Kyllä Jarkon ura on jo ns. paketissa. Kympin joukkoon ei ole realistisia mahdollisuuksia ja finaalipaikkoihin on saumat korkeintaan ihan pikku-pikku-kisoissa, jos niissäkään.
ATP-tasolla on kuitenkin kunnioitettavaa, että Jarkko saavutti finaalipaikan.
Se valmennuksen puute näkyi aikanaan finaaleissa kun pää ei kestänyt ja nyt, kun muut menee ohi siinä missä Jarkon peli ei ole kehittynyt, vaan pysynyt vuosia samalla tasolla.
Kunnon valmennuksella Jarkko olisi ollut top-10 pelaaja.
Jarkko Nieminen:
6
396
Vastaukset
- 1 turnausvoitto
23 semifinaalia
42 puolivälierää
nämä toistaiseksi ATP-kisoissa.- faktaa..
Nieminen voittanut 8 vuotisella urallaan
7 kpl top 10 pelaajia
21 kpl top 20 pelaajia
40 kpl top 30 pelaajia
52 kpl top 40 pelaajia
67 kpl top 50 pelaajia
ura vielä pahasti kesken, mutta haluan nähdä toisen suomalaisen joka pystyy samaan! Pystyykö joku? - saumat -
faktaa.. kirjoitti:
Nieminen voittanut 8 vuotisella urallaan
7 kpl top 10 pelaajia
21 kpl top 20 pelaajia
40 kpl top 30 pelaajia
52 kpl top 40 pelaajia
67 kpl top 50 pelaajia
ura vielä pahasti kesken, mutta haluan nähdä toisen suomalaisen joka pystyy samaan! Pystyykö joku?jos vaan ei tule loukkaantumisia tms., niin aikuisissakin tulee pärjäämään.
- painajainen
saumat - kirjoitti:
jos vaan ei tule loukkaantumisia tms., niin aikuisissakin tulee pärjäämään.
ota mallia Niemisestä.
Toivottavasti Kontinen ei ole koskaan erehtynyt kutsumaan Niemistä esikuvakseen tms., sillä huonompaa esikuvaa olisi kyllä vaikea löytää.
Mallia kannattaa ottaa ennemmin vaikka Federeristä tai Nadalista. - jossain Edbergin...
painajainen kirjoitti:
ota mallia Niemisestä.
Toivottavasti Kontinen ei ole koskaan erehtynyt kutsumaan Niemistä esikuvakseen tms., sillä huonompaa esikuvaa olisi kyllä vaikea löytää.
Mallia kannattaa ottaa ennemmin vaikka Federeristä tai Nadalista....ainakin yhdeksi esikuvaksi? Vai muistanko väärin?
No jos oli Edberg, niin ero Niemiseen on kuin yöllä ja päivällä. Kaikessa. Ihan kaikessa.
- Gerulaitis
semmosta taikuria ei ole olemassakaan joka jaken sais menestymään.paska mikä paska!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2742164Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys161580Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2131325Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851145- 701053
Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60943TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p18924- 51866
Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva126860Mä tuun aina rakastamaan sua J
Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai61833