Ipod shufflen kappaleiden selaus

Moi,

Harkitsen Ipod shufflen ostoa. Kysymys kuuluu, että onko shufflessa(3rd generation)mahdollista selata kappaleita vaikkapa artisti kerrallaan, vaiko pelkästään kappale kerrallaan. Eli jos minulla on 1GT täynnä kappaleita ja haluan sieltä loppupäästä jonku biisin niin täytyykö sinne vaan kelata yksikappalekerrallaan vai onko nopeampaa keinoa?

Kiitoksia vastauksista! :)
1207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ainakin jossain versiossa pitäisi päästä ensimmäiseen biisiin napauttamalla nopeasti kolme kertaa play-näppäintä.

Kun ensimmäiseen biisiin on päästy, pitäsi siitä päästä siirtymään viimeiseen painamalla kaksi kertaa taaksepäin-näppäintä. Eri asia sitten mikä suffelin mielestä on se "viimeinen" biisi.

En tiedä mitään tapaa hyppiä albumista tai artistista seuraavaan. Suffelin koko idea on olla äärimmäisen pieni ja näppärä jukeboksi eli härveli on oikeastaan tarkoituskin pitää sekoituksella ja vähät välittää kappaleesta tai artistista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gabarizabari kirjoitti:

Moi,

Harkitsen Ipod shufflen ostoa. Kysymys kuuluu, että onko shufflessa(3rd generation)mahdollista selata kappaleita vaikkapa artisti kerrallaan, vaiko pelkästään kappale kerrallaan. Eli jos minulla on 1GT täynnä kappaleita ja haluan sieltä loppupäästä jonku biisin niin täytyykö sinne vaan kelata yksikappalekerrallaan vai onko nopeampaa keinoa?

Kiitoksia vastauksista! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu