Galluppia naisille: Erotiikan

Kertokaas te palstan naiset nyt omasta puolestanne niitä piirteitä ja muita seikkoja jotka ovat miehissä aivan totaalisia turnoffeja...

;)
392360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 39

Vanhimmat

sellaiset pohjolan talveen sinänsä sopivat pitkät kalsarit, mutta joiden värit ja kuosit on .... ihan jotain käsittämätöntä :( eli ruskeita ja sinisiä ruutuja ja raitoja isoisänisoisätyyliin... Kun sellaisia siistejä yksivärisiä urheilukerrastojakin on. Niin ja ne "tennissukat".

Äänestä

tyhmä mies.

Äänestä

1. Mies joka kaivaa nenää, ja syö räkäänsä YÄK!
2. Mies joka räkii ympärilleen koko ajan.
3. Mies joka soittaa äiskälle n.5 x päivässä....
4. Mies joka kertoo pieru vitsejä jatkuvalla syötöllä.
5. Mies joka kysyy sängyssä "Mitä nyt tehdään?"
6. Mies joka käy suihkussa 1 x vko.
7. Mies joka puhuu autoista, urheilusta 24/7.
8. Mies joka kylpee partavedessä.
9. Mies joka makaa sohvalla kroonisesti.
10. Mies jonka mielestä nainen on palvelija.

Äänestä

"Galluppia naisille: Erotiikan
tappajat..? 24.8.2008 klo 19.50
   Kertokaas te palstan naiset nyt omasta puolestanne niitä piirteitä ja muita seikkoja jotka ovat miehissä aivan totaalisia turnoffeja...

;)"


Laitan joitakin satunnaisia ajatuksiani.


Ulkonäössä täydellisiä turn-offeja aina:

-tilannekohtaiseen tarkoitukseen täysin sopimattomien vaatteiden käyttö tai sellaisten vaatteiden käyttäminen, joissa on liikaa "yritystä" siten, että henkilö näyttäisi lähinnä naurettavalla tavalla koettavan erottua joukosta niiden avulla ( en jaksa keksiä erityisiä esimerkkejä, mutta tilanteitahan riittää ja jokainen voi itse visualisoida)

-likaisuus, yleinen epäsiisteys ( ovat tosin niin itsestäänselviä turn-offeja, etteivät välttämättä kai edes tarvitsisi erityistä mainintaa)

-pakkomielteet asetella vaatteet päälle aina tietynlaisella tavalla/ käyttää aina tietynlaisia asusteita, kuten esimerkiksi: vyötetään housut aina korkealle vyötärölle, kammataan tukka aina jollakin tietynlaisella samanlaisella tavalla, käytetään liikaa ( tai ylipäätään...) lippalakkeja (Hyi lippalakeista... Ne sopivat ainoastaan lomatilanteisiin ja silloinkin melko harvoin)

-alusvaatteiden vaihtaminen harvemmin kuin jokapäivä ja pesukoneen käyttötaidottomuus (en henkilökohtaisesti ole koskaan tapaillut tuonlaista, mutta olen nähnyt/tiedän, että sellaisiakin miehiä on)

Tavoissa täydellisiä turn-offeja:

-liiallinen kalliin partaveden ruippiminen siten, että ympäristö tukehtuu

-täydellinen perussivistyksen- ja tapakasvatuksen omaamattomuus, eli ei esim. tajuta avata naisille ovia tai puhutaan naissukupuolesta ( = esim. omasta naisystävästä, äidistä jne., jne...) huonon huumorin mukaisia alentavia "vitsejä" seurueessa, jossa on mukana myös naisia

-varallisuudella leveileminen tai oman maksuvastuun kierteleminen sosiaalisissa tilanteissa jollakin tapaa

-naisten erityinen vastuuttaminen miehen hyvinvoinnista sosialisissa tilanteissa ( eli = odotetaan esimerkiksi, että seurueessa naishenkilöt automaattisesti palvelevat miespuolisia, joskin tämä, samaten kuin kaiketi nämä muutkin mainitut liittyvät kylläkin kaikki edellä mainittuun "täydelliseen perussivistyksen-ja tapakasvatuksen puutteeseen")

-juu ja "perjantain kioskitappelijoita" tms. muita pullistelijoita ei tarvitsisi edes mainita näitäkään sikäli, että sellaiset eivät kuulu sosiaaliseen elämänpiiriini, mutta ovathan he tietysti turn-offeina olemassa silti

Älyllisesti täydellisiä turn-offeja:

-oman ideologiansa ja ajatustensa tyrkyttäminen tms. muu suu vaahdossa näkemyksistään mesoaminen sosiaalisissa tilanteissa

- esimerkiksi poliittisesti toisella tavalla ajattelevien avoin ja epäloogisella tavalla vihamielinen halveksuminen

-kyvyttömyys pohtivaan ja harkitsevaan toisen ihmisen asemaan asettuvaan ajatteluun = empatian puute

-omahyväisyys, liian näyttävä pyrkyrimäisyys

-ylipäätään lapsellisuus sellaisissa asioissa, joissa sivistynyt ihminen tapaa välttää lapsellisella tavalla liian egoistista mielipiteen ilmaisua

Olihan lista. Tuossa nyt jotakin.:)

Äänestä
  • "naisten erityinen vastuuttaminen miehen hyvinvoinnista sosialisissa tilanteissa ( eli = odotetaan esimerkiksi, että seurueessa naishenkilöt automaattisesti palvelevat miespuolisia"

    Naisethan luulevat yleisesti että miesten itsestäänselvä velvollisuus on palvella ja viihdyttää seurueen naishenkilöitä.

    "pakkomielteet ---- kammataan tukka aina jollakin tietynlaisella samanlaisella tavalla"

    Sori vaan prinsessa, mulle sopii parhaiten lyhyt hiusmalli, koska kasvot on sen verran maskuliiniset. Jos se on sun mielestä pakkomielteistä, niin suoksi suolle. :)

    Äänestä

  • ............. kirjoitti:

    "naisten erityinen vastuuttaminen miehen hyvinvoinnista sosialisissa tilanteissa ( eli = odotetaan esimerkiksi, että seurueessa naishenkilöt automaattisesti palvelevat miespuolisia"

    Naisethan luulevat yleisesti että miesten itsestäänselvä velvollisuus on palvella ja viihdyttää seurueen naishenkilöitä.

    "pakkomielteet ---- kammataan tukka aina jollakin tietynlaisella samanlaisella tavalla"

    Sori vaan prinsessa, mulle sopii parhaiten lyhyt hiusmalli, koska kasvot on sen verran maskuliiniset. Jos se on sun mielestä pakkomielteistä, niin suoksi suolle. :)

    Tuo listanihan oli täysi vitsi. Joitakin satunnaisia ja jäsentämättömiä ajatuksia vain. Moniakaan kuvailemani kaltaisia painajaisia en henkilökohtaisesti koskaan ole joutunut katselemaan (onneksi).

    "Naisethan luulevat yleisesti että miesten itsestäänselvä velvollisuus on palvella ja viihdyttää seurueen naishenkilöitä."

    Hmh. "Vastuuttamisella" tarkoitin lähinnä sen suuntaista, että esimerkiksi lapsuuden kodeissaan sovinistisessa tms. naissukupuolta väheksyneessä ilmapiirissä kasvaneet aikuiset miehet mollaavat naissukupuolta sosiaalisissa tilanteissa kuvitellen, että kaikki jakavat saman näkemyksen heidän kanssaan...Sellaista. Olen tavannut sellaisia "turn-offeja".:)

    "Sori vaan prinsessa, mulle sopii parhaiten lyhyt hiusmalli, koska kasvot on sen verran maskuliiniset. Jos se on sun mielestä pakkomielteistä, niin suoksi suolle. :)"

    Ymmärsit kirjoittamani väärin. En sinänsä puhunut lyhyistä "hiusmalleista" ja sitä kautta hiuskasvuston "aina samalla tapaa" kampaamisesta, vaan _pakkomielteistä_ asetella kampaus aina samalla tavalla.:D Onhan sellainen aika pahan näköistä aina, että Soave oli muodissa 50-luvulla, eikä henkilö kykene luopumaan kampauksestaan 2000-luvullakaan, vaikka karvakasvusto olisi jo sen verran vähäistä, ettei haivenien tököteillä taaksepäin kampaaminen juuri enää kannata...

    Äänestä

1. Alkoholin hallitsematon käyttö. Pitää sisällään niin kontrollin pettämisen kuin typerän käytöksen, itsensä toistamisen, agressiivisuuden jne.

2. Minäkeskeisyys. Kyvyttömyys huomioida muita läsnäolijoita tai läheisiä ihmisiä tarpeessaan toteuttaa omia mielihalujaan.

3. Tyhjän puhuminen. Jatkuva äänessä oleminen ei ole tarkoituksenmukaista varsinkaan jos puheiden sisältö on mielenkiinnotonta/pyörii samojen aiheiden parissa.

4. Itsensä korostaminen.

5. Tauoton kiroileminen.

6. Käytöstapojen puute.

7. Välinpitämättömyys.

8. Tunteettomuus. Korostunut tarve esittää "kovista".

9. Fundamentalismi.

10. Tyhmyys.

Äänestä

Turnoffeja:

~ huono hygienia
~ huolittelematon ulkonäkö (Rölli)
~ syö räkää
~ röyhtäily ja piereskely
~ nimittely
~ pappakalsarit
~ kaamee humalatila
~ krapula viinanhaju

:)

**************** "" ***********

Äänestä

Pesemättömät hampaat
Huono hygienia yleensäkin
Liian laiha mies ei kiihota
Oman kalun kehuminen
Tyhmät lausahdukset sängyssä
Se että isketään käsi suoraan haaroihin ja kuvitellaan että se riittää

Äänestä

Spontaaniuden puute. Siis se, että jos tunnelma alkaa lämmetä, ei voidakaan jatkaa ennen kuin tiskit on tiskattu tms. Raivostuttavaa.

Äänestä

* ruutu paita mikä on napitettu ylös asti kiinni!
* Lihava maha
* parta, sänki..
* yli lihaksikas nössö
* Kaljaa joka päivä juova
* lyhyet tai siili hiukset
* liian paljon geeliä/ partavettä
* paita housuissa, jos ei ole muoti vaatteet
* vanhat lenkkarit
* keltaset hampaat
* nenäkarvat
* sängyssä ääntely: mmm...amamamhaa.a.. uuh
* LIPPIS
* verkkarit
* finnit
* Selkäreppu/ mini mahalaukku tai joku.

Luonne:
* ei osaa valita/päättää mistään asioista
* ei vastaa kysymyksiin muuten ku, joo tai ei
* Kysyy: saaks sua suudella?
* Ei osaa itte laittaa kumia
* on mustasukkanen koko ajan

Äänestä
  • OOTTE PINNALLISIA HÄVETKÄÄ MUUTAMIA IHAN PIKKUJUTTUJA NOISSA...MILLÄ EI PITÄIS OLLA SUURTA MERKITYSTÄ..

    Äänestä

  • mies25w kirjoitti:

    OOTTE PINNALLISIA HÄVETKÄÄ MUUTAMIA IHAN PIKKUJUTTUJA NOISSA...MILLÄ EI PITÄIS OLLA SUURTA MERKITYSTÄ..

    kirjaimet saivat hymyn irtoamaan täällä.

    Mikähän tuossa noin sinun sieluusi koski. Jokainenhan saa olla mitä mieltä haluaa. Olette joskus hauskoja.

    Äänestä

  • Miksei saa pitää lippistä. Mitä sitten saa pitää, jotain nihkeää pipoa vai?

    Äänestä

  • Täh? kirjoitti:

    Miksei saa pitää lippistä. Mitä sitten saa pitää, jotain nihkeää pipoa vai?

    räkänokkien päähineitä, etenkin jos niitä pidetään sisätiloissa.

    Äänestä

  • Minun mielestä taas kaikki naiset jotka pitävät farkkuja, toppeja tai sukkahousuja ovat täydellinen turn off.

    Äänestä

  • Mä vaan vastasin mitkä mun mielestä on turn-off juttuja miehissä. :P
    Niih, ja niist lippiksistä tarkotin, et jotain vanhaa kulahtanutta lippistä tai jättikokosta hiphop lippist mitä käyttää väärinpäin jne.

    TAI OIKEESTAAN KOKO LIPPIS ROSKIIN VAIKS OLISKI MUUTEN HYVÄNNÄKÖNEN.

    hyi hyi, tai reppu ja lippis samaan aikaan.. :(
    Aika karseeta, mul tulee heti mielikuva sellasseesta pitkästä, laihasta miehestä jolla ei liiku muu mielessä, ku hölkkäys.

    JA ei naiset jäkätä asioista, nytkin vastasin vaan, ku kysyttiin, et mitkä on sexi elämän tappajat. :DD

    Äänestä

arvostelemaan,..se saa mielen kuohuksiin. tai neuvomaan asioissa, joista ei tiedä mitään. Siis naisen asioista..

Äänestä

seksijuttuja siis miettii, niin ei oo koskaan mitään hirveetä tapahtunut et ois kiinnostus lopahtanut tai mitään.

Ainoo, joka tulee mieleen olisi se, jos mies alkaisi sängyssä jotenkin haukkumaan tai arvostelemaan, niin se varmaan vois tehdä stopin.

Äänestä

Äidin, siskon tai jonkun muun naisen luona viipyileminen, siitä puhuminen

Esityksen takaa paljastuu kyvytön ja avuton

Kovakourainen

Kielteinen suhtautuminen, haukkuminen, vähättely tms. negatiivisuus. Naisia halventavien vitsien kertominen. Sille saattaa nauraa kerran, muttei toista tule...Tuommosten miesten kanssa kaveeraaminen.

Valehtelu

Äänestä
  • "Äidin, siskon tai jonkun muun naisen luona viipyileminen"

    Oletko niin mustankipeä, että jopa välit omaan perheeseen pitää katkaista?

    Äänestä

  • äitinsä, sisarustensa tai jonkun muun naisen luona. Vielä pahempaa on jos nainen sanallakaan mainitsee käyneensä edellämainittujen luona. Todella säälittäviä tollaset naiset.

    Äänestä

  • vmmvm kirjoitti:

    "Äidin, siskon tai jonkun muun naisen luona viipyileminen"

    Oletko niin mustankipeä, että jopa välit omaan perheeseen pitää katkaista?

    Ymmärrät tavanomaisesta poikkeavan...

    Tarkennan määritelmää. Tämä tosiaankin oli mielessäni:

    Miehen perheen ylenmääräinen sotkeentuminen parisuhteen asioihin mm. tärkeisiin taloudellisiin päätöksiin jne.

    Äänestä

  • ........... kirjoitti:

    äitinsä, sisarustensa tai jonkun muun naisen luona. Vielä pahempaa on jos nainen sanallakaan mainitsee käyneensä edellämainittujen luona. Todella säälittäviä tollaset naiset.

    parisuhteeseen käytetyn ajan kustannuksella.

    Luulen, että rasittaa molemmin puolin.

    Äänestä

täysin passiivinen mies, joka haisee viinalle ja odottaa valmista.
Eli haluaa saada antamatta mitään ja käyttäytyy törkeesti.
Eri arvomaailma.

Äänestä
  • Täysin passiivinen nainen, joka haisee hajuvedelle ja odottaa valmista. Eli haluaa saada antamatta mitään ja käyttäytyy ylimielisesti.

    Äänestä

  • ........... kirjoitti:

    Täysin passiivinen nainen, joka haisee hajuvedelle ja odottaa valmista. Eli haluaa saada antamatta mitään ja käyttäytyy ylimielisesti.

    Nyt puhuin kyllä miehestä. Minusta yhteiselo ja lemmennostattajat ovat team-työskentely joka tarkoittaa sitä että puhalletaan yhteen hiileen yhteiselossa, eikä niin että toinen pakoilee vastuutaan alkoholiin ja jättää kaiken toisen hartioille, niin työt kuin raha-asiat. Mutta sitten kuitenkin haluaa kermat, sun muut herkut kakun päältä. Sellaiseen mieheen olen ikäväkseni kyllä törmännyt. ensin joitakin kuukausi näyteltiin ihan toista kun mitä sitten kuitenkaan oltiin - sitten sain huomata tekeväni itse kaiken ja passaavani aikuista lasta. Rasittaa, todellakin rasittavaa.

    Äänestä

Tuosta naisten esittämistä kritiikistä olen ainakin sinää suhteessa samaa mieltä, että en kyllä itsekään ymmärrä niitä äijiä, jotka haluavat kulkea koko ajan lippis päässä kuin formulakuskilla (tai pikkupojalla) tai jos käyttää pipoa kesät talvet. Pipon käytölle hyvä pakkasraja on noin -10 astetta.

Mitä pahaa on muuten mustan vyölaukun käyttämisessä, jos sitä pitää vasemmalla sivulla hiukan kuten asekoteloa eikä edessä vatsan päällä? Kun kesällä voi liikkua ilman takkia eikä kaikkea voi tunkea esim. housun taskuihin, niin silloin vaikkapa lompakon (takataskun sijasta), kännykän ja avaimet voi näppärästi laittaa juuri tuohon vyölaukkuun eikä tarvitse mitään muita reppuja tai laukkuja kuljetella mukana.

Muuten noissa turn-off-listassa ei ollut mitään erityisiä yllätyksiä paitsi se, että miksi miehen muka pitäisi avata ovia naiselle, jollei tällä sitten ole jotain erityisiä kantamuksia. Se on sitä käytännön tasa-arvoa, egalitarismia. Minä voin kylläkin avata oven ihan liikkumisen sujuvuuden kannalta kun toinen kävelee ihan perässä tai mikäli hän tarvitsee muutoin apua, mutta en sen vuoksi että kyseessä olisi vain nainen. Minä pyrin kohtelemaan miehiä ja naisia yhtä hyvin tai huonosti, eli henkilöinä.

Äänestä
  • kuuluu, et se avaa oven joka ekana menee sisälle ja pitää takana tulevalla/tuleville ovea aukin. Se on ihan sama, onko menijä mies vai nainen. Pidän itse ovea auki miehelle ihan siinä missä naisellekin. Ja mulle pitää miehet ja naiset kummatkin.

    Äänestä

  • "Mitä pahaa on muuten mustan vyölaukun käyttämisessä, jos sitä pitää vasemmalla sivulla hiukan kuten asekoteloa eikä edessä vatsan päällä?"

    Katsos kun naiset ovat aivopestyjä lampaita. Jos iltalehdessä tai jossain vitun Cosmopolitanissa sanotaan että vyölaukut on tosi out, naiset uskoo joka sanan ja siitä hetkestä lähtien jokainen mies joka käyttää siistinnäköistä vyölaukkua on "ällöttävä ja vastenmielinen juntti".

    "Minä voin kylläkin avata oven ihan liikkumisen sujuvuuden kannalta kun toinen kävelee ihan perässä tai mikäli hän tarvitsee muutoin apua, mutta en sen vuoksi että kyseessä olisi vain nainen. Minä pyrin kohtelemaan miehiä ja naisia yhtä hyvin tai huonosti, eli henkilöinä."

    Naiset ei haluais luopua näistä saavutetuista eduista.

    Äänestä

  • vänkyrä-nainen kirjoitti:

    kuuluu, et se avaa oven joka ekana menee sisälle ja pitää takana tulevalla/tuleville ovea aukin. Se on ihan sama, onko menijä mies vai nainen. Pidän itse ovea auki miehelle ihan siinä missä naisellekin. Ja mulle pitää miehet ja naiset kummatkin.

    ovea naiselle vain sen takia että takaa tuleva on nainen. Ainoastaan silloin jos naisella on kantamuksia tai jonkin muun syyn takia hän ei itse pysty avaamaan ovea tai se on hänelle todella vaikeaa, siinä tapauksessa oven avaaminen on miehelle itsestäänselvyys.

    Äänestä

  • vänkyrä-nainen kirjoitti:

    kuuluu, et se avaa oven joka ekana menee sisälle ja pitää takana tulevalla/tuleville ovea aukin. Se on ihan sama, onko menijä mies vai nainen. Pidän itse ovea auki miehelle ihan siinä missä naisellekin. Ja mulle pitää miehet ja naiset kummatkin.

    takaatulevalle korkeampiarvoiselle henkilölle. Armeijassa sen otti vielä huumorin kannalta, mutta siviilissä en todellakaan aio pokkuroida naisten takia vain siksi että heillä on *illu jalkojensa välissä.

    Minäkin voisin alkaa vaatimaan että se kuuluu hyviin tapoihin että nainen tarjoaa miehelle juotavaa baarissa tunsi hän miehen entuudestaan tai ei.

    Äänestä

Mun erotiikantappaja-lista...

-itsekäs ja ylimielinen asenne tai muuten vastenmielinen luonne
-huono hygienia
-nenän kaivaminen
-syöminen suu auki mässyttäen
-shortsit, puolisääreen vedetyt nilkkasukat ja kävelykengät yhdistettynä
-epäsiisti olemus
-nahkahapsuliivi, takatukka, kurkkuun kiristetty kotkakoru, teinarit, kireät farkut ja buutsit.

Äänestä
  • joille on vastenmielistä nähdä miehen vartalon muotoja? Viittaan siis tässä tuohon

    "kireät farkut"

    Äänestä

  • ........... kirjoitti:

    joille on vastenmielistä nähdä miehen vartalon muotoja? Viittaan siis tässä tuohon

    "kireät farkut"

    Mun mielestä kireät farkut näyttää kuitenkin äärimmäisen harvan miehen päällä hyvältä varsinkaan jos niihin ollaan yhdistetty nuo yllä mainitsemani asiat. Ahdasmielistähän tuo on, jokainen pukeutuu tietenkin miten huvittaa eikä tarkoituksena ole loukata ketään mutta mulle tuo yhdistelmä on erotiikantappaja.

    Äänestä

  • WHEE! täys 10. :DD

    Äänestä

  • old_profile_29818 kirjoitti:

    Mun mielestä kireät farkut näyttää kuitenkin äärimmäisen harvan miehen päällä hyvältä varsinkaan jos niihin ollaan yhdistetty nuo yllä mainitsemani asiat. Ahdasmielistähän tuo on, jokainen pukeutuu tietenkin miten huvittaa eikä tarkoituksena ole loukata ketään mutta mulle tuo yhdistelmä on erotiikantappaja.

    joiden päällä ihonmyötäiset housut/farkut näyttää hyvältä. Arvioisin että ehkä viidellä prosentilla niistä naisista joita näen, ihonmyötäiset housut tai edes normaalit farkut näyttää hyvältä.

    Ja todella suuri osa naisista käyttää ihonmyötäisiä housuja, en tiedä mikä niiden nimi on mutta sellaset kankaasta tehdyt, jotka venyy..

    Tässä on vain se ero sukupuolten välillä, että suurinta osaa miehistä se ei haittaa vaikkei naisella olekaan täydellistä takapuolta joka näyttäisi hyvältä farkuissa tai muissa housuissa. Mutta te naiset otatte valtavan maailmantuskan ja angstin siitä jos miehet vastaavasti pukeutuvat vähän tiukempiin vaatteisiin vaikkeivät omistakaan 100-prosenttisen täydellistä ja symmetristä Hollywood-kroppaa. Omapahan on ongelmanne.

    Äänestä

  • ................. kirjoitti:

    joiden päällä ihonmyötäiset housut/farkut näyttää hyvältä. Arvioisin että ehkä viidellä prosentilla niistä naisista joita näen, ihonmyötäiset housut tai edes normaalit farkut näyttää hyvältä.

    Ja todella suuri osa naisista käyttää ihonmyötäisiä housuja, en tiedä mikä niiden nimi on mutta sellaset kankaasta tehdyt, jotka venyy..

    Tässä on vain se ero sukupuolten välillä, että suurinta osaa miehistä se ei haittaa vaikkei naisella olekaan täydellistä takapuolta joka näyttäisi hyvältä farkuissa tai muissa housuissa. Mutta te naiset otatte valtavan maailmantuskan ja angstin siitä jos miehet vastaavasti pukeutuvat vähän tiukempiin vaatteisiin vaikkeivät omistakaan 100-prosenttisen täydellistä ja symmetristä Hollywood-kroppaa. Omapahan on ongelmanne.

    Ihan selvennyksenä, että tuolla ei ole mitään tekemistä kropan tai ylipäätään kireiden vaatteiden kanssa. Nahkahapsuliivi, teinarit yms yhdistettynä kireisiin farkkuihin ei vaan toimi mulle eroottista halua lisäävänä tekijänä. Kyseessä on siis kokonainen tyylisuunta, ei pelkästään kireät farkut.

    Eikä tää oo mulle ongelma. Kuten sanoin, jokainen pistäkööt päällensä mitä haluaa. Hyvä kuitenkin, että sait avautua asiasta kun se tuntuu kovin sua vaivaavan. Toivottavasti helpotti.

    Äänestä

karvainen mies.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 64 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tappajat..? kirjoitti:

Kertokaas te palstan naiset nyt omasta puolestanne niitä piirteitä ja muita seikkoja jotka ovat miehissä aivan totaalisia turnoffeja...

;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu