Apua leukoihin

Pojù

Aloitin juuri seiska luokan ja en pääse yhtään leukaa, niin olisi ihan mukavaa päst niitä leukia liikunnan tunnilla. Ylipainoa kylläkin on jonkin verrankin.

Mitään hyviä vinkkejä leuanvedon harjoitteleluun?

1

458

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Konstit on monet

      Taisi olla Fightsport-lehdessä, pari numeroa sitten, artikkeli leuanvedosta. Siinä käsiteltiin myös tapausta, ettei mene yhtään leukaa.

      Voit tehdä sellaisia leukoja, että hyppäät tai nouset pallin avulla, ja laskeudut lihasvoimalla, mahdollisimman hitaasti.

      Parempi kyllä, jos tuon "negatiivisen suunnan" sijaan saat jotenkin tehtyä ylösnousuja. Siihen auttaa esim. vetokumit, joilla saat kevennettyä itseäsi, tai jonkun apu, joku siis nostaa sinua sen verran, että jaksat vetää muutamia leukoja.

      Ja sitten useampi sarja samaan syssyyn, vaikka kolme kertaa viikossa, ja pian alkaa sujua itsekin.

      Leuanveto on laihoille paaaaljon helpompaa, mutta kyllä se siitä ennen pitkää silti sujuu, kunhan treenaat riittävästi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      65
      815
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      726
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe