Eilen se taas tapahtui..Isäni kävi kimppuuni ilman mitään syytä..Alkoi huutamaan ja syyttelemään että minä v.....n hänelle..Itse hän on käynyt käsiksi minuun monesti ja uhannut jopa tappaa..Haukkunut aivovammaiseksi ja ties miksi.
Äitini vaati illalla että minun pitäs pyytää anteeks isältäni.Äitini haukkunut minua myös luulosairaaksi ym..Että kenenköhän tässä pitäs pyytää anteeks ja keneltä..
Eiköhän tämä ole henkistä ja fyysistä väkivaltaa iha kunnolla..Sanokaa mitä tekisin..
Äitini vaati illalla että minun pitäs pyytää anteeks isältäni.Äitini haukkunut minua myös luulosairaaksi ym..Että kenenköhän tässä pitäs pyytää anteeks ja keneltä..
Eiköhän tämä ole henkistä ja fyysistä väkivaltaa iha kunnolla..Sanokaa mitä tekisin..
Vastaukset 11
Vanhimmat
Minkä ikäinen olet ? Jos olet täysi-ikäinen tai melkein täysi-ikäinen, muuta pois kotoa. Myös turvakodit oivat auttaa sinun tapauksesasi. Katso www.turvakoti.net.
turvamiehiä, isille ei vittuilla. Sinusta kasvaa muuten tällä palstalla samanlainen "skitso pelkääjä" kuin muutkin ämmät täällä ovat. terv. isi
Aika naivisti kuvittelet, että täällä saat olla ilmaiseksi pasikiainen. Että et joutuisi siitä maksamaan...
Mikäs sulle tuli? Osuko jotenkin.....?
No ei nyt ihan edes samalla hehtaarilla, mutta aito paskamaisuus hajahti niin vahvasti tuosta nenään, että ajattelin kertoa sulle miten aidoille paskiaisille yleensä käy.
Odottele sinä yksinäistä vanhuutta...
taitaa haista.......
:D Siinäpä haju, joka ei sulle tule ongelmaksi muuten kuin ammattilaisten palveluiden kautta :D
myös "street'eillä" :))))))
Hmmmh... en ole varma kannattaako kaltaistasi hullua enää enempää täällä netissä provosoida - kostat kuitenkin sen viattomalle. Hei hei.
otus, tämä karmea pala.
on kolme henkilöä ja kolme näkökulmaa, joista luimme yhden, eli uhrin.
Mikäli isäsi pahoinpitelee sinua siten, että jää jälkiä, niin:
-menet lääkäriin ja kerrot tilanteen
-menet poliisiasemalle ja nostat syytteen
-menet kuntasi sosiaaliviranomaisen juttusille ja kerrot tilanteen
Itse tiedän yhden 16 v. henkilön joka sai oman vuokra-asunnon, koska ei tullut mitenkään toimeen vanhempiensa kanssa.