Moni varmaan näki taas tämän syksyn Big Brother taloon menijät. Yksikään ei ole "normaali" suomalainen, kukapa sellaisia jaksaisi edes katsoa.
Miehet ovat salilla pumpattuja, punkkareita tai Bi-homoja. Ja naiset, no se kertoo paljon, että yksi naisista ei ole koskaan seurustellut, mutta ei neitsyyden menttämisen jälkeen ole koskaan ollut yli 6 viikkoa ilman patukkaa!
On siis kiintiön mukaisesti venäläinen, vanhempi nainen, kaunis, ruma ja kaikki miehet tuntuvat olevan YLEMMÄN TASON MIEHIÄ.
Kysymys onkin, miksei BB-taloon tullut valituksia yhtään "tavallista suomalaista" tai esim. ALEMMAN TASON MIESTÄ?
Miksei kukaan miehistä ollut "tavis hetero" joka ei ole koskaan käynyt salilla, eikä koskaan hoidellut naista?
Olen itse 29-vuotias ja laskin juuri, että nettiä ja TV:tä lukuunottamatta näin viimeksi "livenä" alastoman naisen 10 vuotta sitten mökkibileissä! Aika surullista.
Missä on BB-talon kiintiöluuseri? Missä on ATM?
Miehet ovat salilla pumpattuja, punkkareita tai Bi-homoja. Ja naiset, no se kertoo paljon, että yksi naisista ei ole koskaan seurustellut, mutta ei neitsyyden menttämisen jälkeen ole koskaan ollut yli 6 viikkoa ilman patukkaa!
On siis kiintiön mukaisesti venäläinen, vanhempi nainen, kaunis, ruma ja kaikki miehet tuntuvat olevan YLEMMÄN TASON MIEHIÄ.
Kysymys onkin, miksei BB-taloon tullut valituksia yhtään "tavallista suomalaista" tai esim. ALEMMAN TASON MIESTÄ?
Miksei kukaan miehistä ollut "tavis hetero" joka ei ole koskaan käynyt salilla, eikä koskaan hoidellut naista?
Olen itse 29-vuotias ja laskin juuri, että nettiä ja TV:tä lukuunottamatta näin viimeksi "livenä" alastoman naisen 10 vuotta sitten mökkibileissä! Aika surullista.
Missä on BB-talon kiintiöluuseri? Missä on ATM?
Vastaukset 61
Vanhimmat
mulle joitain hyviä osake vinkkejä ens viikolle, lyhytaikaista sijoittamista ajatellen.
Mikä on sulle lyhyt?
Itse pidän pitkää salkku ja otan jotain lyhyitä päivänsisäisiä swingejä. Jos haet jotain muutaman päivän/viikon nousua, niin on aika paha neuvoa sellaista, kun markkina menee vähän miten sattuu ja volaa on aika paljon.
Voin käydä yht'äkkiä kurkkaamassa tekniset, jos jossain olis pientä momenttia ylös, lyhyellä tähtäyksellä tai löytis joku trendikanavatreidattava sulle.
No, tavoitteena on vain tienaa pientä käyttörahaa 1,000-5,000 euron panoksilla. Jotain mikä heittelee paljon, niin että voi noilla "swingeillä" tienata?
Fortumissa voisi olla potentiaalia jatkaa nousuaan. Sillä lyhyet keskiarvot kivasti nousussa, mutta ostohetki kannattaa valita tarkkaan, se on tällä hetkellä vähän "vaiheessa".
Jos saat myytyä lyhyeksi, niin Konecranes voisi ola hyvä shorttikandidaatti. Se on korkealla volyymillä juuri breikannut tukitason.
Metsolla potentiaali muutaman kuukauden sijoitukseksi, kunhan yrityskauppaspekulaatiot pyörivät ja tukevat.
Neste Oil myös näyttää hyvältä ostettavalta, tosin pidemmällä tähtäyksellä.
Jos Nokia jaksaa yli 18 euroon, niin osta. Sen jälkeen ei heti vastusta.
Rautaruukissa voi olla kypsymässä jotain. Jos konsolidaatio lähtee purkautumaan ylöspäin, niin siihen rohkeasti mukaan!
Outokumpu saattaa menossa 19 euroa testaamaan, joten siinäkin voisi olla pieni mahdollisuus hypätä mukaan ja ottaa nousu kotiin.
Syyskuusssa moni pelkää tulosvaroituksia, joten kunnon nousuja voi olla vaikea löytyy ilman Metso-tyyppisiä positiivisia uutisia.
olevan perehtynyt hommaan...
kiitos.
hemmetti kun itsellä olisi tarmoa perehtyä tähän, mutta olen laiska ja vain helpon rahan perässä.
toimin yleensä sillä tavalla että myyn kohtuu nousun jälkeen, enkä edes odota mitään huippuja tai pohjia. enkä ikinä myy tappiolla, vaan ennemmin odotan.
taidanpa jotain noista neuvoistasi kokeilla kun pian napsahtaa rahaa tilille.
Niin, en kyllä jaksa keksiä, miksi sinkku-palstalla ja BB-talo/ATM-ketjussa aloit minulta sijoitusvinkkejä kysellä.
Ei silti oidoin paikka. Yökerhon miestenvessassa olen myös joutunut kommentoimaan useasti Nokian tulevaisuudennäkymiä, tosin siitä on jo aikaa. Se oli silloin Nokian "kuumina vuosina".
Niin, milloinkohan tällänen ylipainoinen,vähäpuheinen "joutuisi"n bb:hen
..niin yleensä yksi osuu!
"Metsolla potentiaali muutaman kuukauden sijoitukseksi, kunhan yrityskauppaspekulaatiot pyörivät ja tukevat."
Ainakin tällä hetkellä Metso osoittautui loistavaksi ostokseksi! Capital Markets Day tänään antaa vielä lisävauhtia!
eipä siellä niissä naisissakaan ollut yhtään kovin normaalin oloista tapausta, kun kävin bb:n sivuilla katsomassa. Kaikki naiset vain jotain peruskoulupohjaisia bilehileitä.
Niin se oli. Naiset ovat myös vähän äärilaitojen edustajia.
Tuotanto on tänä vuonna laittanut ns. "kovat piippuun". Edellisvuosina kun homma on lässähtänyt uskomattomaan tylsyyteen heti alkumetrien jälkeen.
Nyt on sitten laitettu kaikki pahimmat narsismistä kärsivät luonnehäiriöiset samaan kasaan ja katsotaan millä tavalla homma alkaa lutviutumaan.
Tämä on edellisten vuosien tylsyyden syytä. Eipä silti, itseäkin tämä porukka vituttaa.
sen sijaan inhokkeja monta, päällimmäisinä Minna, Cheryll, venäläinen Marianne/Marianna, Johan, Marko ja Niko. Muita miehiä en edes erottanut toisistaan. Niin ja se 34-vuotias blondi jolla oli ihan ihmeellisiä ilmeitä.
Punkkaripoika oli söpö, mutta sen ajatusmaailma ei oikein iskenyt.
Sauli oli viime vuonna ihan ehdoton suosikkini, mutta tämä kakkos-Sauli Niko tulee putoamaan ensimetreillä - onneksi.
Minä en pitänyt kenestäkään.
Ei sittenkään vaikuttanut sellaiselta pissikseltä kuin pelkkä kuva antoi ymmärtää, vaan saattaa olla jopa hyväluonteinen nuori nainen?
Se ekana taloon tullut jannu oli ehkä lähinnä tavallista nuorta kundia, lievästi räväkämpää ulkoasua lukuun ottamatta. Muut tosiaan jotain weirdoja tai pumpattuja lihaskimppuja.
Mutta eiköhän tässä nyt ole tavoitteena raflaava alku, ja sisään kierrätetään erityyppisiä hemmoja kun on ensin vähän aikaa revitty lööppejä tällä orkesterilla. Näistähän suurin osa varmasti hajoilee nopeasti kun eivät pääse loistamaan huutomerkkinä niin kuin keskiverrommassa seurassa. Ja varmaan on taas "sattumalta" jokunen tyyppi, jolla on poistamisen aiheuttavia luurankoja kaapissa.
Se bi-poika on muuten mun mielestä kovasti sen oloinen, että on vaan treenannut viime vuoden Saulia, joka osoittautui silloin menestyskonseptiksi. Tosin ei mene ainakaan mulle aitouden puolesta läpi.
varmaan jätetty talosta pois, ettei saa traumoja kun yläkerrassa on se punkka, jossa varmaan tarkoitus harjoittaa pikimmiten sitä vaakamamboa.
Veikkaan että tapahtuu 2 viikon sisällä.
Tuotanto on nyt sillä rajoilla, että sitä voitaisiin syyttää parittamisesta :D
seurailla minkälaista ruokaa siellä saa. Onko tarkoitus nostattaa libidoa. ;)
...ainakin tähän asti.
Merkille pantavaa (heh) on muuten se, että joukkoon oli laitettu vain yksi homo.
Vaikka joku ehkä toisinkin luulee, niin luulen että se on siksi että homous asiana saattaa olla jokseenkin trendikästä ja homot hassuja lutuisia, mutta jos siellä oikeesti miehet hyppisivät toisensa selkään, niin sitä ei haluttaisi nähdä.
Eli homous on in ja pop siihen asti, kunnes sitä ruvetaan ihan kunnolla käytännössä katseen alla harrastamaan.
Miehet jo vaihtaneet limaa, eikun siis viinirypälitä keskenään! Se bi-poika ja se punkkari, tai jotain. Kaksi miestä oli kuitenkin jo hommissa.
Jotain pientä siinä oli, mutta uskokaa kun sanoin että tuotanto on aivan varmasti ajatellut niin että mitään varsinaista perspanoa siellä ei tulla näkemään.
Jos sellainen nähdään, niin se ei ainakaan ollut tuotannon tarkoitus.
Joo, toivotaan, ettei sellaista tapahdu!
Yksi homo on viisaasti mietitty strategia. Viihdettä katsojille, mutta ei liikaa actionia!
VIESTIT ESIIN!
kunnolla piilossa
adfgadr
paska foorumi, kun vietit jää aivan koko ajan piiloon
ei pelkästään vietit adsdsdasdasd
Kyllä kaikki paljastuu aikanaan!
täällä vietitkin jyllää. Seuraapa tuota Hymy-ketjua. Rankkaa vittuilua ATM:lle?
aaolooliooalioloooo
weweweweweweweweweweasdas ds
qe rgywr tywdvsaaer
josko paljastuisivat uudet viestit. eivät varmaan
Kyllä ne jo näkyvät!
Minua sorsitaan!
Et olisi muuten voinut vastata minulle ;)
No nyt näkyvät, mutta jäin hetkeksi ajastani jälkeen, pannahinen!
ja edellisen sanottuaan hänen keskuteluhierarkiansa jumittui taas, ehkä ikuisuudeksi?
ehkä foorumikirjoituksen jumalat ovat viimeinkin kääntäneet selkänsä minulle?
Onkohan muilla yhtä paljon ongelmia näkyvyyden kanssa...
adfgadf
uudet viestit jäävät minulta näkymättä. Nyt pitää jo kirjoittaa useampia hölynpölyviestejä jotta saisi uusia näkymään. Eivät varmaan paljastu tämänkään jälkeen.
En ole missään muulla foorumilla törmännyt tällaiseen, mikä täällä tuntuu olevan ihan jo säännönmukaista.
pystyy keskustelemaan BB:stä?
Naiset käyvät kuumana.
Ovikelloani soitetaan jo!
Naiset haistavat tosimiehen, YTM:n!
että muistutit. Laitanpa oven takalukkoon. Ei jaksa niitä kiimaisia naisia juuri nyt!
Oli muuten aika isot tissit sillä BB-tytöllä, joka vähän vilautti.
Oli myös aika kiimassa, kun heti oltiin niin mihen perään, niin miehen perään. Tai no, olivathan ne jo olleet pari tuntia siinä talossa! Niin, ja tyttö sanoi itseään ujoksi! ;)
Tarkoitin siis tätä BB-talon DD-Minnaa!
"DD-Minna" olisi hyvä lempinimi isoryntäiselle neidille!
Minna näyttää voittavan tämän vuoden "haluan nopasti ja helpolla julkisuuteen" kyseenalaisen palkinnon.
Tismalleen, oli heti miestten kimpussa ja huuteli, että ei väliä, että näytetään kaikki saman tien!
Huorahtavan oloinen misu.
On kyllä aika surekaa julkisuutta heittää vaatteet pois heti, kun kamera alkaa surista!
Moni yritys haluaa varmaan palkata tällaisen "esimerkillisen" nuoren naisen äänitorvekseen! NOT!
Onhan niitä kaikenmaailman ö-luokan seksimessuja nykyään ympäri suomea. Voisi heittää hynttyyt yhteen toissavuoden Kakin kanssa ja tehdä jonkun freaks-kiertueen.
Joo, Kakihan on tällä hetkellä sillä "Wanna be a porn star" -kiertueella.
Hyvin hoksasit, että nämä kaksi yhteen.
Voisin olla kiinnostunut lähteä tuottamaan leffaa, jossa Kaki ja Minna nähdään mukana toiminnassa.
Minnalla taitaa olla käsitys omasta viehättävyydestään vähän irti tästä maailmasta. Tämän päivän verkko-Iltasanomien mukaan Minna on heittänyt talossa läppää toiveistaan päästä Playboy-lehteen.
No olihan Minna sexy misu vielä tässä kuvassa, mutta sen jälkeen kertyneet 20kg ylipainoa ovat tainneet jäädä huomaamatta.
http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=1577908
Tämä ketju meni jumiin!
Jaah, kuinkahan moni ATM on taloon hakenut, veikkaan ettei kovin moni.
Minä en koskaan näe alastonta naista. SIlloin kun ollaan alasti, mulla ei oo lasit päässä, ja ilman lasejahan mä en näe juuri neneääni pitemmälle.
Sä sentään olet joskus nähnyt alastoman naisen.
No, sentään olen joo juskus nähnyt naista. Vaikka en tosin ole koskaan saanutkaan!
Joo, sitä vaan että jos todella et ole 10 vuoteen nähnyt naista niin et taida sitä halutakkaan. Homo ehkä olet. Koska naisia näkee alasti koska vaan, tietää vaan missä se on mahdollista ja miten. Esim. netistä löytyy Suomessa maksullista seuraa ja jos ulkomaille satut esim. työn puolesta menemään, on takuu varmaa että rahalla saat katsoa ja koskea alastonta naista vielä Suomea paljon halvemmalla (kysyntä ja tarjonta suurempaa ja hinnat näin alhaisempia).
Että ei muuta kuin puhelin kouraan ja naista hankkimaan. Kyllä minä ainakin jos 10 vuotta olisin ilman. On ne naiset sen verran ihania! :)
jostakin jonka pitäisi olla ilmaista. En maksa.
Ihan miten vaan. Jos en saa ilmaiseksi, niin maksan. Kumpi meistä saa siis useammin? Kumpi meistä todennäköisemmin on valittamassa foorumeilla että ei saa pillua ja kumpi kulkee hymyssä suin kulli pystyssä miettien että millasta sais tänään...Että silleen...
"Miksei kukaan miehistä ollut "tavis hetero" joka ei ole koskaan käynyt salilla, eikä koskaan hoidellut naista?"
jopa taviksetkin käy salilla ja hoitelevat naisia :)