Netti on täynnänsä petollisia miehiä. Jos olet miehesi netistä löytänyt niin mikä sen takaa ettei hän kuulu tähän joukkoon? Ja iso osa äijistä vieläpä valehtelee olevansa vapaa ja etsivänsä tositark seuraa.. Seuraava ilmoitus on satunnaisotannalla poimittu toiselta deittailupalstalta. TUHANSIEN VASTAAVIEN JOUKOSTA! Tämä esimerkki peräti kertoo suoraan olevansa varattu. Älkää naiset olko sinisilmäisiä.
"
Puutteessa!!!
Hei! Olen urheilullinen ja komea 30v kiimainen mies.. elän kylmässä avoliitossa ja seksielämäni on heikkoa.. Voisitko sinä auttaa minua tässä asiassa? haen pelkästään seksiseuraa eli luotettavaa ja turvallista vakipanoa ehkäpä juuri sinusta..pidän erityisesti suuseksistä, toivottavasti sinäkin.. jyväskylän alueelta.D-) Ota pian yhteyttä,sinä aikuinen nainen.. et varmasti pety! "
Mistä helvetistä enää voi tietää kuka on luotettava ja kuka ei? Pettureita ja pelimiehiä vaanii joka kolossa. Loput ovatkin sitten kitiseviä, itsensä atm-miehiksi nimittäneitä luusereita joille ei kelpaa oman tasoisensa nainen vaan halajavat parempaa. Kun eivät saa, niin haukkuvat kaikki naiset.
"
Puutteessa!!!
Hei! Olen urheilullinen ja komea 30v kiimainen mies.. elän kylmässä avoliitossa ja seksielämäni on heikkoa.. Voisitko sinä auttaa minua tässä asiassa? haen pelkästään seksiseuraa eli luotettavaa ja turvallista vakipanoa ehkäpä juuri sinusta..pidän erityisesti suuseksistä, toivottavasti sinäkin.. jyväskylän alueelta.D-) Ota pian yhteyttä,sinä aikuinen nainen.. et varmasti pety! "
Mistä helvetistä enää voi tietää kuka on luotettava ja kuka ei? Pettureita ja pelimiehiä vaanii joka kolossa. Loput ovatkin sitten kitiseviä, itsensä atm-miehiksi nimittäneitä luusereita joille ei kelpaa oman tasoisensa nainen vaan halajavat parempaa. Kun eivät saa, niin haukkuvat kaikki naiset.
Vastaukset 16
Vanhimmat
pysyä siinä yhdessä naisessa. Toisaalta ymmärrän , tuskin oikeasti itsekään juuttuisin silloin vaan yhteen naiseen. Olen varmaankin se mainitsemasi ATM. Eipä ne naiset pahemmin anna minulle, että minä olen ainakin se luotettava!
Mitä muuta voisi sanoa??????????????
Voin sanoa, että kyllä kyseessä on sitten säälittävä tapaus. Miten moisia tapauksia sttuukaan.
ps. hissukka, nörtti ja rauhallinen voi olla lopulta ihan muuta!! Mitä sinä voitkaan saada aikaseksi asialle;) vinkkinä vaan!!
Netissähän häärää ihan samat jampat kuin siviilissä, koskaan ei voi tietää ennen kuin tutustuu, älä leimaa kaikkia.
Itse olen käsittääkseni aika kohtuullisen hyvä mies, exätkin niin on sanoneet, profiili on tuore ja jos törmäät niin anna mulle mahdollisuus...älä tuomitse muiden mokilla.
Näin ne miehet Jyväskylässä.
Täällä ei löydy rehellistä ja kunnon miestä, ikävä kyllä.
Viina on niiden elämä:=(
jaksaa uskoa niin saatat löytää neulan heinäsuovasta, jopa jyväskylässä :)
Tietty kaltaiseni "kunnon" mieskin saattaa olla aika vaikeasti valloitettavissa jos lähestyt ennakkoasenteella "olet valehteleva juoppo". Tietty sinunkin pitäisi sopia minun asettamiini raameihin, ainakin jos kuvallisen profiilin laitat niin ei kannata sitten sellaista kuvaa laittaa jossa istut sidukkalasi kädessä :D
Onnea etsintään :)
En kyllä laittas sellaista kuvaa,koska en itse juurikaan ota siidereitä enkä muutakan juomaa:).Jospa se sieltä jostain eteen tulee, mielenkiinnolla jään odotteleen:=D.
Kivaa syksyä sinne.
Exälläni on joku nainen kaipaamassa Jyväskylässä. Luin sen viestit ja siellä oli useammalta naiselta kaipaavia viestejä.
Jos sinulla nainen on miesystävä, jolla työkeikkoja ja kiirettä pisaa, ettei ehdi vastata puheluihin tai viesteihin keikkojen aikana. Lupaa tulla, ei tulekaan ja sitten selittelee taas kuinka vielä on työtä jäljellä. Tämä mies saattaa olla exäni ja monen muun naisen oma.
netti täynnä, ja kokemuksia on. Naisilla niin valtavat markkinat mistä valita .. Joten minusta täällä netissä on ihan turha kyllä narista että miehet/naiset ovat...mitä ovat.
Ihan arpapeliähän tämä on.
Tapasin aikoinaan aivan ihanan tuntuisen, muualta Suomesta kotoisin olevan miehen täällä Helsingissä. Tutustuimme siis alunperin netissä. Tapasimme pari kertaa, tilanteen hyydytti se, että huomasin hanen olevan kirjautuneena sisään erilaisille deittipalstoille lahes tauotta. Jokin jäi kaihertamaan mielessäni, tämä ihminen kun tuntui tapaamisissa niin samanmieliseltä kuin minä, rauhalliselta ja kiltiltä. Joka anopin unelmalta kerrassaan. Mietin pitkään ja otin häneen vielä uudestaankin yhteyttä. Tapasimme, ja olisin varmaan halunnut jatkaa, mutta kun ei. Tosi surullisena löysin hänet nimittäin jälleen keikkumasta kaikilta mahdollisilta deittipalstoilta. Lopetin tapailun siihen, joko hän ei yksinkertaisesti sitten pitänyt meikäläisestä tai sitten oli jonkinasteisesti nettiriippuvainen.
Olet siis huolissasi miesten epärehellisyydestä (siitä että valehtelvat ilmoituksessaan) ja käytät esimerkkinä ilmoitusta jossa mies takuuvarmasti kertoo raadollisen rehellisesti olevansa varattu ja sitä mitä haluaa :-)
Mukavaa myös että jaksoit teilata täysin erilaiset ATM miehet samaaan hengenvetoon.
Jäikö joku miesryhmä vielä jyräämättä?
On aloittajalta täysin kateissa!
Sinulta se on kateissa. Ei juolahtanut mieleesi että tuon kaltaiset miehet ovat petollisia KUMPPANIAAN kohtaan..? Siis sen lisäksi että netissä pyörii luvattoman paljon miehiä jotka esiintyvät sinkkuna vaikka elävät suhteesssa, ei nekään poloiset naisparat jotka elävät jo suhteessa eivätkä etsi miestä voi olla varmoja kuuluuko juuri heidän miehensä noiden täällä netissä pyöriviin petollisiin miehiin.
Tajuatteko nyt, vai väännetäänkö rautalangasta? Tunnetusti miehillä onkin vain putkiaivot kun meillä naisilla on kyky ajatella asioita useammalta kantilta.
Että miehen on pitänyt löytää naisensa netistä, hakeakseen netistä uutta naista??!!
Petollisia naisia on takuulla (olen nähnyt niin monta kertaa) yhtä paljon kuin petollisia miehiä.
Vai tunnetko kaikki netissä pyörivät, epämääräisillä
profiileilla siellä olevat, naiset (ja niitähän riittää)??
Miten mies voi luottaa sellaisiin naisiin??!!
Putkiaivot on naisilla..Jos tätä maailmaa olisi naiset vieneet eteenpäin, niin luultavasti eläisimme yhä luolissa.
Jospa se ei kumppania voisi vähempää kiinnostaa mitä tämä hemmo touhuilee, etsiikö seksiseuraa vai mitä. Ei mitenkään epätavallista sellainen.
että "eräs mies" - et normaalimies, tavismies, kunnon mies, perusmies
sillä näitähän nämä AP:n mainitsemat 2 sarjaa väittävät olevansa joka käänteessä - väärinymmärrettyjä raukkoja, jotka ovat ah niin hyviä ja kunnollisia ja fiksuja..... Onko niitä vielä jonkin kolmannekin laisia?