Jenkkiautohuoltamo pääkaupunkiseudulla?

Astromies

Tietääkö joku suositella pääkaupunkiseudulla jotain tiettyä autokorjaamoa joka olisi erityisen hyvä jenkkiautojen kanssa?

3

2684

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paljon valinnanvaraa
      • Mikki Kansi

        Vaihtoehtoja löytyy pääkaupunkiseudulta varmasti , mutta tunnetuimmat lienevät Specialty Engineering (nykyisin Viikissä), American Service Konalassa ja Motortyme, jonka mykyistä sijaintia en tiedä (oli ennen Kauklahdessa teollisuusalueella).

        Itselläni kokemuksia kaikista noista, Motortymessä kävin yhden kerran, homma kyllä hoitui siellä asiallisesti, kun oli selkeä toimeksianto.

        Hakkaraisen pajassa (Konala) olen käyttänyt tosi usein, teettänyt mm. ison viritysoperaation, ja vaikka budjetti hiukan kusi ja aikaakin vierähti, kaverit kyllä osoitti oikeesti palveluhalua, ja tekivät pirun hyvää jälkeä. En ole katunut. Muut pikku rempat ja huollot on aina tapahtunu asiallisesti ja koko porukan kanssa voi ihan fiksusti sopia asioista, ei ole sellaista "älä meitä tuu neuvomaan" henkeä.

        Specialty toimii mielestäni kanssa kuten lupaa, ja mukavaa siellä on se, että annettu kustannusarvio tupataan säännöllisesti ALITTAMAAN. Tää on tietysti ihan mukavaa, joskin arviot onkin usein aika yläkanttiin. Mutta siellä kanssa kaverit tietää mitä tekee.

        Nää kaikki pajat on varmaan niitä kalliimmasta päästä, mutta noiden jenkkien kanssa kannattaa hiukan kattoa mihin läävään sen vie laitettavaksi.

        Joo, ja onhan aina Metro-Auto...


    • päälle vielä

      Aallon Autokorjaamo Tammistossa Markan talon vieressä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7968
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3812
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1896
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1240
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1093
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      28
      1033
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      837
    8. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      10
      810
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      802
    10. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      749
    Aihe