Kovals "kävelyvauhdilla"

Hannu Kangas kertoo keihäsmiesten arvioissaan Helsingin Sanomissa, että Kovals lähtee heittoon kävelyvauhdilla ja tullee sijoittumaan sijoille 6-8.

No, kyllä sillä tänään jokaisen suomalaisen pieksi
2142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä vitutti/aa. On kyllä yksi vuoden synkimmistä päivistä; kaksi "varmaa" suomalaismitalia keihäänheitosta tulossa ja sitten joku random latvialainen viskasee hopealle...

Äänestä
  • onneksi niin kävi, eikä suomalaisille tullut kuin pronssi. Kiitos Jeesus!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hopeaa... kirjoitti:

Hannu Kangas kertoo keihäsmiesten arvioissaan Helsingin Sanomissa, että Kovals lähtee heittoon kävelyvauhdilla ja tullee sijoittumaan sijoille 6-8.

No, kyllä sillä tänään jokaisen suomalaisen pieksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu