..
..nimitys. Varsinkin niille miehille, joilla on lapsia useamman naisen kanssa.
naiset ovat halpoja lutkia ilman ihmisarvoa.
Juupa juu, kyllähän se kai noinkin sitten on. :DDD
Nuo nimet menivät heti kännykän muistioon. :D
Saanpahan aina hyvät naurut, ku katon noita. ehkä hyötyä jossain vaiheessa. :DD
mielestäni kaikki naiset voisivat olla niitä "lutkia", ei se seksi kuitenkaan mitään niin erikoista ole.
Lainaan ensin aiemmasta viestistä kaksi kohtaa:
"Jos jonkin asian saavuttaminen on hankalaa, niin tottakai sellasta tavallaan "ihailee", joka siihen pystyy."
Ja:
"Keskiverto naiselle seksin saaminen ei ole mikään saavutus ja siksi sillä on erilainen sävy kuin miehen seksin saamisella."
Tuo on se totuus.
Naisia lutkitellaan siksi, että käytännössä kuka tahansa nainen (noin 90% naisista) saa seksikumppanin koska vain haluaa.
Heteromiehelle seksikumppanin saaminen on vaikeaa. Vielä vaikeampaa, jos etsii rehellisesti vain seksiä.
Pitäisi siis olla helppoa ymmärtää, miksi panomies on jossain mielessä "ässä" ja miksi panonainen ei missään mielessä ole "ässä".
Itse en arvosta panomiehiä tai touhuun liittyvää ajatusmaailmaa, mutta objektiivisesti arvioituna menestyksekkäät naistenkaatajat ovat "ässiä", koska he onnistuvat siinä, mikä on suurimmalle osalle erittäin vaikeaa.
Oikeastaan se mies onkin se halpa kaikille naisille munaansa tyrkyttävä lutka jolla ei ole kontrolli omissa käsissään seksiasioissa;)
Naiselle on vaikeampaa olla harrastamatta seksiä koska sitä on niin paljon tarjolla. Siksi vähän seksikumppaneita omaavaa naista arvostetaan enemmän mitä paljon seksikumppaneita omaavaa naista. Keskiajallakin pidettiin vaaleaihoisia ja lihavia naisia erittäin seksikkäinä koska lihominen ja sisällä pysyminen onnistui vain harvoilta äveriäiltä naisilta. Nyt yltäkylläisyyden keskellä tuo kauneusihanne on aivan toinen.