Mikä vitun "kyllä joo" mies kommentoi Hyvinkää-Pattijoki peliä. Vituttaa tuollainen.
Kyllä joo
7
798
Vastaukset
- Ei hyvä
Hän oli Seinäjoen pelinjohtaja Sami-Petteri Kivimäki, joka kyllä hoki aivan liikaa tuota "kyllä joo".
Mutta missä on Ritari? Mainittiin kyllä PuPe - KoU-pelissä, mikä hänellä on, mutta sitä en kuullut. Ja sen jälkeen joka pelissä lukee "Selostus Anssi Ritari", mutta Kalle siellä aina on ollut.- Kyllä joo
Eikös hän pelinjohtajana ole kuitenkin kohtalainen. Mutta pitäisi televisiossa olla jonkinlainen testaus, että tällaiset vitun ärsyttävät ukot karsittaisiin.
Meni täysin halu seurata peliä. Katsoin kuitenkin loppuun, kun panin äänen pois. - 24490
...sama mies jota näkee pesä ysien peleissä katsomossa jatkuvasti, vai meneekö nyt pahemman kerran ihmiset sekasin?
- se sama
vitun "kyllä joo" -mies iski jälleen. Nyt oli kyseessä naisten Lappeenranta-Lapua -ottelu.
- enpä itse
kiinnittänyt asiaan mitään huomiota.
- joojooooooo
enpä itse kirjoitti:
kiinnittänyt asiaan mitään huomiota.
en kyllä itte kyllä joota aiemmassa pelissä huomannut, pitää panna merkille kun kattelen ottelun digiboksilta :D
- Kyllä joo
minäkin kyseisen pelin. Siellä se "kyllä joo" mies taas esiintyi. Vähemmän käytti tosin ko. henkevää ilmaisua kuin aikaisemmin, mutta kyllä hänet siitä tunnisti.
Onkohan kukaan hänelle mitään asiasta maininnut?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161