suonet esiin

Miten saa helpoiten suonet "pullistumaan" käsiin? Olen tyttö ja rasvaprosenttini on melko alhainen. Ne näkyy jo ihan vähän jos teen jotain käsillä ja "valutan" vereni käsiini. Miten ne saa paremmin näkyviin?
61093
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

takia ne suonet pitäisi naisella näkyä käsissä ?Jos ne näkyy säärissä niitä sanottaisiin suonikohjuiksi. Itsellä näkyy suonet sekä käsissä että että keskijalassa eikä se mielestäni mikään itseisarvo ole. Ts. ehkä kannattaa ottaa jotain hieman konkreettisempia tavoitteita...

Äänestä

No helposti saa näkymään nostamalla painoja usein. Ja juoksemalla lyhyitä matkoja kuten 100m x 5, tällöin verisuonet laajenevat kuljettaakseen enemmän verta elimistöön.

En vain tajua, miksi tyttö haluaisi suonia näkyviin? Leikatakko niitä meinaat vai mitä? Tyttö on tyttö ja hyvännäköinen sellaisenaan, ei se mikään kehonrakentaja täydy olla. >.

Äänestä

Aiotko käyttää suonensisäisesti jotain kemikaaleja, vai mihin niitä suonia tarvitaan?

Äänestä
  • Olen nostellut painoja pitkään, en ole kehonrakentajan näköinen mutta lihaksikkaampi kuin ehkä keskivertonainen yleensä. Ja suoneni pullistelevat käsissä välillä HULLUNA, varsinkin kuumalla ilmalla. Ja ne ovat mielestäni etovat. Itse kysyisin ennemminkin, että miten ne saa pois. Mutta eihän niitä saa muulla kai kuin lisäämällä rasvakerroksen määrää.

    Äänestä

  • kfkfkfkfkfkkf kirjoitti:

    Olen nostellut painoja pitkään, en ole kehonrakentajan näköinen mutta lihaksikkaampi kuin ehkä keskivertonainen yleensä. Ja suoneni pullistelevat käsissä välillä HULLUNA, varsinkin kuumalla ilmalla. Ja ne ovat mielestäni etovat. Itse kysyisin ennemminkin, että miten ne saa pois. Mutta eihän niitä saa muulla kai kuin lisäämällä rasvakerroksen määrää.

    Mulla paino heilahdellut 10 kiloa ylös ja alas vähän vähemmän, silti suonet käsissä pullottaa ällöttävästi. Nuoresta asti ollut vaikka silloin olin laiha, nyt painoindeksi lähellä 24. En mitenkään saa niitä pois näkyvistä. Ongelma vain käsissä ranteesta sormiin. Johtunee kait liiallisesta kortisonivoiteiden käytöstä lapsena ja nuorena, oli maitorupi-ihottumaa nääs. Siksi käsien iho ohentunut.

    Äänestä

No HYI helvetti......

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käsiin kirjoitti:

Miten saa helpoiten suonet "pullistumaan" käsiin? Olen tyttö ja rasvaprosenttini on melko alhainen. Ne näkyy jo ihan vähän jos teen jotain käsillä ja "valutan" vereni käsiini. Miten ne saa paremmin näkyviin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu