Nyt kun neljä parasta joukkuetta ovat varmasti selvillä niin spekuloidaanpa ketkä pelaavat finaalissa?
Jyväskylä ja Pori kohtaavat toisessa välierässä ja siitä menee selkeästi jatkoon Jyväskylä. Ja toisesta välierästä jatkoon menee helposti Lapua. Loppuottelussa nähdään siis Kirittäret - Virkiä ja pronssipelissä Peto-Jussit - Pesä Karhut.
Lapuan Virkiä on minun suosikkini mestariksi. Tällä hetkellä on vaikea kuvitella, että mikään muu joukkue pystyisi haastamaan pohjanmaalaisia?
Naisten välierät
10
1168
Vastaukset
- sipoo
On todella vaikea nähdä, että ainakaan MAALAISET voittaisivat!
- lapuarules
onhan se varma että Lapualla juhlitaan tänä suvena mestaruutta tai vähintäänkin hopeaa. Mestaruutta veikkaan minä. Ei tuolla kokoonpanolla oikein voi muuta odottaa, kun katsoo muiden joukkueiden kokoonpanoja ja tämän hetkisiä esityksiä.
- Pohojalaane
..on sielä kaks joukkuetta ;)
"Tällä hetkellä on vaikea kuvitella, että mikään muu joukkue pystyisi haastamaan pohjanmaalaisia?" Kannattaa varoa mitä kirjoittaa.. - yx vaan
että Lapua on loppuottelussa. Sääliksi vaan käy vierasjoukkuetta, koska lapualla on epäurheilijamaisimmin käyttäytyvä yleisö kuin missään muualla.
- yleisössä istuva
kuinka niin on epäurheilijamainen yleisö?
- jep!
yleisössä istuva kirjoitti:
kuinka niin on epäurheilijamainen yleisö?
Lappeenrantakin voi nousta vielä neljän parhaan joukkoon. Peto-Jussit voittaa!
- tuomari8967
Todellakaan Lappeenranta ei viimeisellä kierroksella ohita Lapuaa. Rauma on aivan heittopussi ja Lapualaiset eivät pysty sitä peliä häviämään. Ja Lappeenrantalaiset eivät taas ole lähelläkään pisteitä Jyväskylää vastaan.
- hahhaa
joka on kovempi joukkue kuin Lapua, joten todellakin voi voittaa myös Lapuan :D Se oliskin oikeestaan ihan oikein... Jyväskylän ja Lappeenrannan tämän kauden kohtaamiset on olleet tiukkoja, alkukaudesta Jkl:ssä tuli Lpr:lle puhdas voitto ja Lpr:ssa niukka voitto 1-0 Jkl:lle. Missä siis perusteet sille, ettei Lpr tule saamaan pisteitä Jyväskylästä?
- Hienua..
hahhaa kirjoitti:
joka on kovempi joukkue kuin Lapua, joten todellakin voi voittaa myös Lapuan :D Se oliskin oikeestaan ihan oikein... Jyväskylän ja Lappeenrannan tämän kauden kohtaamiset on olleet tiukkoja, alkukaudesta Jkl:ssä tuli Lpr:lle puhdas voitto ja Lpr:ssa niukka voitto 1-0 Jkl:lle. Missä siis perusteet sille, ettei Lpr tule saamaan pisteitä Jyväskylästä?
Mä kun muistelin, että Lapua hävis puhtaaksi Raumalle toiseksi viimeisellä kierroksella :) Älä nuolaise vielä...
- superi
Hienua.. kirjoitti:
Mä kun muistelin, että Lapua hävis puhtaaksi Raumalle toiseksi viimeisellä kierroksella :) Älä nuolaise vielä...
Raumalla on täysin paineeton tilanne, sillä he ovat menettäneet mahdollisuutensa jatkopaikkaan. Mikäli Lapua sekä Lappeenranta jäävät pisteittä, jatkopaikan ottaa Lappeenranta, sillä heillä on yksi kolmen pisteen voitto enemmän. Eli jatkopaikka ei ole enää Lapuan käsissä. Mikäli molemmat voittaa 2-0, L-ranta menee jatkoon. Rauma on ollut paha vastus Lapualle aina!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3483638Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun192378Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151950Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141645Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4171552Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t391487Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2821458- 171314
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631116- 171038